1. Dzisiaj przeżywamy pierwszą niedzielę Adwentu, przed Mszami Świętymi polecamy Bożemu Miłosierdziu naszych zmarłych z wypominek parafialnych. Po Mszy Świętej wieczorowej otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 2. W tym tygodniu w liturgii: w środę święto św. Andrzeja Apostoła., w sobotę wspomn. św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
 3. Za tydzień rozpoczną się rekolekcje parafialne, które w naszej parafii poprowadzi ks. Krzysztof Skwierczyński, ojciec duchowny naszego Seminarium, znany wcześniej w Siedlcach duszpasterz Akademicki i spowiednik. Msze Święte w niedzielę jak zwykle, dla dzieci o 10.30 tylko po południu zapraszamy na godz. 18.00 młodzież. Przyszła niedziela to I miesiąca. Po sumie adoracja i zmianka Kół Różańcowych. Za tydzień puszka na pomoc Kościołowi na Wschodzie, a taca przeznaczona będzie na budowę kościoła.
 4. Zapraszamy na Roraty, które odprawiać będziemy w środę i sobotę o godzinie 6.30, dodatkowo w czwartek dla dzieci o godz. 18.00. Młodzież zapraszamy na Roraty w soboty na 6.30 gdyż po nich będzie zawsze spotkanie połączone ze śniadaniem – europejskim. Prosimy o przygotowanie lampionów.
 5. Przez cały okres Adwentu będzie wystawiona puszka na dary dla biednych i potrzebujących rodzin. Inną formą wsparcia są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy. Ofiary minimalne to 5, 10, 15 i 20 zł. W ubiegłym roku w naszej diecezji rozprowadzono świec z dochodem 156 tyś zł. przeznaczonych na kolonie, tornistry, leczenie, posiłki w jadłodajniach.
 6. Ogłaszamy akcję Rodzina- Rodzinie. Można wesprzeć uboższe rodziny z dziećmi paczką świąteczną. Chętni niech zgłaszają się do zakrystii.
 7. Pierwszy czwartek i piątek miesiąca nabożeństwa po Mszy Świętej o godz. 18.00 Spowiedź od godz. 17.30 W czwartek po nabożeństwie adoracja w intencji powołań i spotkanie Apostolatu „Złotej Róży”, także spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
 8. Pierwsza sobota miesiąca – różaniec i czuwanie fatimskie od godz. 17.00, nabożeństwo przed Eucharystią o godz. 18.00.
 9. W tym tygodniu, ostatnie ulice odwiedzą radni parafialni roznoszący poświęcony opłatek na stół wigilijny. To znak jedności wiernych, a także położony na widocznym miejscu przez cały Adwent będzie przypominał, że czekamy na Nowonarodzonego Zbawiciela, i Życie które nam przynosi. Dobrowolne ofiary składa przy tej okazji przeznaczymy na sfinansowanie okien wstawionych już w pozostałej części kaplicy i plebanii. Bóg zapłać za przyjęcie poświęconego chleba.
 10. Bóg zapłać młodzieży, która pomagała w zbiórce żywności na rzecz potrzebujących w supermarketach, podkreślam, że liczy się wytrwałość a nie tylko jednorazowe zdobycie punktów za działalność wolontariacką.
 11. W zakrystii kalendarz rolnika-działkowca w formie książkowej z wieloma przydatnymi informacjami.
 12. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę: z opłatka: ul. Bajkowa 900 zł, ul. Gąski Balbinki 440 zł, ul. Kopciuszka 370 zł; ul. Januszewskiej 584,50; ul. Południowa 1319zł; Żwirowa jednorodzinne 740 zł; Bóg zapłać.
 13. Do nabycia prasa katolicka – Echo Katolickie, w którym m.in.: o adwentowym czekaniu i czy w ogóle umiemy dzisiaj czekać?; o dobrych manierach w kościele; o chorobliwym obżarstwie czyli bulimii. Zapraszamy do czytania.
 14. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Janina Jaśkiewicz, l. 80 z os. Hozera. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.