1. Dzisiaj (3 grudnia), pierwsza niedziela Adwentu, pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie; o godz. 16.00 Msza Święta i spotkanie pierwszokomunijne dla dzieci i rodziców – zapraszamy ojców dzieci.
  2. W poniedziałek wspomn św. Barbary, dziewicy i męczennicy; w środę św. Mikołaja bpa, w czwartek św. Ambrożego, bpa i dra Kościoła; w sobotę św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin z Guadelupe
  3. W poniedziałek Krąg Biblijny o godz. 19.00
  4. W środę adoracja Najświętszego. Sakramentu od 7.30 do 18.00.
  5. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży. Zapraszamy wszystkie grupy modlące się za kapłanów a więc Margaretki czy Odnowę w Duchu Świętym.
  6. W piątek (8 XII) wielka uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, święto patronalne młodzieży żeńskiej oraz osób konsekrowanych świeckich, w kaplicy Msza Święta o godz. 7.00, 9.00 i 18.00, o godz. 12.00 godzina łaski w kaplicy a kto nie może niech się modli w domu; podczas Mszy św. o godz. 18.00 poświęcenie medalików dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej
  7. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi ks. Andrzej Duklewski, wieloletni duszpasterz na Syberii i proboszcz Tomska. Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30 tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, po Mszy konfer. W poniedziałek i wtorek Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00; 19.00 i konferencje stanowe odpowiednio dla kobiet i mężczyzn; Za tydzień także Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie, puszka po Mszy Świętej.
  8. Adwent – czas radosnego, ale nie zabawowego, oczekiwania na zbawienie, czyli pokonanie grzechu i szatana przez narodzenie Chrystusa, życie i mękę. Opłatek, który otrzymamy od Parafii św. Jana Pawła II przez radnych parafialnych, niech leży na widocznym miejscu, najlepiej na domowym ołtarzyku, przy wieńcu adwentowym, który wszyscy powinniśmy organizować, aby przypominał, że tylko Bóg może nas nakarmić swoim Słowem, miłością, przebaczeniem i zaprowadzić pokój między nami. Dobrowolne ofiary przeznaczymy na spłatę zobowiązań oraz przygotowanie planów pod przyszły kościół.
  9. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę dla dzieci i sobotę dla młodzieży, dodatkowo w czwartek dla maluchów o godz. 18.00. Dzieci zapraszamy na Roraty w środy na 6.30 gdyż po nich będzie zawsze spotkanie połączone ze słodkim śniadaniem – europejskim. Prosimy o przygotowanie lampionów.
  10. Przez cały okres Adwentu będzie wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy. Ofiary minimalne to 5, 10, 15 i 20 zł. W ubiegłym roku za rozprowadzono świece m.in. 253 dzieci wyjechało na kolonie, zostało zakupionych 1800 tornistrów
  11. Ogłaszamy akcję Rodzina- Rodzinie. Można wesprzeć uboższe rodziny z dziećmi paczką świąteczną. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii po koperty z danymi.
  12. Bóg zapłać młodzieży, która pomagała w zbiórce żywności na rzecz potrzebujących w supermarketach, Następna zbiórka żywności w supermarketach w dniach 8 i 9 grudnia; Zapraszam młodzież-wolontariuszy aby zapisać się na zbiórkę w czwartek na godz. 17.00
  13. Porady prawne bezpłatnie we wtorek o godz. 17.30 na salkach nad kaplicą.
  14. Zapraszamy dzieci na tworzenie ozdób choinkowych w sobotę na godz. 12.00 do biblioteki.
  15. W zakrystii kalendarz rolnika-działkowca w formie książkowej z wieloma przydatnymi informacjami.
 • W poniedziałek od godziny 7.30 do nocy nie będzie można wjechać ani wyjechać z parkingu parafialnego. Będzie możliwa tylko komunikacja piesza do kaplicy.

Nowy nr Echa Katolickiego a w nim: Całe życie ludzkie jest jednym wielkim adwentem. Jak to rozumieć?; dlaczego Maryję nazywamy „Pełną Łaski” jak rozumieć przypadającą 8 grudnia „godzinę łaski”; jak rozpoznać i jak się leczy chorobę Parkinsona? m.in. Zachęcamy do czytania.