1. Dzisiaj: (29 .I.2023) IV niedziela zwykła. Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie: szczególnie załamanych na duchu, tracących siły życiowe – po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy. Dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej: z rodzicami  – spotkanie dnia 29 I o godz. 12.00; Katechezy chrzcielne nr 3 i 4 –  29 I o godz. 17.00
 2. We wtorek (31.I) wspomn. św. Jana Bosko, kapłana, Adoracja Pana Jezusa w środę przez cały dzień (z przerwą od 12.00 do 14.00) a o godz. 19.00 spotkanie Wspólnoty Franciszkańskiej; w czwartek (2.II) święto ofiarowania Pańskiego tzw. MB Gromnicznej, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00, błogosławieństwo świec – tzw. gromnic; Dzień Życia Konsekrowanego – taca na zakony klauzurowe – to one podtrzymują najbardziej pokój na ziemi poprzez modlitwę i ofiarę; w piątek (3.II) wspomn. św. Błażeja – na 18.00 zapraszamy osoby z chorobami gardła na błogosławieństwo specjalnymi świecami.
 3. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży z udziałem Margaretek i Odnowy w Duchu Świętym.
 4. Do chorych udamy się 9.II.
 5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
 6. Pierwsza sobota miesiąca –Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 7. Za tydzień: (5.II.2023) V niedziela zwykła. niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. roczn. Sakry biskupa Kazimierza – polecamy modlitwie pasterza diecezji
 8. Inicjatywa Męski Różaniec w Siedlcach zaprasza mężczyzn w pierwszą sobotę lutego (4.II), na nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Po Mszy Świętej w katedrze o godz. 7.00 wyruszy procesja różańcowa Mężczyzn ulicami miasta pod figurę MB przy ul Starowiejskiej.
 9. Kierujemy propozycję zarówno do odbywających formację w różnych grupach jak też chcących ożywić swoją wiarę czyli do wszystkich: Seminarium wiary rozpocznie się 9 lutego i potrwa do 30.03 przez kolejne czwartki – Msza o godz. 18.00 i spotkanie.
 10. Młodych mężczyzn zapraszamy na rekolekcje, aby rozeznać swoje powołanie w kwestii małżeństwa i kapłaństwa. Odbędą się one w WSD w dniach 10-12 lutego. Informacje w zakrystii.
 11. Rekolekcje dla małżeństw, warsztaty, pielgrzymka amazonek – tablica ogłoszeń i strona diecezji
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma 1300 dolarów (są teraz tanie) i 3000 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.
 13. W Echu Katolickim: Świadectwa osób, które odpowiedziały na wezwanie „Pójdź za Mną” w tekście „Powołane”; Człowieka nie można zrozumieć bez Chrystusa – relacja ze spotkania w ramach cyklu Centrum Duszpasterstwa Młodzieży Diecezji Siedleckiej „Przekroczyć siebie”; Dlaczego obecność wspólnot kościelnych w internecie jest ważna? – w rozmowie „Przekazujemy Dobrą Nowinę”. Zachęcamy do czytania.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Mateusz Kurek, kaw z ul. Żwirowej par. tut., i Anna Skowrońska, panna z Warszawy-Rembertów, par. św. Łucji, zapow I., Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną
 15. Dołączono wieczorem: Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Marianna Pliszka, l. 90 z ul. Rakowieckiej. Pogrzeb w środę o godz. 13.00. Różaniec za śp. zmarłą w poniedziałek o godz. 17.25. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 16. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi