1. Dzisiaj (3.XII), pierwsza niedziela Adwentu – oczekiwania na Narodzenie się Chrystusa Jezusa oraz na jego przyjście na końcu czasów. Poświęcenie opłatków podczas każdej Mszy Świętej Można je pobrać w kaplicy oraz kancelarii- składamy dobrowolną ofiarę– ofiary przeznaczamy na fundamenty świątyni. Katecheza dla rodziców i chrzestnych dzisiaj (3 XII) o godz. 16.00.
 2. W poniedziałek (4.XII) wspomn. św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki górników.
 3. W środę (6.XII) wspomn św. Mikołaja Biskupa, broniącego nauki Kościoła i biednych; Adoracja Eucharystyczna przez cały dzień. Zapraszamy na osobistą rozmowę z Jezusem. nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 4. W czwartek (7.XII) wspomn. św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła, patrona pszczelarzy; Pierwszy czwartek, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo i adoracja z modlitwą różańcową w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) oraz spotkanie Apostolatu. Do chorych udamy się 7 XII od godz.8.00, można jeszcze zgłaszać potrzebujących
 5. W piątek (8.XII) Niepokalanego Poczęcia NMP. Dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00. Godzina łaski od 12.00 do 13.00, Odpust w par. katedralnej o godz. 12.00
 6. W sobotę wspomn. św. Jana Diego, któremu objawiła się MB w Guadelupe,
 7. Za tydzień (10.XII), rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi Mateusz Czubak, kapelan więzienia na temat: „Żyć w mocy Ducha Świętego jak Maryja”. 10 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, a  po Mszy konferencja dla nich. W poniedziałek (11.XII) i wtorek (12.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje dla rodzin. Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą. Dla chorych będą transmitowane Msze Święte o godz. 9.00, 17.00. Ważne by podczas rekolekcji wyspowiadać się i choć raz przyjąć Komunię Świętą.
 8. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 9. Organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii.
 10. Świece Caritas Polska po 10, 15, 20 i 30 zł
 11. Zapraszamy aby osoby utalentowane plastycznie i dekoratorsko, dołączyły do naszej Grupy dekoracyjnej. Zgłoszenia do księży.
 12. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie
 13. Zapraszamy do obejrzenia filmu „Matka Teresa”, (5.XII)  i innych produkcji religijnych w Nowe Kino.
 14. Jeśli ktoś planuje wycięcie świerków, chętnie przyjmiemy na choinki, prosimy o informacje.

W Echu Katolickim: Zachęcamy do czytania.