1. Dzisiaj: V niedziela wielkanocna, Jak w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, Krucjata Różańcowa zaprasza na marsz różańcowy ulicami Siedlec. Będzie on poprzedzony Mszą Świętą w intencji Ojczyzny, odprawioną o godzinie 13.00 w katedrze. Proszę aby dzisiaj po Mszach świętych zgłosili się na króciutko do zakrystii strażacy, policjanci lub służba ochrony kolei. O godz. 16.00 dodatkowa Msza Święta dla kandydatów do Bierzmowania i ich rodziców. O godz. 17.30 nieszpory za zmarłych polecanych w wypominkach
 2. We wtorek. wspomn. św. Józefa Rzemieślnika – odpust w par. św. Józefa o godz. 11.30; w środę wspomn. św. Atanazego, bpa i dra Kościoła; w czwartek uroczystość NMP Królowej Polski – zachęcam wszystkich do udziału w centralnej Mszy Świętej w siedleckiej katedrze o godz. 10.00 a następnie przemarszu i uroczystościach patriotycznych na Skwerze Kościuszki, informacje na plakacie, u nas Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00 i majowe a także uroczystość I Komunii Świętej. Uwrażliwiam, że nie będą mogły być w kaplicy podczas I Komunii osoby postronne wobec dzieci przyjmujących Sakrament; w piątek wspomn. św. Floriana, męczennika; w sobotę wspomn. dowol. św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
 3. Za tydzień: pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie.
 4. Spotkania w ramach Białego Tygodnia, każdego dnia o godz. 18.00, do 10 maja włącznie (oprócz niedzieli 6 maja – godz. 10.30)
 5. Od wtorku rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci. W niedziele to nabożeństwo będzie odbywać się także przy kapliczce na ul. Bajkowej.
 6. Bardzo dziękuję za posprzątnie kaplicy i salek rodzicom dzieci I Komunijnych, zrobili to solidnie.
 7. Spowiedź rodziców i dzieci I Komunijnych w środę o godz. 9.00 i 10.00 wg ustalanego planu.
 8. W środę co tygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 9. Kancelaria parafialna nie będzie czynna we wtorek, środę i czwartek.
 10. Pierwszy czwartek miesiąca: Różaniec Apostolatu Złotej Róży o godz. 17.15, nabożeństwo po Mszy świętej połączone z majowym.
 11. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 i nabożeństwo po Mszy Świętej połączone z majowym.
 12. Pierwsza sobota adoracja i różaniec od godz. 17.00 a nabożeństwo majowe po Mszy Świętej.
 13. Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda Ordynariusz diecezji siedleckiej udziela dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek – 4 maja br. jednocześnie przypomina o podjęciu daru wynagradzającego.
 14. Domowy Kościół zaprasza na XX PIELGRZYMKĘ RODZIN DOMOWEGO KOŚCIOŁA DO SANKTUARIUM ŚW. JÓZEFA W SIEDLCACH dnia 30 kwietnia Duszpasterzy, Rodziny, osoby samotne. Podczas pielgrzymki uczestnicy będą odkrywać św. Józefa jako Wychowawcę młodego pokolenia oraz czerpać światło i moc do służby najbliższym w codziennym życiu. Pielgrzymka rozpocznie się o 19.00 w katedrze siedleckiej.
 15. Wyjazd na spotkanie młodych na Lednicę w nocy z 1 na 2 czerwca, powrót w niedzielę rano. Koszt ok. 150 zł, zgłoszenia do Ks. Mariusza do dzisiaj, zachęcamy.
 16. Diecezjalny Dzień Rodziny w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Parczewie odbędzie się 13 maja pod hasłem: „Rodzina Drogą Kościoła”– Szczególnie wszystkich: „zarówno rodziny, małżonków, jak i osoby przygotowujące się do zawarcia małżeństwa” zaprasza Ksiądz Biskup Kazimierz Gurda. Z Siedlec wyjazd autokarem organizuje, ks. Tomasz Koprianiuk z parkingu przy katedrze o godz. 7.45. Kontakt z ks. Tomaszem: tel. 504-894-489 albo zapis w zakrystii.
 17. Zapraszamy Panie na Diecezjalną Pielgrzymkę Kobiet do Pratulina, dnia 27 maja, zapisy w zakrystii.
 18. Modlitwą ogarnijmy wszystkich maturzystów, którzy zaczynają zmagania od 4 maja i wypraszajmy zdania egzaminów i wyboru właściwej drogi powołania.
 19. Spotkanie formacyjne dla osób konsekrowanych żyjących w różnych  instytutach świeckich na terenie naszej diecezji z  Księdzem Biskupem Kazimierzem Gurdą odbędzie się w sobotę 5 maja w bursie św. Stanisława Kostki w Siedlcach o godzinie 10:00.
 20. Proszono nas o przekazanie: Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 zawiadamia o jubileuszu w dniu 28 maja oraz o próbie sprawnościowej do klas sportowych ogólnej, pływackiej i piłkarskiej, informacje na tablicy ogłoszeń.
 21. Zapowiedzi przedślubne: Patrycja Ewelina Płatek, panna zam. ul. Zielna, par. tut., i Błażej Łęczycki, kaw. zam. w Siedlcach par. Bożego Ciała, zap. III; Martyna Matejek, panna zam. w Siedlcach, ul. Topolowa, par. Miłosierdzia Bożego i Tomasz Król, kaw. zam. ul. Południowa  par. tut., zap. III. Adam Stefan Głuchowski, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Miła, par. tut., i Karolina Jechna, panna z Jasienicy, par. tamtejszej, zap. II. Sebastian Iwanowski, kaw. Zam. ul. Bajkowa, par. tut. I Justyna Angelika Szurek, panna zam. ul. Grabianowska, par. tut., zap. I; Sebastian Prokurat, kaw. Zam. w Siedlcach, ul. Dylewicza, par. bł. Męczenników Podl. i Renata Sawicka, panna zam. ul. Morelowa, par. tut., zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną