1. Dzisiaj (27.II – VIII niedz. zw.) A) Podsumowanie kolędy; B) Rozpoczyna się 50 tydzień modlitw o Trzeźwość Narodu, zachęcamy do podjęcia przyrzeczeń abstynenckich, szczególnie w intencji dzieci i młodzieży oraz pokonania złą w świecie i nawrócenia co zaowocuje pokojem. C) 27 II to ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, D) Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. E) Puszka na pomoc Ukraińcom na naszym terenie po Mszach Świętych zbierana przez Caritas Parafialną. Nasza Caritas parafialna przekazała już pierwsze dary dla uciekającyh przed wojną do ośrodka pod Włodawą w naszej diecezji. Ponieważ są to zwykle matki z dziećmi więc wykładamy torby Miłosierdzia, aby w miarę możliwości je napełnić np. mlekiem w proszku, suchą żywnością, pampersami czy chemią i przynieść, to jest ten moment. F) Spotkanie z dziećmi klas II SP i ich rodzicami podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 i po Mszy.
 2. Pokutny Marsz Różańcowy dzisiaj (27.II) o godz. 14.00 przy pomniku św. Jana Pawła II (plakat).
 3. Rozpoczęły się i trwają katechezy przedmałżeńskie kontakt z Ks. Przemysławem. Kolejne katechezy chrzcielne: 9 IV godz. 19.00 i 10 IV godz. 16.30.
 4. W poniedziałek Krąg biblijny po Eucharystii wieczornej (ok. 18.45)
 5. Środę Popielcowąrozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak wewnętrznego oczyszczenia o godz. 7.00, 00, 18.00 i 20.00. Spowiedź 15 minut przed Mszą św. Będzie można nabyć zdrapkę wielkopostną. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły wg prawa obowiązujący od 18 do 60 r życia. Wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje od 14 r życia do śmierci i we wszytkie piątki roku. W środę adoracja Najświętszego. Sakramentu od godz. 10.00 do 18.00. Po Mszach Świętych zgodnie z decyzją Księdza Biskupa druga puszka na pomoc Ukraińskim uchodźcom w związku z wojną.
 6. Pierwszy czwartek miesiąca (3.III) dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży z udziałem Odnowy w Duchu Świętym.
 7. Do chorych z Najświętszym Sakramentem udamy się 10. marca.
 8. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej. To święto św. Kazimierza, królewicza – dzień patronalny naszego biskupa ordynariusza, pamiętajmy o nim w modlitwie.
 9. Pierwsza sobota miesiąca Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Dla chętnych Inicjatywa Męskiego Różańca katedra Msza o 7.00 i procesja (plakat)
 10. Za tydzień (6.03), I niedz Wielkiego Postu; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich. O 16.40  spotkanie Kółek Różańcowych, 17.15 Gorzkie żale; Taca na Remont Kurii diecezjalnej.
 11. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Najbliższy piątek będzie dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich w całym społeczeństwie.
 12. Podsumowanie liczbowe kolędy: Odwiedziliśmy 1284 rodziny (85%), zebraliśmy 157070 zł (prawie dwukrotnie więcej niż w roku ubiegłym), ze średnią 122 zł na rodzinę. Dziękujemy za ten wyraz wspólnoty. Duchowe podsumowanie za tydzień.
 13. Kancelaria nieczynna w Środę Popielcową oraz przez cały Wielki Post w piątki.
 14. Dzieci z klas III SP przed I Komunią Świętą 13 III Msza Święta o godz. 12.00 i spotkanie.
 15. Echo Katolickie a w nim: Jak zachować się wobec groźby wojny?, Dlaczego piją kobiety a nawet dzieci – o roli Kościoła w walce o trzeźwość; Każdy może zatrzymać sprawcę przestępstwa – czym jest obywatelskie zatrzymanie. Zachęcamy do czytania.
 16. Apostolat Złotej Róży zaprasza na nocne czuwanie w Częstochowie w dniu 5 i 6 marca, wyjazd autokarem, zapisy w zakrystii. Zaliczka.
 17. Można się zapisywać w zakrystii na Kongres Różańcowy do Gończyc wyjazd 19 III w godz. rannych – zarówno członkowie Kół Różańcowych jak i chętni. Zaliczka
 18. Rekolekcje Ewangelizacyjne od 7 marca w św. Stanisławie przez kolejne 8 poniedziałków (plakat)
 19. Możliwość Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 16.30 do 18.00 każdego dnia oprócz niedziel i modlitwy o nawrócenie Rosji, nas samych oraz pokój na ziemi. Stosowne materiały będą w kaplicy. Zapraszamy, niech też przychodzą dzieci i młodzież prosić o pokój.
 20. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.