1. Dzisiaj (28.XII) pierwsza niedziela adwentu. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny podczas każdej Mszy Świętej, będą dostępne po Mszach Świętych, oraz w zakrystii i kancelarii. Po Mszach puszka na potrzebujący zbierana przez Caritas. Ostatnia niedz. miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
 2. Spotkanie Komunijne dla dzieci z klas 3 SP dnia 28 XI (niedziela) Msza Święta o godz. 12.00 a następnie część formacyjna.
  1. we wtorek (30.XI) święto św. Andrzeja, Apostoła; spotkanie z przygotowującymi się do oddania św. Józefowi po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. w czwartek (2.XII) Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo i adoracja z modlitwą różańcową w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) oraz spotkanie Apostolatu. Do chorych udamy się w czwartek (2.XII) od godz.8.00, można jeszcze zgłaszać potrzebujących.
  3. C) w piątek (3.XII) św. Franciszka Ksawerego, kapłana; I’ piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15, zapraszam tych, którzy obchodzą I’ piątki, pozostali wyspowiadają się w rekolekcje. Nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej, ofiary na tacę na misje.
  4. D) w sobotę wspomn. dowolne św. Barbary; Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec o godz. 17.00, następnie nabożeństwo przed Mszą Świętą.
 3. Za tydzień  (5.XII) druga niedziela Adwentu. Puszka „pomoc Kościołowi na Wchodzie” po Mszach Świętych.
 4. 5 XII rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi Piotr Dąbrowski, michalita, nasz rodak. 5 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, a  po Mszy konferencja dla nich. W poniedziałek (6.XII) i wtorek (7.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje dla mężczyzn (6.XI) oraz dla małżonków (7.XI). Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą. Będą transmitowane Msze Święte o godz. 9.00, 17.00 i 19.00 z konferencją. Ważne by podczas rekolekcji wyspowiadać się i choć raz przyjąć Komunię Świętą. Taca w poniedziałek i wtorek na działalność o. michalitów, którzy tak wiele czynią w dziedzinie trzeźwości.
 5. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę. Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 6. Organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii. Świece na stół wigilijny będą od 5 XII.
 7. Najbliższe katechezy chrzcielne 18 i 19 XII o godz. 19.00, a katechezy przedmałżeńskie w przyszłym roku po odbyciu kolędy.
 8. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie.
 9. Wnętrze kaplicy zostało odmalowane, podobnie salki nad kaplicą.
 10. Echo Katolickie a w nim: Jak czytać Pismo Święte w cyklu: Weź i czytaj! Zachęcamy do czytania.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary na budowę oraz na Obraz Miłosierdzia, za tydzień podam szczegóły. Przy tej okazji pragnę powiadomić, że czynione są wszelkie przygotowania do budowy na wiosnę, a wojsko cieszy się, że w sąsiedztwie ma parafię. Dziękuję też za rozumną troskę o zachowanie przepisów sanitarnych, kolejne fale wirusa są mniej groźne dla życia choć bardziej zaraźliwe.
 12. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Anna Maria Dołęga, l. 74, z ul. Łukowskiej, pg. Wt. godz. 11.00; Piotr Boruta l. 61, z ul. Składowej; Tadeusz Jobczyk, l. 72 z ul. Dreszera; Lech Dyńka l. 72 z ul. Zbrojnej oraz Eugenia Dobosz l. 86 z ul. Smoczej, pg pon. Godz 10.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.