1. Dzisiaj: uroczystość Najświętszej Trójcy. Wczoraj w Złożyła śluby wieczyste w Instytucie Trójcy Świętej kolejna osoba modląca się za kapłanów naszej diecezji.
  2. We wtorek wspomn. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy, w środę wspomn. Św. Jana Sarkandra, kapł. i męczennika, w piątek wspomn. Św. Justyna, męcz.,
  3. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej.
  4. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
  5. Za tydzień (3 VI ), pierwsza niedziela miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie.
  6. W środę cotygodniowa Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  7. Spotkanie redakcji Pielgrzyma w piątek po Mszy Świętej wieczorowej.
  8. Za tydzień: Dzień Dziękczynienia Opatrzności Bożej – zbiórka do puszek zarówno na świątynię opatrzności Bożej jak też na Dom Pielgrzyma w Pratulinie
  9. W piątek ks. bp Kazimierz Gurda udzielił Sakramentu Bierzmowania 36 osobom naszej młodzieży. Bóg zapłać wszystkim, na czele z ks. Mariuszem, którzy przygotowali kandydatów oraz samą uroczystość włącznie z pięknym wystrojem kaplicy. Bóg zapłać młodzieży za oczyszczenie placu parafialnego, a rodzicom za złożoną ofiarę 732 zł.
  10. Uroczystość Bożego Ciała i procesja dnia 31 maja po Mszy Świętej o godz. 9.00. Pozostałe Msze Święte: godz. 7.00, 12.00, 18.00. Miejsca ołtarzy jak w tamtym roku: koło państwa Szczygłów (odpowiedzialna ul. Grabianowska); k. państwa Plichtów (odpowiedzialna ul. Południowa); przy kapliczce na Bajkowej (odpowiedzialna ul. Bajkowa); na ul. Zielonej k. państwa Potiopa (odpowiedzialna ul. Jasna i Zielona). Plansze na plebanii. Prosimy o przygotowanie sztandarów i feretronów oraz religijne ozdobienie okien na trasie procesji, dzieci kl. III i IV w strojach komunijnych. Próba sypania kwiatków we wtorek (28.V) o godz. 17.40. Zapraszamy na nią wszystkie dzieci I – Komunijne.
  11. Koncert „Siedlce dla Jezusa”, odbędzie się na siedleckim lodowisku, w Boże Ciało (31.V) (godz. 19.00), połączony z modlitwą, Adoracją i świadectwami. Współorganizuje go nasza Parafia z Odnową w Duchu Świętym i Fundacją Nasza Szkoła. Będą zbierane ofiary na dzieci z zespołem Dawna. Mogą się udać na niego całe rodziny, nawet z dziećmi. Wstęp wolny.
  12. Od piątku, przez całą Oktawę Bożego Ciała oraz w uroczystość NSPJ (23.VI), po Mszy Świętej wieczorowej wystawienie Najświętszego Sakramentu, litania i procesja eucharystyczna. Zapraszamy na procesje dzieci. W niedzielę przyszłą nabożeństwo i procesja eucharystyczna wyjątkowo po Mszy Św. o godz. 12.00.
  13. Nabożeństwo czerwcowe będzie sprawowane po Mszy Świętej o godz. 18.00 w dni zwykłe. Zachęcamy by śpiewać lub odmawiać litanię w domach i przy kapliczkach. Przy kapliczce na Bajkowej litania będzie odmawiana tylko w niedziele o godz.19.00.
  14. Modlitwie Kościoła czyli Waszej polecamy przygotowujących się do święceń diakonatu (2.VI, katedra, godz. 10.00)
  15. Na terenie diecezji siedleckiej będzie gościła Monstrancja Fatimska, informacje na tablicy
 • Zbliża się spotkanie młodych w Pratulinie. Jerycho Młodych, w dniach 15-16 czerwca 2018 r. Już teraz zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Zapraszam młodych z KSM-ów, Oazy, Ministrantów, Studentów i innych zrzeszonych w grupach przy parafii, także osoby młodych niezrzeszonych w żadnych ruchach ani stowarzyszeniach.
 1. Zbliża się letnia tura rekolekcji powołaniowych w Wyższym Seminarium Duchownym w Opolu Nowym. W tym roku skupienie rozpocznie się 20 czerwca i potrwa do 24 czerwca w gmachu seminarium. Zaproszenie skierowane jest do wszystkich, którzy szczerym otwartym sercem pragną rozpoznać drogę swojego powołania. Młodzi mężczyźni bądźcie odważni.
 2. Wakacje dla dzieci i młodzieży w Siedlanowie, informacje na tablicy ogłoszeń.
 3. W Setną Rocznicę Odzyskania Niepodległości Polski, Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych obchodzi jubileusz swego 20-lecia. Z tej okazji w dniu 2 czerwca br. o godz. 9.00 w par. św. Stanisława w Siedlcach odprawiona zostanie uroczysta Msza św. z udziałem władz RP, województwa i naszego miasta oraz gości z całego kraju. Na tę Mszę św. zapraszamy mieszkańców Siedlec.
 4. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Wiśniewski, kaw. zam. w Siedlcach ul. Batorego, par. katedralnej i Justyna Pachnik, panna zam. ul. Składowa, par. tut., zap. II; Łukasz Paciorek, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Jasna, par. tut. i Katarzyna Cała, panna zam. w Siedlcach, par. Miłosierdzia Bożego, zap. II. Tomasz Redosz, kaw. zam. ul. Ganiewskiego, par. tut. i Joanna Będkowska, panna zam. w Wodyniach, par. tamtejszej, zap. II. Marcin Wyszomirski, kaw. Zam. ul. Morelowa, par. tut., i Izabela Woźna, panna zam. Siedlce, ul. Mieszka I, par. św. Józefa, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

Echo Katolickie a w nim:. Zachęcamy do czytania.