1. Dzisiaj (28 maja) przeżywamy Urocz. Wniebowstąpienia Pańskiego. po Mszy Świętej o godz. 10.30 krótki koncert pieśni Maryjnej w wykonaniu naszej scholii. Będziemy mogli wesprzeć jej działanie dobrowolną ofiarą. Spotkanie przedpielgrzymkowe grupy III pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę odbędzie się w 28 maja, po Mszy Świętej o godz. 16.00 w par. Ducha Świętego. Serdecznie zapraszamy wszystkich dotychczasowych i nowych pielgrzymów. Otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym po Mszy Świętej o godz. 00 w naszej kaplicy. Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium w Pratulinie.
 2. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, obowiązkowa dla kandydatów do sakramentu bierzmowania, połączona z nabożeństwem majowym i czerwcowym po Mszy Świętej o godz. 18.00. Program Nowenny zamieszczony w zakładce BIERZMOWANIE na naszej stronie internetowej. We wtorek wspomn. dow. Św. Jana Sarkandra, kapłana i męcz., w środę święto Nawiedzenia NMP, w czwartek wspomn. św. Justyna, męcz., w sobotę św. męcz. Karola Lwangi i towarzyszy.
 3. Ogólnopolska Pielgrzymka Kół Różańcowych na Jasną Górę. Dnia 3 czerwca (sobota), zapsiy w zakrystii z zaliczką 20 zł.
 4. W środę cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 5. Pierwszy czwartek miesiąca, modlitwa różańcowa prowadzona przez Apostolat Złotej Róży, w intencji powołań o godz. 17.30 zaś nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) i prelekcja gościa z OpenDoors nt sytuacji rodzin w Syrii.
 6. „Dzieci z 5 dzieciom z Syrii” – to hasło pikniku który odbędzie się w dniu 1 czerwca w Cichej Stanicy nad siedleckim zalewem. Zachęcamy, jako współorganizator akcji razem ze SP nr 5 do udziału zarówno dzieci z klas młodszych jak też ich rodziców. Licytacja prac dzieci, z dochodem na rzecz dzieci syryjskich oraz wykład Macieja Maliszaka z OpenDoors nt sytuacji prześladowań w Syrii rozpocznie się o godz. 16.00 w Cichej Stanicy (dojazd ul. Mazowiecką)
 7. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej. Zapraszamy wszystkie dzieci I Komunijne na pierwsze piątki o czerwca. Jest to także ostatni z 9 pierwszych piątków dla kandydatów do bierzmowania.
 8. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo czerwcowe przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 9. Niedziela przyszła to urocz. Zesłania Ducha Świętego, pierwsza miesiąca, zmianką Kółek Różańcowych po sumie, taca budowlana. odpust zupełny za publiczne odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Msza Święta dla kandydatów do Sakr. Bierzmowania i ich rodziców o godz. 16.00. Diecezjalne Czuwanie Wspólnot pod przewodnictwem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy odbędzie się w sobotę 3. czerwca br. o godz. 19.00 w kościele pw. Ducha św. w Siedlcach. Do udziału w tym spotkaniu zaproszeni są członkowie wszystkich wspólnot, ruchów, stowarzyszeń i grup apostolskich.
 10. Marsz dla Życia i Rodziny połączony z Piknikiem Rodzinnym odbędzie się w dniu 4 czerwca. Początek to Msza Święta w Siedleckiej katedrze o godz. 11.30 a następnie Marsz przejdzie w kierunku Amfiteatru. Zachęcamy do udziału, szczególnie młodych małżonków z dziećmi i ubranie się w miarę możliwości na biało jako znak radosnej obrony życia ludzkiego.
 11. Dziękuję wszystkim, którzy przygotowali ołtarze i wzięli udział w poświęceniu pól (sadów, ogrodów, działek, miejsc pracy). Jednak nic nie obyłoby się bez pszczół. Zachęcamy do tego szacownego hobby-powołania.
 12. Planujemy Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w 2018 r. w terminie 16-23 stycznia. Cena 2000 PLN (przy 45 osobach) plus 450 USD. Bez dopłat. Odwiedzimy wszystkie najważniejsze miejsca w Ziemi Świętej, hotele 3-gwiazdkowe, pokoje 2- osobowe, konieczny paszport, Więcej informacji na stronie internetowej parafii.
 13. Bractwo św. Judy Tadeusza, zaprasza na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Jubileuszu 200-lecia Diecezji. Odbędzie się ono w środę, 31 maja br. o godz. 19.00, w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (ul. Bpa Świrskiego 54). Wykład pt.: „Unia brzeska w krajobrazie historycznym i kulturowym diecezji siedleckiej” wygłosi Pani prof. Dorota Wereda(UPH).
 14. Zapowiedzi przedślubne: Karol Krzysztoszek, kaw. zam. w Białobrzegach, par. św. Tójcy i Marta Grochowska, panna zam. w Siedlcach ul Korczaka, par. tut. zap. III; Jarosław Stosio, kaw. zam. ul. Unitów Podlaskich, par. św. Teresy i Ewelina Narojek, panna zam. w Siedlcach, ul. Bajkowej, par. tut., zap. III; Grzegorz Kruk, kaw. zam. w Rykach, ul. gen Sikorskiego, par. Ryki i Katarzyna Drygiel, panna zam. w Siedlcach ul. Ganiewskiego par. tut, zap. III; Adrian Kolo, kaw. zam. w Siedlcach ul. Kolejowej, par. Ducha Świętego i Justyna Frejman, panna. Zam. w Siedlcach ul. Zbrojnej par. tut, zap. III; Michał Grzegorz Piekart, kaw. zam. w Grabianowie, ul. Kokosowa, par. tut. i Agnieszka Olewińska, panna zam. w Siedlcach, ul. Ogińskich par. św. Stanisława, zap. II; Andrzej Kazbieruk kaw. zam. Folwarki, par. Gołąb (arch. Lubelska) i Martyna Leonik, panna zam. w Siedlcach ul. Żwirowa, par. tut. zap. II; Kamil Kopyciński, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Dreszera, par. tut., i Jolanta Remiszewska, panna zam. w Radomysli, par Radomyśl, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” w nim świadectwo chrześcijanina z Nigerii, który cudem uniknął śmierci, jak car kasował naszą diecezję i o dwóch kapłanach łowcach Dusz. Oraz zaproszenia na film o potędze różąńca. Proszę wziąć. Zachęcamy do czytania