1. Dzisiaj przeżywamy 26 niedzielę zwykłą, modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach parafialnych; to także Niedziela Synodalna której tematem jest rodzina, wiara i miłosierdzie; Gościmy ks. Krzysztofa Czaplę z Sekretariatu Fatimskiego, który przedstawia nam konieczność uciekania się do Maryi i prośby o nawrócenie Rosji oraz rozprowadza okolicznościowe wydawnictwa; o godz. 16.30 w namiocie spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Ostatnia katecheza chrzcielna (dla rodziców i chrzestnych) o godz. 17.00 na plebanii. Następny cykl na wiosnę.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w poniedz. Wspomn. św. Wacława, męcz; we wtorek święto archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w środę św. Hieronima, kapłana i dra Kość; w czwartek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła; w piątek wspomn. Aniołów Stróżów;
 3. W środę po Mszy św. ok. godz. 18.45 w namiocie, spotkanie wolontariuszy, którzy będę zbierali żywność 2-3 X. Istnieje możliwość zebrania punktów potrzebnych uczniom w szkole i zapraszamy chetnych do tego zajęcia.
 4. W czwartek (1 X): wizyta u chorych od godz. 8.00, można jeszcze zgłosić potrzebujących; rozpoczyna się Nabożeństwo Różańcowe, które w naszej parafii będzie się odbywać o godz. 17.15 zarówno w dni zwykłe jak i w niedziele. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie dzieci i młodzież gdyż zwycięstwo w naszym życiu wspólnym jak i osobistym przyjdzie przez Maryję. Dzieci zbierają okolicznościowe naklejki. To także okazja do wspólnej modlitwy różańcowej w rodzinach. W czwartek Różaniec Prowadzi Apostolat Złota Róża a nabożeństwo pierwszoczwartkowe na zakończenie modlitwy różańcowej.
 5. Pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca spowiedź od godz. 17.15., różaniec w sobotę z rozważaniami pierwszo sobotnimi.
 6. Trwa nowy cykl katechez o podstawach wiary i pogłębiających w soboty o godz. 9.00 na plebanii. (Czerwonego Kapturka 7).
 7. Próba scholii w soboty o godz. 10.30
 8. Niedziela przyszła: I miesiąca, wyjątkowo taca na Caritas Diecezjalną a po Mszy Świętej puszka na Caritas Parafialną. Na plebanii o godz. 17.00 rozpocznie się cykl katechez przed sakramentem małżeństwa. Zapraszamy narzeczonych i chodzących ze sobą; w par. św. Teresy odpust o godz. 12.00.
 1. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Zalano strop górny nad salkami na części kaplicowej.
 2. Bóg zapłać za ofiary: 1000 zł z ul. Grabianowskiej; 600 zł z ul. Rakowieckiej; 500 z ul. Floriańskiej; po 300 zł z ul. Smoczej, Dreszera, Batorego; 200 zł z ul. Smoczej;150 zł z ul. Korczaka; po 100 zł z Rakowieckiej, Balbinki, Kopciuszka; po 50 zł z ul. Śmiałej, Rakowieckiej, Korczaka;
 3. Zapraszam na jednodniową pielgrzymkę do Pratulina, do Grobu Bł. Męczenników Podlaskich, ze szczególnym zaproszeniem do mężczyzn, dnia 4 października. Wyjazd o godz. 8.15, spod namiotu, powrót ok. godz. 16.00; cena 25 zł; Zgłoszenia w zakrystii.
 4. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana, śp. Henryk Paczuski, l. 85 z ul. Południowej. – Wieczny odpoczynek.
 5. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: o cechach decydujących o prawdziwej męskości; rodzice i nauczyciele nieustannie szukają recepty na wychowanie. Jakie zdanie na ten temat miał ks. Jan Bosko; o depresji, która może dotknąć każdego. Zachęcamy do czytania.