1. Dzisiaj (26.XI), urocz. Jezusa Chrystusa, króla Wszechświata, kończąca rok kościelny; Zachęcam do odmówienia w domu z całą rodziną specjalnej modlitwy i aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana z naszej strony internetowej z zakładki modlitwy, lub do nabycia za dobrowolną ofiarą przy wyjściu z kaplicy. To także Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: czytanie wypominek przed każdą Mszą Świętą. Akt osobistego poświęcenia się Chrystusowi przez Maryję, będzie miał miejsce podczas adoracji o godz. 19.00
 2. We wtorek po Mszy wieczornej (18.45) składanie opłatków: zapraszamy młodzież z Koła Caritas oraz Radę Duszpasterską.
 3. W środę (22.XI) Adoracja Eucharystyczna przez cały dzień. Zapraszamy na osobistą rozmowę z Jezusem. nabożeństwo szkaplerzne po Mszy Świętej o godz. 18.00. Wieczorem spotkanie Wspólnoty Franciszkańskiej, która świętuje 800-lecie zatwierdzenia Reguły Franciszkańskiej przez ówczesnego papieża Honoriusza II, ich duchowość jest nadal bardzo aktualna –
 4. W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła
 5. Pierwszy piątek (1.XII)  miesiąca spowiedź od godz. 17.15, Nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej, ofiary na tacę na misje.
 6. Pierwsza sobota (2.XII) miesiąca Adoracja i różaniec o godz. 17.00, następnie nabożeństwo przed Mszą Świętą.
 7. Za tydzień (3.XII), pierwsza niedziela Adwentu – oczekiwania na Narodzenie się Chrystusa Jezusa oraz na jego przyjście na końcu czasów. Poświęcenie opłatków.
 8. Najbliższe katechezy dla rodziców i chrzestnych odbędą się dn. 2 grudnia o godz. 19.00 i 3 grudnia o godz. 16.00.
 9. Organizujemy pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 2 grudnia. Wyjazd o godz. 8.00 z placu. Będzie ona połączona z zawierzeniem parafii, budowy kościoła i rodzin Matce Bożej Częstochowskiej. Zapraszam w szczególności Radę parafialną – Komitet Budowy, osoby, które zawierzyły się Jezusowi przez Serce Maryi oraz wszystkich chętnych. Powrót 2 w nocy.
 10. Dziękuję Kołom Żywego Różańca za codzienną modlitwę o godz. 25, w intencji pokoju na świecie, niepodległości naszej Ojczyzny oraz budowy kościoła. Zachęcamy do uczestnictwa.
 11. Rekolekcje adwentowe odbędą się od 10 do 12 XII, poprowadzi je kapelan więzienia ks. Mateusz Czubak na temat: „Żyć w mocy Ducha Świętego jak Maryja”.
 12. Zapraszamy aby osoby utalentowane plastycznie i dekoratorsko, dołączyły do naszej Grupy dekoracyjnej. Zgłoszenia do księży.
 13. Jeśli ktoś planuje wycięcie świerków, chętnie przyjmiemy na choinki, prosimy o informacje.
 14. Msza za Zmarłych nauczycieli i pracowników oświaty dni 28 XI o godz. 18.00 w parafii bł. Męczenników Podlaskich na ul. Daszyńskiego, zapraszamy przedstawicieli szkół.
 15. W Echu Katolickim: Kto pyta, nie błądzi – głosi stare, mądre polskie porzekadło. Komentarz do listu wystosowanego przez abp. Stanisława Gądeckiego do papieża Franciszka; Dlaczego religia w szkole jest solą w oku pewnych środowisk, zwłaszcza że przyjęty w Polsce model jest bliski obowiązującemu w większości krajów Unii? – w rozmowie „Echa”; Dlaczego członkowie Żywego Różańca powinni modlić się za zmarłych współbraci i współsiostry z Róży – w comiesięcznym cyklu formacyjnym. Zachęcamy do czytania.

Przypominamy, że zabawy andrzejkowe mogą się odbywać do północy w sobotę 2 XII. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.