1. Dzisiaj (29.XI) pierwsza niedziela Adwentu. i nowy rok Duszpasterski poświęcony Eucharystii przeżywany pod hasłem: Ostatnia miesiąca, czuwanie Adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczorowej. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny podczas każdej Mszy Świętej, będą dostępne po Mszach Świętych, oraz w zakrystii i kancelarii. Po Mszach puszka na potrzebujący zbierana przez Caritas.
 2. W poniedziałek święto św. Andrzeja, Apostoła; w czwartek wspomn. św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek św. Barbary, dziewicy i męczennicy;
 3. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, Uwaga, zmiana godziny: adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży o godz. 17.15; nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) i spotkanie Apostolatu.
 4. Do chorych udamy się w czwartek (3.XII) od godz.8.00, można jeszcze zgłaszać potrzebujących.
 5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15, proszę o wcześniejsze przychodzenie a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczorowej; Zapraszam dzieci I Komunijne i rocznicowe do spowiedzi oraz przygotowujących się do bierzmowania. Ofiary na tacę na misje.
 6. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec o godz. 17.00, następnie nabożeństwo przed Mszą Świętą.
 7. Za tydzień (6.XII)
 8. druga niedziela Adwentu, i tradycyjne Mikołajki. Pierwsza miesiąca: godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP o godz. 8.40 po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych Puszka „pomoc Kościołowi na Wchodzie” po Mszach Świętych.
 9.  6 XII rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi ks. Piotr Studnicki, zaangażowany w troskę Kościoła o ochronę dzieci i młodzieży w Polsce, kapłan diecezji krakowskiej, wykładowca uniwersytetu Jana Pawła II oraz cyklista i biegacz. 6 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, a  po Mszy konferencja. W poniedziałek (7.XII) i wtorek (8.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje dla małżonków i rodziców. Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą. Będą transmitowane Msze Święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00 z konferencją. Ważne by podczas rekolekcji wyspowiadać się i choć raz przyjąć Komunię Świętą.
 10. Dzieci w przygotowaniu do I Komunii Świętej z kl. III i ich rodziców zapraszamy na poniedziałek na godz. 17.00 zarówno do kaplicy jak też on-line. W wtorek na tę samą godzinę zapraszamy dzieci z kl. II także do kaplicy i on-line. Rodziców dzieci z kl. I-III zapraszamy aby obowiązkowo wysłuchali jednej z konferencji po Mszy Świętej o godz. 19.00.
 11. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Z racji wirusa, w tym roku rezygnujemy ze śniadań. Jednak prosimy o przygotowanie lampionów, dzieci czeka niespodzianka,
 12. Dzieci w Adwencie mogą skorzystać z przygotowanych na profilu parafialnym FB maksi-rekolekcji: codziennie: ciekawostki i zadania oraz link dla rodziców do rozważania Słowa Bożego.
 13. Dyżur prawnika wyjątkowo w tym miesiącu we wtorek (1 XII) o godz. 17.00.
 14. Trwają Katechezy przedmałżeńskie, chcący jeszcze dołączyć, proszę o kontakt z ks. Przemysławem, (Tel 534 496 254 – sms-y) i na parafialnym FB.
 15. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek, .
 16. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, zachęcam osoby pozostające w domu aby nawiedzały w ciągu dnia Pana Jezusa; czeka na Was z wielkimi łaskami; od godz. 15.30 do 16.30 możliwość przyjęcia Komunii Świętej i odbycia spowiedzi oraz przyjęcia Sakramentu namaszczenia (dokładnie o godz. 15.30 i 16.15).
 17. Nawiedzenie Obrazu MB Różańcowej na ul. Ganiewskiego, rozpocznie się dzisiaj (29 XI) podczas Mszy Świętej o godz. 12.00. Przypominam, że nie są przy tej okazji zbierane żadne ofiary na budowę, czasem tylko mieszkańcy proszą o Mszę Świętą.
 18. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586.
 19. Już tylko jeden bilecik w akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, do oebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii. Na zewnątrz są rozprowadzane świece na stół wigilijny cenie 7, 13, i 20 zł.
 20. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie.
 21. Jeśli zostajemy w domu zachowujmy program pracy, modlitwy, odpoczynku, spotkań z bliskimi. W leczeniu się z chorób pamiętajmy o kontakcie z lekarzem i pokornym chorowaniu, wspartym tradycyjnymi metodami.
 22. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.
 23. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana, zaopatrzony świętymi sakramentami śp. Irena Zaunar, l. 100, z ul. Grabianowskiej, oraz mieszkający na terenie parafii śp. Tadeusz Jastrzębski, l. 89, z ul. Krakówki. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.