1. Dzisiaj (27 sierpnia) przeżywamy 21 niedzielę zwykłą, przed kościołem zbierane są ofiary na poszkodowanych w wyniku ostatnich nawałnic w Polsce.
 2. Odwołane jest spotkanie otwarte Odnowy w Duchu Świętym, w zamian proponujemy Hosanna Festiwal.
 3. W poniedziałek (28 VIII) przeżywamy wspomn. św. Augustyna, bpa i dra Kościoła; we wtorek (29 VIII) wspomn. męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w piątek wspomn. Św. Bronisławy, dziewicy; 78 roczn. wybuchu II wojny światowej, modlitwa za poległych w obronie Ojczyzny,
 4. Za tydzień (3.09) I niedz. Miesiąca, o godz. 8.40 godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, zmianka Kółek Różańcowych po sumie; o godz. 16.00 katechezy dla rodziców i chrzestnych przed chrztem dziecka; o godz. 17.00 pierwsza z cyklu katechez przed małżeńskich.
 5. W czwartek (31 VIII) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 6. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.00 a nabożeństwo po Mszy Świętej. Zapraszamy szczególnie dzieci i młodzież oraz zachęcamy do podjęcia praktyki dziewięciu pierwszych piątków miesiąca.
 7. Pierwsza sobota miesiąca. Różaniec fatimski od godz. 17.30, nabożeństwo i 15 min czuwanie po Mszy Świętej o godz. 18.00.
 8. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna jeszcze w porządku wakacyjnym.
 9. Dziękuję wszystkim, którzy podjęli się sierpniowej abstynencji.
 10. Bóg zapłać za wszystkie ofiary podczas festynu na budowę. Ponieważ jeszcze trochę nam brakuje do spłaty zobowiązań na dzień wczorajszy ogłaszam, że procenty niebieskie są większe niż procenty bankowe, więc parafia chętnie je pożyczy do kolędy. Bóg zapłać.
 11. Festyn parafialny w 3 rocznicę naszej parafii wypadł świetnie. Przede wszystkim możemy mieć satysfakcję, że zrobiliśmy go własnymi siłami, przy okazaniu inwencji wielu naszych parafian i gości. Bóg zapłać: młodzieży KSM za przygotowanie cegiełek i prowadzenie, Caritas parafialnej za zorganizowanie zaplecza kulinarnego, paniom z Kół Różańcowych, z biblioteki, ministrantom za prowadzenie stoisk, naszym Gospodyniom za wypieczone wspaniałe ciasta, naszym młodym księżom, p. Mazurowi za samochód-scenę, p. kościelnemu, p. Januszowi, wszystkim, którzy ofiarowali fanty, sklepowi p. Zielińskiej, Naszej straży pożarnej i policji, Szkole medycznej, firmie medycznej Centrum, właścicielom pasieki, Szkole Rolniczej, Klubowi Sportowemu Rawa Siedlce i pp. Staręgom, Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 5; naszej scholii za rozgrzewający występ, rodzicom dzieci i wszystkim uczestnikom. Myślę, że św. Jan Paweł II może być z nas dumny.
 12. Obrazy Niepokalanego Serca Maryi do każdego mieszkania do odebrania w zakrystii.
 13. Pielgrzymka do Komańczy wyjazd we wtorek o godz. 5.10 z ul. Grabianowskiej, róg Składowej, powrót późnym wieczorem w czwartek.
 14. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach uwaga przesunięcie o 3 dni: 13-20 stycznia 2018. Osoby, które się zapisały, proszę o przynoszenie zaliczki w wysokości 1000 zł i podanie odpowiednich danych: m.in. Peselu i ksero Paszportu. Ostateczny termin zaliczki do końca sierpnia.
 15. Zaprzyjaźniona parafia Makarówka organizuje w dniach 15-16 września (pt-sob) pielgrzymkę do Lichenia (Warszawy, Niepokalanowa), obiadokolacja i śniadanie, 150 zł lub mniej przy komplecie; Tel: Ks. Andrzej Wolanin 604274443 lub zapis w zakrystii.
 16. Zainteresowanych roślinami ozdobnymi, rękodziełem, zaprasza Dyrektor Mazowieckiego Ośrodka Doradztwa rolniczego na Dni z doradztwem rolniczym 2 i 3 września, szczegóły na plakacie.
 17. Przy wyjściach z kaplicy nowy numer Pielgrzyma: m. in. Artykuł o rocznicy Fatimy, zdjęcia z pożegnania ks. Jakuba, oraz notki biograficzne naszych nowych księży.
 18. Próby scholii odbywają się w sobotę o godz. 10.30 a chóru parafialnego w piątki po Mszy Świętej wieczorowej.
 19. Serdeczne Bóg zapłać, za przekazanie na rzecz parafii dwóch gitar przez naszą parafiankę. Rozpocznie się kurs gitarowy