1. Dzisiaj (29.IV), Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczęcie Tygodnia Miłosierdzia, taca na Caritas Diecezjalną, o godz. 15.00 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego i do godz. 16.00 można będzie modlić się podczas Godziny Miłosierdzia. Dzieci na 10.30 niech przyniosą pozostałe puszki i skarbonki z jałmużny wielkopostnej, dzień modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach i jutrznia o godz. 8.40; o godz. 19.00 czuwanie z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W poniedziałek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy; We wtorek urocz. Św. Wojciecha, bpa i męczennika, gł. Patrona Polski; w środę wspomn. Św. Józefa Robotnika, w czwartek św. Atanazego, bpa i dra Kościoła; w piątek urocz. NMP Królowej Polski u nas Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 i 18.00 i majowe a także uroczystość I Komunii Świętej. Uwrażliwiam, że nie będą mogły być w kaplicy podczas I Komunii osoby postronne wobec dzieci przyjmujących Sakrament; w sobotę św. Floriana, męczennika.
 3. W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Od środy rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci. W niedziele to nabożeństwo będzie odbywać się także przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 4. Od środy do piątku kancelaria nieczynna.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitw (2V) a różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
 6. Pierwszy piątek miesiąca (3V) nabożeństwo po Mszy Świętej o godz. 7.00.
 7. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 8. Za tydzień: trzecia niedziela Wielkanocy; I miesiąca: o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie; rozpoczęcie katechez przedmałżeńskich o godz. 16.45 na salkach;
 9. Spotkanie Parafialnej Rady Ekonomicznej we wtorek 30 kwietnia o godz. 19.00.
 10. Informacje dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej o egzaminie, próbach i sprzątaniu kościoła na stronie internetowej i profilu facebookowym parafii.
 11. Księża wikariusze zapraszają na pielgrzymkę śladami filmu u Pana Boga za piecem. Odwiedzimy miejsca, w których kręcono ten kultowy film, które zarazem są ważnymi ośrodkami kultu religijnego. Odwiedzimy Sokółkę, Tykocin, Supraśl (w tym muzeum ikon) oraz Świętą Wodę i Królowy Most. Termin: 10-12 maja, koszt 350 zł, zapisy w zakrystii.
 12. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: o misji spowiednika s. Faustyny; Jak radzić sobie z krzyżem choroby; materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca. Zachęcamy do czytania.

Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Marianna Kuźmińska, z os. Dreszera oraz śp. Danuta Świderska, z ul. Grabianowskiej, pogrzeb w środę o godz. 13.00, oraz za wszystkich, którzy zginęli na Sri Lance Wieczny odpoczynek.