1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Adwentu, okresu roku kościelnego, jako radosnego oczekiwania na rocznicę narodzin Zbawiciela i czuwania na powtórne Jego przyjście w dniu Sądu Ostatecznego. Podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 poświęcenie opłatków, Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 nastąpi parafialne rozpoczęcie jubileuszu Chrztu Polski, a także peregrynacji świętych znaków: obrazu Jana Pawła II i figurki MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Rozpoczynamy od ul. Radzyńskiej i osiedla Dreszera. Kolejność ustalą z nami Radni Parafialni, a my skorzystajmy z przygotowanych materiałów dla odnowy duchowej. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 czuwanie modlitewne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.00 i o godz. 12.00. Dzisiaj Caritas Parafialna zbiera przed kościołem do puszek ofiary na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii. Dzisiaj ostatnia katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00.
 2. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w środę i sobotę o godzinie 6.30, dodatkowo w czwartek dla dzieci o godz. 18.00. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 11, 12 i 13 grudnia poprowadzi je ks. kan. Wojciech Hackiewicz uznany rekolekcjonista i duszpasterz młodzieży w Siedlcach.
 4. Opłatek to poświęcony chleb, który jest symbolem jedności, miłości oraz ofiarności. Musi być poświęcony, łamiemy się nim podczas Wigilii i spotkań świątecznych. Chcemy, aby tegoroczny opłatek został rozniesiony do wszystkich rodzin naszej nowej parafii, uczynią to Radni Parafialni. Dobrowolna ofiara składana przy tej okazji przeznaczona będzie na wystrój kaplicy. Bóg zapłać wszystkim Radnym i pomagającym przygotować opłatek. Przyjmijmy roznoszących serdecznie i po chrześcijańsku.
 5. Przez cały okres Adwentu będzie wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy. Ofiary minimalne to 5, 10, 15 i 20 zł. W ubiegłym roku w naszej diecezji rozprowadzono świec z dochodem 150 tyś zł. przeznaczonych na kolonie, tornistry, leczenie, posiłki w jadłodajniach.
 6. Ogłaszamy akcję Rodzina- Rodzinie. Można wesprzeć paczką świąteczną uboższe rodziny z dziećmi. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii.
 7. W piątek o godz 19.00 na plebanii spotkanie redakcji naszej parafialnej gazetki Pielgrzym. Zapraszamy także chętnych.
 8. Pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 18.00 Spowiedź od godz. 17.30 W czwartek po nabożeństwie adoracja w intencji powołań i spotkanie Apostolatu „Złotej Róży”
 9. Pierwsza sobota miesiąca – różaniec i czuwanie fatimskie od godz. 17.00, nabożeństwo przed Eucharystią o godz. 18.00
 10. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedz. św. Andrzeja Apostoła., w czwartek św. Franciszka Ksawerego, kapłana; w piątek wspomn. dowolne św. Barbary dziewicy i męczennicy.
 11. Przyszła niedziela to I miesiąca. Po sumie adoracja i zmianka Kół Różańcowych. Za tydzień puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.
 12. Do chorych udamy się w czwartek 10 grudnia (czyli w przyszłym tygodniu)
 13. Na czas Adwentu i Kolędy zawieszamy sobotnie katechezy o sposobie przekazu wiary. Próba scholii w sobotę o godz. 10.30.
 14. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. W kaplicy wstawiono okna, trwa wykańczanie i budowa oraz krycie dachu na pozostałej części.
 15. Bóg zapłać za ofiary na budowę na konta z maja i kwietnia: 600 zł z ul. Daszyńskiego; 500 z ul. Hozera, po 300 zł z ul. Tulipanowej, Żwirowej 3x, po 250 zł z ul. Krakówki 2x, Zielonej, po 200 zł z ul. Zielnej 2x, Łukowskiej 2x, Rakowieckiej, Żwirowej, Kokosowej; po 150 zł z ul. Jordana 2x, po 100 zł z ul. Dreszera, z Białej Podl, Daszyńskiego, Czerwonego Kapturka, Żwirowej; po 80 zł z Miłej 2x, 50 zł z ul. Hozera, po 40 zł z Hozera 2x. Bóg zapłać.
 16. Nowy numer Echa Katolickiego a w nim: comiesięczne materiały dla kół Żywego Różańca; Po co jest Adwent? Jakie symbole towarzyszą nam w jego przeżywaniu? Zachęcamy do czytania.
 17. Na stronie parafialnej o filmie Apostoł w ramach filmowych rekolekcji