1. Dzisiaj: (28.V): Uroczystość Zesłania Ducha Świętego; Sakramentu Bierzmowania ok. 70 kandydatom udzieli ks. bp Henryk o godz. 12.00. II cz katechez chrzcielnych dzisiaj (28 V) o godz. 16.30. Od godz. 19.00 do 21.00 odbędzie się czuwanie adoracyjne, połączone z modlitwą o uzdrowienie.
 2. W niedzielę 28 maja Po wszystkich Mszach odbędzie się akcja rejestracji gotowych wspomóc innych przez oddanie szpiku kostnego Potencjalnym dawcą szpiku może zostać osoba w przedziale wiekowym 18-55 lat, która jest w ogólnie dobrym stanie zdrowia. Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna. Będzie to połączone ze zbiórką do puszek na leczenie Mateusza z katedry który zapadł na białaczkę i wymaga przeszczepu.
 3. w poniedziałek Święto NMP Matki Kościoła. rozpoczyna się w liturgii okres zwykły.
 4. w środę święto Nawiedzenia NMP; całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; udamy się z wizytą do chorych od godz. 8.00. Zadbajmy aby starsi byli zaopatrzeni w sakramenty podczas choroby czy w godzinę śmierci. Rozpoczynają się nabożeństwa do Serca Pana Jezusa, sprawowane po Mszy Świętej wieczornej (18.40), zachęcam do odmawiania litanii także i w domu. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży, z udziałem Margaretek.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje. Zachęcamy aby I piątki podjęły dzieci z klas III i IV oraz systematycznie młodzież po bierzmowaniu, w celu pracy nad sobą.
 7. Pierwsza sobota miesiąca. św. Karola Lwangi i towarzyszy Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Męski Różaniec : Msza , katedra, godz. 7.00, szczegóły tablica.
 8. Za tydzień (4.VI): Uroczystość Przenajświętszej Trójcy; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych
 9. Proszę, aby w niedzielę 28 V na Mszę o godz. 12.00 przybyli tylko zainteresowani sakramentem Bierzmowania). Stałych uczestników Mszy o 12,00 proszę o wybranie innych godzin.
 10. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się 23-25 czerwca – dla każdego chcącego rozeznać swoje powołanie, zgłoszenia w zakrystii. Rekrutacja do Seminarium 8 VII i 2 IX br.
 11. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Janusz Redes, kaw. z ul. 3 Maja i Martyna Wysokińska z ul. Chałubińskiego, oboje par. Ducha Świętego, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. Na tablicy ogłoszeń:
 13. W Echu Katolickim: Zachęcamy do czytania.
 14. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Marianna Pytel, l. 74, z ul. Rakowieckiej. Pogrzeb, odbędzie się w poniedziałek (29.V) o godz. 10.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.
 15. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.