1. Dzisiaj (28.VIII), Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Po Mszy wieczornej o godz. 19.30 zapraszamy na Kino Plenerowe, w ogrodzie kinowym na Film „Mam przyjaciół w niebie”, będą leżaki, można wziąć coś od komarów, ewentualnie lekko ciepłego. Wstęp wolny.
 2. W poniedziałek (29 VIII) wspomn. męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w środę (31.VIII) Adoracja od godz. 9.00 do 18.00 – zapraszamy W czwartek (1 IX) 82 roczn. Wybuchu II wojny światowej; w sobotę (3.IX) wspomn. św. Grzegorza Wielkiego, pap i dra Kościoła, imieniny bpa Grzegorza Suchodolskiego, którego osobę i posługę polecamy modlitwie wiernych..
 3. Trwa Nowenna przez wstawiennictwo bł. SS. Męczenniczek z Nowogródka o życie chrześcijańskie rodzin oraz wychowanie dzieci i młodzieży we wierze. W parafii posiadamy ich relikwie.
 4. Za tydzień (4. IX), niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych.
 5. Bóg zapłać za gościnne potraktowanie zespołu TaRuta  z Tarnopola i ofiary na dzieci z domu dziecka.
 6. Rozpoczęcie roku szkolnego w czwartek (1.IX) o godz. 8.00 Msza Święta i następnie spotkania w szkole wg ustalonych godzin. Zapraszamy dzieci i młodzież. Poświęcenie tornistrów klas I w niedzielę 4 IX o godz. 10.30. Proszę o rozpoczęcie roku szkolnego od pojednania z Bogiem po wakacjach – spowiedzi pon, wtorek i środa, czwartek od godz. 17.30. Piątek i sobota od godz. 17.15.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się w następny czwartek (8 IX) od godz. 8.00. Prosimy o zgłaszanie potrzebujących, do których kwalifikują się niedający rady udać się do kościoła.
 8. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży, z udziałem Odnowy w Duchu Świętym. Spowiedź od godz. 17.30.
 9. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
 10. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i Różaniec wynagradzający od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.15.
 11. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym. Nieczynna w poniedziałek i czwartek, pozostałe dni w godz. 8.00 – 9.00, oprócz środy, gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 12. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Krakowa, Częstochowy, Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia, w terminie 2-4 września. Koszt 750 zł zawiera bilety wstępu. Zapisy w zakrystii. Spotkanie przedwyjazdowe we wtorek po Mszy Świętej o godz. 18.00
 13. Inne propozycje: A) śladami bł. kard Stefana Wyszyńskiego – 23-25 IX Prostyń, Zuzela, Andrzejewo, Gietrzwałd, Stoczek Klasztorny, Toruń, Włocławek, Płock, Warszawa.; B) do Medjugorie 3-11 X; C) Ziemia Święta i Jordania marzec 2023r.
 14. Najbliższe katechezy dla rodziców i chrzestnych będą miały miejsce w naszej parafii dn. 3 września o godz. 19.00 i 4 września o godz. 16.30.
 15. Wyjazd do Kodnia na czuwanie z Apostolatem Złotej Róży dnia 10.09 w godzinach rannych, powrót przed północą, zapisy w zakrystii.
 16. W Echu katolickim: Komu zawdzięczam życie – świadectwo prob. Para. W Niemojkach po wypadku na Chorwacji; Kurs „Powrót i odnowa” to szansa dla kobiet po aborcji na wyjście z ciemności? Zachęcamy do czytania.
 17. Msza Święta za mieszkańców ul. Miłej oraz ich rodziny z okazji nawiedzenia obrazu MB Różańcowej dn. 31 VIII godz. 18.00
 18. Zapowiedzi przedślubne: Krzysztof Arkadiusz Włodarczyk, kaw. z Warszawy, par. Św. Szczepana i Iwona Wiktoria Niedziółka, panna z ul. Kokosowej par. tut., zapow. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

 Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.