1. Dzisiaj, (27.XI), pierwsza niedziela Adwentu – oczekiwania na Narodzenie się Chrystusa Jezusa oraz na jego przyjście na końcu czasów. Poświęcenie opłatków. Można je pobrać w kaplicy oraz kancelarii- składamy dobrowolną ofiarę na uzupełnienie sumy na nowy konfesjonał Szafowy. Uwaga mieszkańcy osiedla Dreszera, Hozera i Śmiałej – u Was zostaną one rozniesione po domach, z powodu konieczności osobistego dopełnienia innych czynności formalnych. Ostatnia niedz. miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, przed każdą Mszą Świętą czytane są wypominki. Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
 2. W poniedziałek (28.XI) Krąg Biblijny o godz. 18.45;
  1. W środę (30.XI) święto św. Andrzeja, Apostoła; nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00
  2. Pierwszy czwartek (1.XII) miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo i adoracja z modlitwą różańcową w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) oraz spotkanie Apostolatu. Do chorych udamy się 1 XII od godz.8.00, można jeszcze zgłaszać potrzebujących.
  3. I’ piątek (2.XII)  miesiąca spowiedź od godz. 17.15, zapraszam tych, którzy obchodzą I’ piatki, pozostali wyspowiadają się w rekolekcje. Nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej, ofiary na tacę na misje. Kandydaci do Bierzmowania obecność od 17.15 aż do spotkania gdzie będzie ankieta.
  4. Pierwsza sobota (3.XII) miesiąca św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Adoracja i różaniec o godz. 17.00, następnie nabożeństwo przed Mszą Świętą.

 

 1. Za tydzień (4.XII), rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi Jakub Kozak, nasz były wikariusz, obecnie dyrektor centrum kształcenia rodziny w Łukowie i doktorant KUL – u; , 4 XII Msze Święte jak w każdą niedzielę, dla dzieci o 10.30, tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież, a  po Mszy konferencja dla nich. W poniedziałek (5.XII) i wtorek (6.XII) Msze Święte o godz. 7.00; 9.00; 17.00 (dzieci); 19.00 + konferencje: 5 XII – dla małżonków a 6 XII dla osób żyjących w związkach niesakramentalnych – ks. Jakub jest posłany do osób w takich sytuacjach. Spowiedź 20 min przed Mszą Świętą. Dla chorych będą transmitowane Msze Święte o godz. 9.00, 17.00. Ważne by podczas rekolekcji wyspowiadać się i choć raz przyjąć Komunię Świętą. Pracownicy Hospicjum dla Dzieci będą po Mszach Świętych rozprowadzać sianko na stół wigilijny zbierając ofiary na jego funkcjonowanie. Zmianka Różańcowa po Sumie.

 1. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy o godzinie 6.30 w środę i sobotę.  Po Mszy Świętej śniadanko dla dzieci. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 2. W piątki zapraszamy na wspólne czuwanie w postaci Nieszporów z Liturgii Godzin, godz. 19.30 w kaplicy
 3. Organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii.
 4. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie
 5. Świece Caritas Polska po 10, 15, 20 i 30 zł
 6. Rodzice dzieci klas III SP proszę przed 8 XII kupić medaliki i łańcuszki dla dzieci.
 7.  Zapraszamy do obejrzenia filmu „Prorok”, i innych produkcji historycznych i społecznych.
 8. Echo Katolickie a w nim: Państwo polskie otrzymuje od Kościoła znacznie więcej niż samo daje. O tym, jak Kościół wyręcza państwo w jego zobowiązaniach. Co oznacza dziś wiara w Kościół? I jak nie zmarnować czasu Adwentu? Co z zakupem węgla po niższej cenie? – w dziale „Region”. Dlaczego członkowie kół różańcowych powinni uczestniczyć w comiesięcznych zmiankach? Zachęcamy do czytania.
 9. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Arasim Leokadia, l.91 z ul. Grabianowskiej i śp. Adam Stańczuk, l. 71, z ul. Południowej. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 10. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, kolejarzom niech Bóg błogosławi.