1. Dzisiaj: (3 VI ), pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja, procesja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie, po 18.00 tylko czerwcowe. Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej – zbiórka do puszek zarówno na świątynię opatrzności Bożej jak też na Dom Pielgrzyma w Pratulinie
 2. We wtorek wspomn. Św. Bonifacego, bpa i męcz, apostoła Niemiec – módlmy się za Kościół Katolicki w Niemczech; w piątek urocz. Najświętszego Serca Pana Jezusa; w sobotę wspomn. Niepokalanego Serca Maryi
 3. Msza św. z racji dnia patrona za Ks. Bogumiłą we wtorek o godz. 18.00. Polecamy jego osobę Waszym modlitwom.
 4. W środę cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży przed Mszą Świętą o godz. 17.30.
 6. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w czwartek od godz. 8.00
 7. Powtórne spotkanie redakcji Pielgrzyma we wtorek po Mszy Świętej wieczorowej.
 8. Za tydzień: Rocznica wizyty JP II w Siedlcach,
 9. Także 10 czerwca Marsz dla życia i rodziny w Siedlcach, początek 14.30 przy pomniku św. Jana Pawła II i przejście do kościoła Ducha Świętego. Organizatorzy zapraszają całe rodziny w ubraniach w barwach narodowych. Ulotki przy drzwiach.
 10. Bardzo dziękuję za organizację procesji Bożego Ciała: śpiew wszystkim na ręce pana organisty, niosącym feretrony, chorągwie, baldachim, służbie porządkowej, panu Andrzejowi Płatkowi za odnowienie feretronów, dziewczynkom sypiącym kwiatki, chłopcom niosącym różaniec i ich rodzinom,
 11. Wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym dziękuję za organizację koncertu Siedlce dla Jezusa a wszystkim tam obecnym za udział.
 12. Od piątku, przez całą Oktawę Bożego Ciała oraz w uroczystość NSPJ (8.VI), po Mszy Świętej wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja eucharystyczna. Zapraszamy na procesje dzieci. W piątek coś słodkiego i „zimnego” dla wytrwałych.
 13. Nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane po Mszy Świętej o godz. 18.00 w dni zwykłe. Zachęcamy by śpiewać lub odmawiać litanię w domach i przy kapliczkach. Przy kapliczce na Bajkowej litania będzie odmawiana tylko w niedziele o godz.19.00.
 14. Bóg zapłać za pracę mężczyznom przy organizacji placu oraz Panom Andrzejowi Radzikowskiemu i ………………….     za pracę maszynami.
 15. Zbliża się spotkanie młodych w Pratulinie. Jerycho Młodych, w dniach 15-16 czerwca 2018 r. Już teraz zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Zapraszam młodych z KSM-ów, Oazy, Ministrantów, Studentów i innych zrzeszonych w grupach przy parafii, także osoby młodych niezrzeszonych w żadnych ruchach ani stowarzyszeniach.
 16. Zbliża się letnia tura rekolekcji powołaniowych w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu Nowym. W tym roku skupienie rozpocznie się 20 czerwca i potrwa do 24 czerwca w gmachu seminarium. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy szczerym otwartym sercem pragną rozpoznać drogę swojego powołania. Młodzi mężczyźni bądźcie odważni.
 17. Książki w Bibliotece Parafialnej są dostępne przez kres wakacji poprzez zamówienie telefoniczne we wtorki w godz. 16.00-18.00. Informacje na tablicy ogłoszeń.
 18. Informacja o Instytucie Teologicznym – pracy w charakterze katechetów. (przeczytać)
 19. Zachęcamy do wzięcia udziału zarówno w Pieszej Pielgrzymce Podlaskiej na Jasną Górę w grupie 3 jak też w Pielgrzymce w intencji rodzin z Łomianek do Gietrzwałdu w dniach 23-29 czerwca. Więcej tablica.
 20. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Wiśniewski, kaw. zam. w Siedlcach ul. Batorego, par. katedralnej i Justyna Pachnik, panna zam. ul. Składowa, par. tut., zap. III; Łukasz Paciorek, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Jasna, par. tut. i Katarzyna Cała, panna zam. w Siedlcach, par. Miłosierdzia Bożego, zap. III. Tomasz Redosz, kaw. zam. ul. Ganiewskiego, par. tut. i Joanna Będkowska, panna zam. w Wodyniach, par. tamtejszej, zap. III. Marcin Wyszomirski, kaw. Zam. ul. Morelowa, par. tut., i Izabela Woźna, panna zam. Siedlce, ul. Mieszka I, par. św. Józefa, zap. II. Artur Świderski, kaw. Zam., ul. Grabianowska, par. tut., i Monika Wysokińska, panna zam. w Siedlcach na ul. Ściegiennego, par. Ducha Świętego, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 21. Echo Katolickie a w nim:. Zachęcamy do czytania.
 22. Z naszej wspólnotyodeszła do Pana śp. Maria Sobiczewska, la. 67, z ul. Grabianowskiej. Wieczny odpoczynek.