1. Dzisiaj (27.X): I niedziela miesiąca, czytanie wypominek przed każdą Mszą Świętą, Adoracja dla wszystkich po sumie i zmianka Kół Różańcowych. Wspólnotę naszą odwiedza diakon WSD, przekazuje nam informacje o Wyższym Seminarium Duchownym, dzieli się wiarą i zbiera ofiary na tacę na funkcjonowanie WSD.
 2. W poniedziałek wspomn. Św. Karola Boromeusza, bpa – dzień patronalny Karola Wojtyły-św. Jana Pawła II; także Krąg Biblijny o godz. 19.00; w sobotę święto roczn. poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 3. Do chorych udamy się w czwartek od godz. 8.00, można zgłaszać potrzebujących czyli nie dających rady przybyć do kaplicy na Mszę Świętą. To także I czwartek miesiąca; nabożeństwo przed wystawionym Najświętszym Sakramentem po Mszy Świętej wieczorowej. Apostolat Złotej Róży włączy się w różaniec o godz. 17.15 ofiarowany także w int zmarłych osób konsekrowanych i kapłanów.
 4. Za tydzień (10.XI): 32 niedz zw.; niedz. wdzięczności naszym dobrodziejom;; po Mszach Świętych puszka na Kościół prześladowany;
 5. We wtorki i czwartki do Bożego Narodzenia odbywają się katechezy Zwiastowania, dla młodzieży i dorosłych, chcących bardziej przeżywać relację z Panem Bogiem, szczególnie zaproszeni są poszukujący nowych wspólnot. Ważne są pierwsze katechezy. Zapraszamy, jeśli nawet ktoś nie był na pierwszych dwóch. Początek o godz. 19.00.
 6. Czytanie wypominek z różańcem za zmarłych od 3 do 10 listopada włącznie, o godz. 17.15; proszę zapoznać się z rozkładem ulic i zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież aby pomodlili się za swoich bliskich. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
 7. Od dzisiaj (3 XI) rozpoczyna się modlitwa nowenny do św. Jozafata w intencji diecezji siedleckiej o nowego biskupa pomocniczego, o odnowienie wiary w rodzinach i pokój na świecie; w tym tygodniu będzie ona odmawiania po Mszy Świętej o godz. o 18.00, w niedziele po sumie.
 8. W związku z nawiedzeniem MB Różańcowej kończy się ono na ul. Bajkowej i od poniedziałku (4.XI) wieczorem przechodzi na grupę ulic, według kolejności: Kopciuszka, Gąski Balbinki, Smoczą i Czerwonego Kapturka. Rozkład nawiedzenia na tablicy ogłoszeń i na stronie internetowej. W związku z tym proszę radnych z ulic: Gąski Balbinki, Kopciuszka i Kokosowej o dostarczenie ilości chętnych aby przyjąć obraz.
 9. Klerycy III roku WSD w Opolu Nowym zapraszają na sztukę „Bogami będziecie”. Informacje na plakacie.
 10. Zapowiedzi przedmałżeńskie: w kaplicy i na tablicy ogłoszeń
 11. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: o niszczeniu Kościoła od środka; Jak przygotować się do śmierci; najnowsze sposoby oszustw praktykowanych na seniorach, jak się uchronić. Sugerowana cena 2, 50 zł, Zachęcamy do czytania.
 12. Można skorzystać z bardzo dobrych badań USG i Dopplera. Informacje na plakacie.
 13. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Roman Kielak, l. 50, z ul. Południowej, pg. we wtorek o godz. 10.30.