1. Dzisiaj (29.V) Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie wyjątkowo od godz. 20.00 do 21.00. Spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 8 po Mszy Świętej wieczornej. Zbiórka do puszek dla chorej na nowotwór Alicji, naszej parafianki, na obiecujące leczenie dnia 29 V po Mszach Świętych.
 2. Kolejny Marsz Pokutny Krucjaty Różańcowej za Ojczyznę dnia 29 maja godz. 14.00; Koncert z dziełem Jana Maklakiewicza „Msza Polska” 29 V po Mszy św. o godz. 18.00  w  Katedrze siedleckiej. Info tablica.
 3. Do środy trwa, połączona z naboż. Majowym, parafialna i przed bierzmowaniem nowenna do Ducha Świętego.
 4. w poniedziałek wspomn. św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika tajemnicy spowiedzi. Spowiedź kandydatów do bierzmowania i ich rodzin od godz. 17.15.
 5. we wtorek święto Nawiedzenia NMP.
 6. w środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczynają się nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, sprawowane po Mszy Świętej wieczornej, zachęcam do odmawiania litanii także i w domu.
 7. w czwartek udamy się z wizytą do chorych od godz. 8.00. Zadbajmy aby starsi byli zaopatrzeni w sakramenty podczas choroby czy w godzinę śmierci. O godz. 16.00 ks. bp Grzegorz udzieli sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży, z udziałem Margaretek.
 8. w piątek wspomn. św. Karola Lwangi i towarzyszy. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
 9. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Uczestniczących w nabożeństwie prosimy o wchodzenie do kaplicy w sposób dyskretny z powodu ślubu o 16.00. Męski Różaniec : Msza , katedra, godz. 7.00, szczegóły tablica. Czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego przedstawicieli Ruchów i stowarzyszeń oraz chętnych wiernych w kościele Ducha Świętego, godz. 19.00
 10. Za tydzień (5.VI) Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych Zbiórka do puszek na budowę kościołów w diecezji.
 11. Zebranie Radnych Duszpasterskich oraz liderów Ruchów i stowarzyszeń w poniedziałek 6 VI godz. 19.00.
 12. Organizowana jest pielgrzymka na Jasną Górę w dniach 3-4 czerwca. Wyjazd 3 VI (piątek) godz. 6.00 spod katedry. Koszt przejazdu, noclegu w 2-osobowych pokojach oraz śniadania i obiadu – 200 zł. Zapisy w zakrystii do dzisiaj wieczór.
 13. Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych odbędą się w czerwcu 25-26 VI o godz. 16.30.
 14. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek, oraz czwartek z powodu bierzmowania i piątek.
 15. Przypominam o obowiązku rocznej spowiedzi w okresie Wielkanocy do niedzieli Trójcy Przenajświętszej 12 VI.(Nikt nie jest z tego zwolniony).
 16. Zapowiedzi przedślubne: Borkowski Jarosław, kaw z par. Ducha Świętego i Natalia Gasiuk panna par. tut., zapow. III; Norbert Kowal, kawaler i Sandra Jagoda Guzek, panna, oboje par. św. Józefa w Siedlcach, zapow. III. Małgorzata Starzyńska, panna par. tut., i Przemysław Krasnodębski, kawaler z par. Żeliszew, zapow. III; Mateusz Pawluk, kaw. z par. tut., i Paula Żak, panna z par. Bożego Ciała w Siedlcach, zapow. III. Jacek Rytel, kaw. i Sylwia Olszewska , panna, oboje par. tut., zapow II; Bartosz Sadło, kaw. z par. św. Józefa w Siedlcach oraz Marlena Weronika Jastrzębska, panna z par. tut., zapow I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 17. W niedzielę 5 czerwca br. w Siedlcach już po raz VIII przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w katedrze siedleckiej o godzinie 16.00. Mszy św. w intencji rodzin będzie przewodniczył biskup siedlecki Kazimierz Gurda. ok. godz. 17.15 Marsz wyruszy w procesji różańcowej na Plac Papieski. Zachęcam, aby wzięły w nim udział rodziny z dziećmi, dla podziękowania naszemu Patronowi za podtrzymywanie nas w wierze i miłości Ojczyzny oraz wizytę w Siedlcach.
 18. W Echu katolickim: Jan Paweł II podkreślał, by nie pozostawiać trudnych pytań bez odpowiedzi – rozmowa z reżyserką filmu „Szklany Dom”; Posłuszeństwo w Kościele dotyczy nie tylko duchownych, ale i wiernych. Niestety, dla wielu to wysoka poprzeczka. Poświęcenie a błogosławieństwo – na czym polega różnica?, Naszym dzieciom grożą demencja i autyzm cyfrowy, które są skutkiem niekontrolowanego korzystania z elektronicznych mediów. Jak im zapobiec? Zachęcamy do czytania.
 19. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.