Ogłoszenia parafialne: 28.VII.2019

  1. Dzisiaj (28 VII) 17 niedz. zw., ostatnia miesiąca, modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach, jutrznia za zmarłych o godz. 8.40; poświęcenie pojazdów mechanicznych, także rowerów po każdej Mszy Świętej, tradycyjna ofiara przeznaczona na środki transportu dla Misjonarzy (w ubiegłym roku nasza diecezja przekazała ponad 100 tyś złotych; adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa uwielbienia i o uzdrowienie po Mszy Świętej o godz. 18.00.
  2. W poniedz. wspomn. Św. Marty, patronki gospodyń- o godz. 18.00 msza w ich intencji; w środę Św. Ignacego z Loyoli, kapłana; w czwartek św. Alfonsa Marii Liguoriego, bpa i dra Kościoła.
  3. Adoracja w środę rozpocznie się dopiero od godziny 10.00.
  4. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży. W czwartek także udamy się do chorych z wizytą od godz. 8.00; Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego, oddajemy szacunek tym, którzy chcieli być gospodarzami w swojej Ojczyźnie i pomyśleli także o nas.
  5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczorowej; ofiary na tacę na misje.
  6. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
  7. Za tydzień: pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie; puszka na funkcjonowanie Caritas po Mszach Świętych
  8. Bóg zapłać za ofiary z tygodnia w sumie 800 zł; Wydatki związane z chodnikiem wyniosły 41500zł, zapłaciliśmy i mamy na sumę: 20000. Bóg zapłać za ofiary.
  9. Kancelaria czynna w porządku wakacyjnym codziennie od 8.00 do 9.00,
  10. Pielgrzymka do Medjugorie, w dniach 9-16 września, zwiedzanie Mostaru, wyjazd nad morze, wodospady, modlitwa u Królowej Pokoju, wejście na górę [Kriżewacz] w dniu Podwyższenia Krzyża Świętego. Cena 550 zł (zapraszamy z zaliczką) i 230 Euro. Wystarczy dowód osobisty. Zapisy w zakrystii.
  11. W tym tygodniu na pątniczy szlak wyruszy 39. Piesza Podlaska Pielgrzymka na Jasną Górę. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania w grupie numer 3, której przewodnikiem będzie ks. Radosław Piotrowski, z pomocą naszego Księdza Przemysława. Zapisy do grupy w środę 31 lipca i czwartek 1 sierpnia od godz. 17.00 do godz. 20.00 przy plebani parafii Ducha Świętego w Siedlcach. Zdawanie bagażu w czwartek 1 sierpnia od godz. 17.00 do 20.00. Koszt udziału w pielgrzymce to 130 zł. Brak środków finansowych nie powinien przeszkodzić w pielgrzymowaniu. Istnieje możliwość wsparcia finansowego. Szczegóły u księdza przewodnika. Trzecia i czwarta osoba z rodziny mają zniżki. W przedsionku kaplicy wyłożone są karty do wypisywania intencji pielgrzymki duchowej. Karty z intencjami można przynosić do zakrystii. Zapraszamy na Apele Pielgrzymkowe na godz. 18.00 Msza Święta i po niej Apel w łączności z Pielgrzymami.
  12. Można będzie także pielgrzymować autokarem aby wejść z naszą Pielgrzymką na Jasną Górę i wrócić po uroczystościach 15 sierpnia. Wyjazd ok. godz. 21.30 z parkingu naszej parafii dnia 13 sierpnia. Noclegi i aprowizacja we własnym zakresie. Cena: 80 zł, Zapisy w zakrystii lub pod nr Tel: 798368503.
  13. Można dostarczać elektrośmieci (zużyte sprzęty elektryczne i elektroniczne), składowanie za kaplicą, zakończenie zbiórki 5 sierpnia do wieczora. Dochód jest przeznaczony na misje.
  14. Dzieci już próbują budować kościół, J prosimy aby przypilnować je gdy próbują bawić się kamykami otoczki budynku.
  15. Zapowiedzi przedślubne: Dariusz Mateusz Pastor, kaw. zam. ul. Zielna, par. tut., i Dominika Fedorowicz, panna, zam. ul. Paderewskiego par. Bożego Ciała w Siedlcach, zap. I; Marcin Myszka, kaw. zam. ul. Bajkowa w par. tut i Monika Zaniewicz, panna z Wólki Krzymowskiej, par. Krzewica, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  16. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy. Zachęcamy do czytania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *