1. Dzisiaj (26.VI) XIII niedz. zwykła, Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Zakończenie Roku Rodziny w Parczewie.
 2. we wtorek wspomn. św. Ireneusza, biskupa i męczennika, doktora Kościoła,
 3. w środę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła, taca na działalność Stolicy Apostolskiej – świętopietrze. Adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień.
 4. W czwartek (30 VI) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 5. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.20 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
 6. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00; w sobotę wspomn. NMP Kodeńskiej, Matki Jedności, Diec. Dzień Chorego, Odpust w Kodniu początek spotkania o godz. 10.30, suma 12.00
 7. Za tydzień (3.VII) XIV niedz. zwykła; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych.\Od 1 lipca nastąpią zmiany księży wikariuszy w naszej parafii. Oficjalne pożegnanie odbyło się wczoraj (25.VI). Ks. Proboszcz dziękując za pracę i życząc Bożego błogosławieństwa informuje, że ks. Przemysław obejmuje zadania Dyrektora Diecezjalnego Wydawnictwa Unitas zaś ks. Mariusz będzie pełnił posługę wikariusza i prefekta w Żelechowie.
 8. Nauki chrzcielne (cz.2) odbędą się dzisiaj 26 VI o godz. 16.30 na salkach.
 9. W tym tygodniu kancelaria w porządku zwykłym, nieczynna w poniedziałek.
 10. Zostało zakupione 95 palet cegły Porotherm, na razie dotarło 57. Czekamy na następne
 11. Zapowiedzi przedślubne: Bartłomiej Chryć, kaw. i Klaudia Pawłowska, panna oboje par. tut., zapow. III; Ewa Jaszczuk, panna z par. tut., i Marcin Grochowski, kaw. z par. Zembry, zapow. II; Mariusz Blicharz, kaw. z Kędzierzyna –Koźle, par. św. Zygmunta i Karolina Pawłowska, panna z par. tut., ul. Bananowa, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 12. W Echu katolickim: Zmiany personalne duchowieństwa w naszej diecezji, Dlaczego kapłani zmieniają parafie? Na jakim etapie są przygotowania do Pieszej Pielgrzymki Podlaskiej na Jasną Górę Relacje z tegorocznego Jerycha Młodych (odpowiedzialny ks. Przemysław) i koncertów, uwielbieniowych, które przygotowywała nasza parafia. Zachęcamy do czytania.
 13. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.