1. Dzisiaj (29.VII): 17 niedz. zwykła, poświęcenie pojazdów mechanicznych i rowerów po każdej Mszy Świętej, zwyczajowa ofiara na środki transportu dla misjonarzy i pomoc w ich pracy przy wyjściu z kościoła. Ostatnia niedziela miesiąca – po wieczorowej Eucharystii modlitwa i czuwanie przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym.
 2. We wtorek. wspomn. św. Ignacegoo Loyoli, kapłana; w środę (1 VIII) św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła; 1 sierpnia to także rocznica wybuchu powstania Warszawskiego – miało sens aby pokazać światu, że wolny duch Polski nie zginął. W czwartek w kościołach parafialnych można zyskać odpust zupełny tzw. Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami, w sobotę wspomn. św. Jana Marii Vianneya, kapłana, patrona wszystkich księży
 3. W środę udamy się do chorych z Najświętszym sakramentem o godz. 8.15. W środę kancelaria nieczynna.
 4. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
 5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 6. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00
 7. Za tydzień (5.VIII): pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie. W Budziszynie odpust i możliwość oddania krwi.
 8. Zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Podlaską grupy Trójeczki, z którą będzie pielgrzymował Ks. Przemysław, odbędą się w parafii Ducha Świętego w dniach od 31 VII do 1 VIII w godzinach 17.00-19.30. W środę można będzie zdać bagaż. Zapisać się będzie można także u nas w dniach 29 do 31 VII po Mszach Świętych lub w kancelarii. Koszt udziału w pielgrzymce to 120 zł. Brak środków finansowych nie powinien przeszkodzić w pielgrzymowaniu. Istnieje zatem możliwość wsparcia finansowego. Szczegóły u księdza przewodnika. Mszę świętą na rozpoczęcie PPP odprawi ks. bp. Kazimierz Gurda w czwartek o godz. 7.00 w katedrze siedleckiej. Zachęcamy do odprowadzenia pielgrzymów. Można będzie także pielgrzymować autokarem aby wejść z naszą Pielgrzymką na Jasną Górę i Wrócić po uroczystościach 15 sierpnia. Wyjazd ok. godz. 21.30 z parkingu dnia 13 sierpnia. Zapisy w zakrystii.
 9. Zakończyła się Rowerowa Pielgrzymka do Rzymu i grobu św. Jana Pawła II, z okazji 40 rocznicy wyboru na Stolicę Piotrową oraz 100-lecia odzyskania Niepodległości. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom za modlitwę i trud w naszych intencjach.
 10. Do 3.09 kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym, czyli każdego dnia od 8.00 do 9.00 oprócz niedziel i uroczystości i po Mszach Świętych w zakrystii. W nagłych przypadkach prosimy o telefon.
 11. Rozpoczynamy sierpień – miesiąc abstynencji. Zachęcamy aby podjąć abstynencję czasową w określonej intencji i wpisać się do księgi trzeźwościowej. To bardzo skuteczna modlitwa. Jest także zachęta księży biskupów aby podjąć 100 dni abstynencji na 100 lecie odzyskania Niepodległości (4.VIII – 11.XI) – więcej w Echu katolickim i w Apelu Episkopatu Polski.
 12. Zapowiedzi przedślubne: Jakub Kozieł, kawaler i Aleksandra Wilczyńska, panna, oboje zam. w par. tut., zapow. III; Mariusz Nasiłowski, kawaler, par. tut., i Wioletta Wierzbicka, panna zam w Radomiu par św. Stefana, zap. III; Robert Chada, kaw. z par. Stara Miłosna i Magdalena Bednarczyk, panna z par. tut., zapow. III., Sebastian Pawlak i Monika Pawlak, oboje z par. tut., zapow. II, Patryk Artur Ducda, kaw. par. tut., i Dominika Maria Lech, panna z par. katedralnej w Siedlcach, zap. I, Radosław Lewiński, kaw. zam. w par. Bożego Ciała w Siedlcach i Dorota Skorupka, panna z par. tut., zap. I, Marcinj Brodzik, kaw z pra. Ducha Świętego w Siedlcach i Dorota Szulawa, panna z par. tut., zap. I, Wojciech Gomoła, kaw. i Katarzyna Świercz, panna, oboje par. tut, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.