1. Dzisiaj (27.X): 30 niedziela zwykła; taca na misje, puszka po Mszach Świętych na ubogich i potrzebujących oraz funkcjonowanie punktu Caritas pomagającemu ponad 130 osobom; adoracja z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej o godz. 18.00. Dzisiaj liczymy wiernych. Krucjata za Ojczyznę informacje na plakacie.
 2. Za tydzień (3.XI): I niedziela miesiąca, czytanie wypominek przed każdą Mszą Świętą, Adoracja spotkanie Kół różańcowych i zmianka po sumie. Wspólnotę naszą odwiedzi diakon WSD, przekaże nam informacje o Wyższym Seminarium Duchownym, podzieli się wiarą i zbierze ofiary na tacę na funkcjonowanie WSD.
 3. W poniedziałek urocz. Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, gł. Patronów diecezji, dzień imienin ks. kanonika Tadeusza Wasiluka, Msza Święta w jego intencji o godz. 18.00.
 4. We wtorki i czwartki do Bożego Narodzenia będą się odbywać katechezy Zwiastowania, dla młodzieży i dorosłych, chcących bardziej przeżywać relację z Panem Bogiem, szczególnie zaproszeni są poszukujący nowych wspólnot. Ważne są pierwsze dwie katechezy. Początek o godz. 19.00.
 5. Dziękuję za przygotowanie obchodów Dni Papieskich oraz Odpustu: wszystkim, którzy zadbali o liturgię, procesję, naszemu chórowi oraz chórowi młodzieżowemu i ich opiekunom, wszystkim, którzy zadbali o wiktuały na stół plebanijny i grupie dekoracyjnej. Bóg zapłać. Dziękuję, także dyrekcji SP nr 5 i uczniom za włączenie się w obchody Dnia Papieskiego.
 6. Do czwartku włącznie zapraszamy na modlitwę Różańcową o godz. 17.15, w tych dniach omadlamy zmarłych z ubiegłorocznych wypominek. Rozkład ulic na tablicy ogłoszeń. Karty wypominkowe przy drzwiach wyjściowych. Prosimy o dokładny adres i wcześniejsze składanie abyśmy mogli wpisać je w komputer, gdyż są czytane np. po kolędzie.
 7. W czwartek zapraszamy młodzież i dorosłych na Marsz Świętych, który wyruszy z par. Ducha Świętego o godz. 19.00 i powędruje na Cmentarz Centralny w Siedlcach. Organizatorzy proszą o zabranie świec i zniczy.
 8. Ponieważ pierwsze dni miesiąca wypadają w święta, więc będzie mniej okazji do spowiedzi dlatego zapraszamy aby wyspowiadać się wcześniej: spowiedź w środę i czwartek od godz. 17.30, w piątek od 17.15.
 9. W piątek (1.XI) uroczystość Wszystkich Świętych, obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej. (spotkamy się z naszymi patronami poprzez obecność w relikwiach). Chrześcijanin wierzy we wstawiennictwo świętych, poznaje ich i podąża za dobrym przykładem. Wszelkie zabawy w tzw. hellowen są w istocie wchodzeniem w magię. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 z procesją za zmarłych i o godz. 18.00 i nabożeństwo I pt. Nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa. Od 1 do 8 listopada można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
 10. W sobotę Dzień Zaduszny – wspomn. Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 7.00, 9.00 połączona z jutrznią za zmarłych a po niej procesja oraz o godz. 18.00 połączona z nieszporami za zmarłych a po Mszy Adoracja i Różaniec z racji I soboty. Wypominki będą czytane o godz. 6.40; 8.20 i 17.20, zaś w tygodniu od 3 do 10 listopada włącznie o godz. 17.15 czytanie wypominek z koronką za zmarłych; proszę zapoznać się z rozkładem ulic.
 11. Od 3 listopada rozpoczyna się modlitwa nowenny do św. Jozafata w intencji diecezji siedleckiej o nowego biskupa pomocniczego, o odnowienie wiary w rodzinach i pokój na świecie; w tym tygodniu będzie ona odmawiania po Mszy Świętej o godz. o 18.00, w niedzielę po sumie.
 12. W piątek i sobotę kancelaria nieczynna.
 13. Bóg zapłać za ofiary złożone w tygodniu wysokości 2800 zł.
 14. Klerycy WSD w Opolu Nowym zapraszają na sztukę. Informacje na plakacie.
 15. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, od października sugerowana cena 2, 50 zł. Zachęcamy do czytania.
 16. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Katarzyna Grażyna Dmowska, panna z ul. Podsekulskiej par. tut. i Emil Grochowski, kaw. z par. Bożego Ciała w Siedlcach, zap. II; Tomasz Michał Kapuściński, kaw. z par. tut., i Urszula Wioletta Kąkol, panna z par. Bożego Ciała w Siedlcach, zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.