1. Dzisiaj, (29.03), V niedz. Wielkiego Postu; katechezy małżeńskie i chrzcielne – kandydatów na chrzestnych prosimy o zgłaszanie się do kancelarii.
2. Do wszystkich chętnych chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w środę 8 kwietnia od godz. 8.00, niemniej prosimy na stałe odwiedzanych, o wcześniejsze potwierdzenie potrzeby przybycia.
3. Pierwszy czwartek miesiąca, zakończenie adoracji o uświęcenie kapłanów godz. 17.40, transmitowane na FB, a członków Apostolatu Złotej Róży, prosimy o modlitwę w intencji powołań w domach.
4. Pierwszy piątek miesiąca: nie organizujemy wspólnej spowiedzi, proszę to czynić indywidualnie przez cały tydzień, a każdy kto jest w stanie łaski uświęcającej, uczestniczy w transmisji nabożeństwa o godz.17.40, i Mszy Świętej o 18.00 przyjmując duchowo Komunię Świętą. Kto popełnił grzech ciężki, nie może przyjąć duchowo Komunii Świętej.
5. Pierwsza sobota miesiąca – uczestniczymy w domach. Adoracja i różaniec tylko transmitowane od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
6. Za tydzień Niedziela Palmowa: palmy wykonujemy sami lub kupujemy, pomódlmy się trzymając je w rękach podczas transmisji Mszy Świętych. Ci którzy będą w kaplicy przynoszą je ze sobą. Dzieci pamiętają o zbieraniu datków na ubogich do swoich skarbonek, przyniosą je w Niedzielę Miłosierdzia. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym transmitowane o godz. 17.00. Siedlecka droga krzyżowa transmitowane w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 19.00 z siedleckiej katedry pod przewodnictwem bpa Kazimierza.
7. Cieszę się z tych wszystkich którzy poświęcili się Jezusowi przez Serce Maryi, dokonaliśmy także poświęcenia wszystkich rodzin parafii w Dniu Zwiastowania Pańskiego; Bóg zapłać tym, którzy podjęli się dzieła Duchowej Adopcji. Prosimy, aby te osoby poinformowały nas w jakikolwiek sposób, że to uczyniły.
8. Nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie transmitowane o godz. 19.00 na parafialnym profilu FB, podobnie Droga Krzyżowa w piątek o godz. 19.00, i także, jeśli warunki techniczne pozwolą, codzienne Msze Święte o godz. 18.00 oraz Msza Święta w niedzielę o godz. 12.00.
9. Cieszę się z tych wszystkich, którzy podjęli trud odsłuchania i przeżycia rekolekcji. Skutkiem tego, powinna być decyzja o spowiedzi, czyli przemianie życia po spotkaniu z Bogiem. Zapraszamy po sakrament pokuty do kaplicy. Jeśli ktoś nie przezył rekolekcji, może jeszcze to zrobić poprzez stronę www tym tygodniu. Adres: http://sanktuariummaryjne.pl/gietrzwaldzkie-rekolekcje-w-kw… Propozycja dla bardziej zaawansowanych: https://www.cfd.sds.pl/index.php?d=more,3189,131
10. W tym tygodniu obowiązują następujące godziny otwarcia naszej kaplicy: Kaplica będzie otwarta cały dzień tzn. od 6.30 do 19.00 (włącznie z Mszami Świętymi) oprócz sobót. Będzie się w nim odbywała Adoracja Najświętszego Sakramentu (W soboty kaplica będzie czynna od godz. 11.00 do 19.00), (korzystamy z własnych książeczek do nabożeństwa). Godziny spowiedzi 6.45-7.00, 15.00-16.00; 17.30-18.00. Możliwość spowiedzi po umówieniu się z konkretnym księdzem o dowolnej godzinie: ks. Proboszcz: 798368503; Ks. Mariusz – 257410552; ks. Przemysław – 534496254. Komunia Święta udzielana od godz. 15.00 do 16.00 i podczas Mszy Świętych.

10a Kościół udzielił specjalnych odpustów dla wiernych będących w sytuacjach szczególnych w związku z koronawirusem. Odpust zupełny oznacza darowanie wszelkich doczesnych kar za grzechy odpuszczone, co w praktyce oznacza, że jako pojednany z Bogiem, człowiek idzie, po śmierci do nieba.
11. Jeśli chodzi o Msze Święte: proszę zapoznać się z rozkładem na tablicy ogłoszeń i na Internecie oraz dziękujemy za wyrozumiałość, gdyż niektóre intencje, ponieważ ksiądz kanonik nie może przyjeżdżać do nas przez pewien czas z racji wieku, będą sprawowane przez niego w Domu Emerytów a u nas czytane jako „poza parafią”.
12. Więcej szczegółów co do I Komunii Świętej podamy za tydzień. Zapraszamy rodziców do dołączenia na grupę na FB lub zaglądanie na stronę www tam będą podawane bieżące informacje.
13. Msza Święta przez przyczynę św. Rocha, patrona od zarazy we wtorek o godz. 18.00.
14. Bóg zapłać za ofiary przelewane przez Internet i składane osobiście na potrzeby parafii. Nowy, kryty konfesjonał już stoi w naszej kaplicy, w tym tygodniu przygotujemy go ostatecznie do użycia. W sumie kosztował nas 6.300 zł.
14a Przy wyjściu, do wzięcia teksty modlitw nad pokarmami przy wielkanocnym stole.

15. Baranki Wielkanocne z czekolady na cele charytatywne Caritas w cenie 5 zł przy wyjściu.
16. Moi drodzy na ile się da prowadźmy jak najbardziej normalne życie, pracujmy, uczmy się, módlmy się, regulujmy swoje zobowiązania. Ważne jest podtrzymanie życia gospodarczego i organizacyjnego społeczeństwa. Pilnujmy w tym tygodniu jak najmniejszej ilości koniecznych spotkań, a w zaplanowanym czasie zapraszamy do kaplicy na spowiedź. Dziękujemy wszystkim służbom, i organizującym pomoc charytatywną z dopiskiem „działalność religijna- pomoc charytatywna”. Możliwość wsparcia tej pomocy ofiarą poprzez puszkę w kaplicy.
17. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, mniejsza ilość a w nim: Nie zaparła się wiary, choć mogła uniknąć więzienia – Asia Bibi. Zachęcamy do czytania, także wersji on-line.