1. Dzisiaj (3 I) przeżywamy II niedzielę po Narodzeniu Pańskim, I niedzielę miesiąca: Adoracja Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic różańcowych, po sumie o godz. 12.00; zaś o 15.00 opłatek parafialny dla wszystkich wspólnot parafialnych i chętnych. Taca na budowę kościoła będzie zbierana za tydzień.
  2. Trwa wizyta kolędowa: Przygotujmy się do rozmowy z księdzem na tematy religijne, sprawy organizacyjne parafii. W tym roku ofiary przeznaczone będą na spłatę wykonanych robót i dokończenie budowy kaplicy w części duszpasterskiej (salki na górze i kancelaria) Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym (do wzięcia) oraz na naszej stronie internetowej.
  3. W środę (6.I) uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze Święte jak w niedzielę. Taca na misje. O godz. 10.30 zakończenie kolędowania Kolędników Misyjnych. Błogosławieństwo kadzidła i kredy, które zabierzemy do naszych domów aby oznaczyć drzwi wierzących w Boga Trójjedynego i Jego Syna Jezusa Chrystusa literami: K + M + B    AD 2016. (06.01) po raz kolejny w Siedlcach odbędzie się „Orszak Trzech Króli”. Rozpoczęcie Mszą Świętą. o godz. 11.45 w kościele św. Stanisława.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca – adoracja połączona z modlitwą za kapłanów i powołania oraz spotkanie Apostolatu Złota Róża.
  5. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego – zakończenie okresu Narodzenia Pańskiego – taca na budowę kościoła,
  6. Trwa Rok Miłosierdzia. Prezydium Episkopatu zachęca, aby był to czas z jednej strony doświadczenia miłosierdzia Bożego, a z drugiej świadczenia miłosierdzia innym. Wezwanie do życia miłosierdziem oznacza przede wszystkim dążenie do przebaczenia i pojednania: do przebaczenia zniewag, porzucenia żalu, złości, przemocy i zemsty. Przebaczenie stanowi siłę, która przywraca nam nowe życie i dodaje odwagi, aby patrzeć w przyszłość z nadzieją. Życie miłosierdziem oznacza również powstrzymanie się od potępiania bliźnich”. Biskupi wzywają też do czynnego praktykowania miłosierdzia względem potrzebujących pomocy
  7. Duszpasterstwo Prawników zaprasza na spotkanie noworoczne w sobotę, 9 stycznia, o godz. 17.00

Zapowiedzi: Łukasz Mieczysław Trzpioła oraz Katarzyna Trzpioła, cywilnie związani, oboje zam. w Siedlcach par Tutejszej, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.