1. Dzisiaj (27.XII) Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich o godz. 9.00, 10.30 i 12.00. Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30 a o godz. 18.00 Msza za zmarłych polecanych w wypominkach. Nie będzie Mszy o 16.30.
 2. Obraz MB Różańcowej rozpoczyna dzisiaj (27 XII), podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, nawiedzenie na ul. Grabianowskiej. MB odwiedzi najpierw numery parzyste od początku, potem część za ul. Południową, a następnie numery nieparzyste od ulicy Południowej. Przypominam, że nie są przy tej okazji zbierane żadne ofiary na budowę. Msza Święta z racji nawiedzenia za mieszkańców Hozera 2 dn. 27 XII g. 10.30.
 3. W poniedziałek święto św. Młodzianków, męczenników – w kościele św. Józefa w Siedlcach o godz. 18.00. Mszy św. w intencji ochrony życia ludzkiego – przewodniczył będzie bp Grzegorz Po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa wynagradzająca za grzechy przeciwko życiu ludzkiemu. Na zakończenie spotkania odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci i kobiet oczekujących potomstwa.
 4. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu, od godz. 8.00 do 18.00.
 5. W czwartek wspomn. św. Sylwestra, zakończenie Starego Roku, zapraszamy comiesięczną nowennę do św. Jana Pawła II o godz. 16.30, następnie na Mszę świętą o godz. 17.00 a po niej na nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
 6. W piątek (1.I.2021) urocz. Św. Bożej Rodzicielki Maryi, oraz nadanie Najświętszego Imienia Jezus, Msze Święte w porządku niedzielnym; Obowiązek uczestnictwa we Mszy Świętej, odpust zupełny za udział w publicznym śpiewie hymnu „O Stworzycielu..”, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, światowy Dzień Pokoju. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.30 a nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej.
 7. W sobotę (2 I) wspomn. Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i drów Kościoła. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Spowiedź od godz. 17.15.
 8. Za tydzień (3.I) pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Po Mszy Świętej o godz. 12.00 Adoracja dla wszystkich i zmianka Kółek Różańcowych.
 9. Wspólne kolędowanie będzie miało miejsce 6 stycznia przed Mszami świętymi, jedynie rano odbędzie się po Mszy o godz. 7.00.
 10. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek, czwartek i piątek.
 11. Wizyta duszpasterska, czyli kolęda rozpocznie się po kwarantannie, czyli 18 stycznia i będzie odbywać się normalnie. Szczegóły podamy w późniejszym terminie.
 12. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586, warto wziąć książki na kwarantannę.
 13. Rodziny z dziećmi zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli. W tym roku w nowej formie Spaceru Orszakowego ulicami Siedlec pod hasłem: „Panu dzięki oddawajmy”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 1-6 stycznia. Do udziału włączamy się poprzez odwiedzenie pięciu punktów orszakowych – rozpoczynając od placu przy Starym Kościele. Uczestnicząc w orszaku można wziąć także udział w konkursie z nagrodami. Prowadzona będzie także zbiórka orszakowa na „Rozbudowę Katolickiej Szkoły Podstawowej im. bł. Jerzego Popiełuszki w Siedlcach”. Dobrowolne ofiary na ten cel można składać w specjalnie przygotowanej Skrzyni w kaplicy adoracji NS w siedleckiej katedrze. Materiały dla uczestników w zakrystii. Więcej informacji na www.fundacjanaszaszkola.pl
 14. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: zapraszamy do nabycia.
 15. W kwestii obostrzeń w kościele nic się nie zmienia w związku z kwarantanną.
 16. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana: śp. Daniela Lipska, l. 94, z ul. Dreszera oraz śp. Adam Żodzik, l. 70. Pogrzeb dn. 2 I godz. 12.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.