1. Dzisiaj 13 niedziela zwykła, niedziela chrzcielna, modlimy się za nowo ochrzczonych i ich rodziny; kazania głosi o. Maciej Drzewiczak, oblat Maryi Niepokalanej, nasz parafianin; rocznica mianowania kardynałem w 1967 r. metropolity krakowskiego Karola Wojtyły.
 2. We wtorek wspominamy św. Ireneusza, bpa i męczennika; w środę wypada urocz. Św. Apostołów Piotra i Pawła, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00, taca na Stolicę Apostolską, dzień imienin bpa Piotra Sawczuka, odpust zupełny dla posługujących się dewocjonaliami poświęconymi przez Ojca Świętego; w czwartek po Mszy Świętej nabożeństwo do św. Jana Pawła II z czytaniem intencji; w sobotę wspomn. NMP Kodeńskiej, diec. Dzień Chorego.
 3. Pierwszy piątek miesiąca: spowiedź od godz. 17.30, nabożeństwo po Mszy Świętej; pierwsza sobota miesiąca: adoracja i różaniec po Mszy Świętej o godz. 18.00 ( ! zmiana godziny).
 4. Za tydzień: pierwsza niedziela miesiąca, taca na budowę, zmianka kół różańcowych po sumie.
 5. Rozpoczynają się wakacje. Rodziców proszę, aby przypomnieli uczniom o spowiedzi na początku wakacji oraz wszystkim o odpowiednim stroju w kościele: zakrywającym ramiona i kolana. Na tablicy ogłoszeń apel ministra zdrowia o honorowe oddawanie krwi.
 6. Kancelaria w okresie wakacyjnym (od 26 VI) do końca czynna: rano od godz. 8.00 do 9.00; a pozostałe sprawy załatwiamy po Mszy świętej wieczorowej.
 7. Prosimy o dostarczenie opłaty dzisiaj przez wybierających się na ŚDM.
 8. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii osób, które zechcą wziąć udział w spotkaniach w Siedlcach i w Kodniu podczas diecezjalnego etapu ŚDM.
 9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary na budowę: taca w czerwcu wyniosła 5310zł:
 10. Ostatnia próba chóru przed wakacjami w środę po Mszy Świętej wieczorowej. Schola zaś w sobotę o godz. 10.30 w kaplicy.
 • Pielgrzymka do Lichenia-Gniezna została odwołana z powodu zbyt małej ilości chętnych.
 • Pielgrzymów wybierających się do Częstochowy w dniu 28 lipca 2016 r. na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Franciszkiem proszę o wpłacenie zaliczki albo pełnej kwoty 50 zł i podanie danych. Wyjazd i powrót w tym samym dniu; zapisy w zakrystii.
 • Dziękujemy za dostarczenie elektrośmieci. Pieniądze zostaną przeznaczone na biednych. Bóg zapłać.
 • Zapowiedzi przedślubne: Paweł Świderski, kaw. zam. w Szczygłach Górnych, par. Zofibór i Monika Kosiorek, panna zam. w Siedlcach, ul. Dreszera, par. tut., zap. III; Robert Narwojsz i Sylwia Narwojsz, cywilnie związani, zam. Siedlce ul. Dreszera, par. tut., zap. II; Dominik Siwicki, kaw. zam. Siedlce, ul. Asnyka, par. Bożego Ciała i Patrycja Sałata, panna, zam. w Siedlcach, ul. Januszewskiej, par. tut., zap. II; Maciej Krzeski, kaw. zam. w Siedlcach ul. Składowej, par. tut., i Agnieszka Kulesza, panna zam. w Wyszkowie, ul. Sikorskiego, par. św. Rodziny, zap. I; Robert Gryczka, kaw. zam. w Siedlcach ul. Topolowa, i Justyna Paczóska panna zam. w Siedlcach, ul. Kasztanowa, oboje par. Miłosierdzia Bożego, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
 • Echo katolickie: Co odczuwa człowiek chory – zrozumieć; materiały formacyjne dla Kół Różańcowych, jak skorzystać z programu „Mieszkanie plus”; o zagrożeniu nadmiarem soli.