1. Dzisiaj (3.IX) niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych. Dzisiaj także przypada dzień Imienin Księdza Biskupa Grzegorza Suchodolskiego. W tym dniu, w kościele katedralnym w Siedlcach o godz. 18.00, będzie sprawowana Eucharystia w intencji Dostojnego Solenizanta.
 2. w poniedziałek (4.09) wznawia spotkania Krąg Biblijny po Mszy Świętej o godz. 18.00, zaprasza ks. Mateusz (ok. 18.40), zapraszamy na niego też wszystkich psałterzystów i lektorów oraz chętnych do czytania i śpiewania. Rozdamy pomoce do posługi.
 3. w środę (09) Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.
 4. w czwartek (09) wspomn. św. Ignacego Kłopotowskiego, kapłana Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży, z udziałem Odnowy w Duchu Świętym. Spowiedź od godz. 17.30.
 5. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek (7 IX) od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie potrzebujących, do których kwalifikują się niedający rady udać się do kościoła.
 6. w piątek (8 IX) święto Narodzenia NMP – błog. ziarna siewnego i nasion.
 7. Za tydzień (10.IX), niedziela wdzięczności dobrodziejom i ofiarodawcom; taca na cele budowlane. Na ostatnią ofiarowaliście moi Drodzy 5890 zł. Bóg zapłać.
 8. Rozpoczęcie roku szkolnego w poniedziałek (4.IX) o godz. 8.00 Msza Święta i następnie spotkania w szkole wg ustalonych godzin. Zapraszamy dzieci i młodzież. Poświęcenie tornistrów klas I w niedzielę 10 IX o godz. 10.30. Proszę o rozpoczęcie roku szkolnego od pojednania z Bogiem po wakacjach – spowiedzi pon, wtorek i środa, czwartek od godz. 17.30.
 9. Kancelaria wraca do porządku zwykłego, tzn:. nieczynna w poniedziałek, pozostałe dni w 16.30 do 17.30, oprócz soboty, gdy będzie czynna od 8.00 – 9.00.
 10. Chłopcy chętni do służenia, szczególnie z kl. IV zapraszamy na spotkanie z ks. Pawłem w poniedziałek (4.IX) o godz. 17.00. Wstępnie można się zgłosić dzisiaj po Mszach Świętch.
 11. Dziewczęta z kl. IV i starsze z rodzicami – nabór do scholii odbędzie się w sobotę o godz.
 12. Zapraszamy uczniów kl. VIII na rozpoczęcie przygotowań do Sakramentu bierzmowania w niedzielę 17.IX na godz. 18.00: Msza Święta i spotkanie. Od obecnego roku, decyzją Episkopatu Sakrament Bierzmowania będzie udzielany w kl. I szkoły ponadpodstawowej czyli najbliższy w 2025r.
 13. Narzeczeni i przygotowujący się do małżeństwa a chcący odbyć katechezy proszeni są o kontakt z ks. Krzysztofem pod nr. tel. 798-368-503. Zgłoszenia przyjmujemy tylko do dzisiaj (3.IX) do końca dnia.
 14. Najbliższe katechezy chrzcielne odbędą się 7 i 8 października.
 15. Pielgrzymka na beatyfikację rodziny Ulmów do Markowej odbędzie się 10 września, wyjazd w nocy z soboty na niedzielę o godz. 3.00 spod katedry i o 3.10 z naszego placu parafialnego. Powrót w godz. wieczornych. Zapisy w zakrystii, do wtorku włącznie, wpisowe 50 zł, całość ok. 100 zł.
 16. W Echu Katolickim: Choć dowodził egzekucją Józefa i Wkitorii Ulmów, nigdy nie poniósł za to kary – o oprawcach przyszłych beatyfikowanych, niezwykłej rodzinie i ważnym wymiarze tej beatyfikacji dla Polski – mówi historyk i krewny Ulmów. Dziś można zaszczuć człowieka na wiele sposobów. Sprzyjają temu media i pozwalający na anonimowość internet. A konsekwencje często są tragiczne – więcej w dziale „opinie”. Chrześcijanie są najbardziej prześladowaną religią na świecie. Do dyskryminacji katolików coraz częściej dochodzi też w Europie i Polsce. Jak temu przeciwdziałać? – mówią eksperci. Zachęcamy do czytania.
 17. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.