1. Dzisiaj (30.I) IV niedziela zwykła. Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy. Taca na film o ks. Brzósce.
 2. W poniedziałek (31.I) wspomn. św. Jana Bosko, kapłana, po Mszy wieczornej (ok. 18.40) Krąg Biblijny., także mało znana rocznica gdy poselstwo rosyjskie zaprosiło na tron carów królewicza Władysława, syna Zygmunta III, w 1610r. w tych dniach także rocznica (2.II.1772) zajęcia przez konfederatów barskich Krakowa dla ratowania wolnej Ojczyzny i ich kapitulacji; w środę święto ofiarowania Pańskiego tzw. MB Gromnicznej, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00, Adoracja Pana Jezusa w środę przez cały dzień; rocznica śmierci śp. Ks. Józefa Kuzawińskiego, naszego dobrodzieja; w czwartek wspomn. dowolne św. Błażeja – na 18.00 zapraszamy osoby z chorobami gardła na błogosławieństwo specjalnymi świecami.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży z udziałem Margaretek i Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
 5. Pierwsza sobota miesiąca – wspomn. św. Agaty, roczn. Sakry biskupa Kazimierza – polecamy modlitwie pasterza diecezji. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 6. Za tydzień (6.II) niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. Rocznica ingresu kard. Stefana Wyszyńskiego do katedry Warszawskiej;
 7. Kancelaria: w porządku feryjnym, czyli wtorek, czwartek – sobota rano 8.00-9.00; środa-16.00-17.00
 8. Zapraszamy młodzież męską na rekolekcje rozpoznania woli Bożej i pogłębienia relacji z Nim, w terminie 4 II (godz. 15.00) do 6 II (godz. 14.00) Wszelkie informacje w zakrystii.
 9. 5 lutego Kościół wspomina w liturgii postać św. Agaty dziewicy i męczennicy. Wśród grup, którym patronuje (m.in. odlewnicy, kominiarze) znajdują się m.in. Amazonki, czyli kobiety z chorobą nowotworową piersi. 6 lutego w sanktuarium kodeńskim odbędzie się już po raz 12. Diecezjalna Pielgrzymka Amazonek. Organizatorzy kierują swoje zaproszenie do wszystkich osób zmagających się z trudnym doświadczeniem choroby. Dotyczy to  zarówno do pań zrzeszonych w klubach jak i osób niezrzeszonych, a także członków rodzin, którzy towarzyszą swoją pomocą im obecnością. Zaprasza ks. Piotr Pielak.
 10. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę lutego (5.II), na nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej w katedrze o godz. 7.00 wyruszy procesja różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę MB przy ul Starowiejskiej. Szczegóły na plakacie.
 11. Echo Katolickie a w nim: na czym polega tajemnica powołania osób konsekrowanych?, Czy artysta ma jakieś granice w swojej ekspresji?, co czynić w wypadku agresji na Ukrainę?, o zdziecinnieniu kultury w kwestii świata zwierząt – bambinizm– Zachęcamy do czytania.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Krzysztof Moskal, kaw. i Martyna Maria Sieczkiewicz, oboje par. tut. zapow II
 13. Modlimy się za zmarłych: w ostatnim tygodniu: Adama Lenczewskiego, l. 69 z os. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz jemu i polecanym w wypominkach dać Panie.
 14. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.