1. Dzisiaj: (26.II.2023) – 1 niedz. Wielkiego Postu., taca na cele inwestycji w diecezji i po Mszach Świętych puszka pomocowa dla Ukrainy. (Apel Przewodniczącego Episkopatu abp-a Gądeckiego). Możemy także przynosić świece, (nawet nadpalone), bardzo potrzebne na Ukrainie. Po Mszy o 18.00 adoracja z modlitwą o uzdrowienie w ciszy do godz. 20.00.
 2. Pierwszy czwartek miesiąca, dzień modlitw o uświęcenie kapłanów, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczornej (godz. 18.00) natomiast o godz. 17.15 adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży z udziałem Margaretek i Odnowy w Duchu Świętym.
 3. Do chorych udamy się przed rekolekcjami dopiero 23 III. O szczegółowych godzinach poinformujemy.
 4. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej porannej i wieczornej; ofiary na tacę na misje.
 5. Pierwsza sobota miesiąca (4.III) –Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00. To jednocześnie święto Św. Kazimierza, królewicza, dzień imienin Pasterza naszej diecezji – bpa Kazimierza.
 6. Za tydzień: (5.III.) – 2 niedz. Wielkiego Postu, po Mszach Świętych puszka na pomoc misjom „Ad gentes” czyli niesienia poznania Chrystusa wszystkim.
 7. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną odbywa się w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży i pracujących.Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich.
 8. Rekolekcje wielkopostne odbędą się w naszej kaplicy w dniach 24-26 marca, poprowadzi je ks. Wodzisław Szczepanik, pracujący w Estonii.
 9. Spotkanie Rady Duszpasterskiej dnia 14 marca po Mszy Świętej o godz. 18.00 a Radę Ekonomiczną zapraszam 21 marca na godz. 19.00.
 10. Pielgrzymka Apostolatu „Złota Róża” na Jasną Górę, dnia 4 marca o godz. 6.30, obejmuje nawiedzenie Sanktuarium Krwi Chrystusa Pana i Matki Bożej oraz nocne czuwanie, koszt 100 zł. Zapisy w zakrystii.
 11. Wyjazd Kół Różańcowych na Kongres do Gończyc, dnia 11 marca, zapisy w zakrystii.
 12. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej, Palestyny i Jordanii, w terminie 13-23 września (obecnie nie obowiązują żadne obostrzenia ani limity). 11 dni, pełne wyżywienie, bez dodatkowych opłat suma 1300 dolarów (są teraz tanie) i 3000 zł. Potrzebny paszport, bez wpisów do krajów arabskich. Zachęcamy, więcej informacji na stronie.
 13. Od II półrocza szkolnego 2022/2023 obowiązuje prawo, według którego przystępujący do I Komunii Świętej oraz Sakramentu Bierzmowania powinni wykazać się uczestnictwem przez wszystkie lata katechezy szkolnej. Jest ono podyktowane koniecznością integralnego przygotowania kandydatów do w/w Sakramentów.
 14. Kancelaria: wraca do porządku zwykłego, czyli wt-czw po południu, w sobotę rano, pon, pt – nieczynna.
 15. Informacje na tablicy; tam także: Krucjata Różańcowa za Ojczyznę 26 II,; tam także: o rekolekcjach z o. Jamesem Manjacalem (24-26.III) w Warszawie. Zachęcamy.
 16. Od jutra (27.II) rozpoczyna działalność po przeprowadzce szkoła podstawowa i przedszkole w dawnym budynku „Krewetek”, 1 marca będzie jej poświęcenie o godz. 9.00.
 17. Możliwość skorzystania z dobrej jakości badań USG w kolorze; doopler kończyn, tarczycy, nerek, stawów, echo serca, w przychodni na ul. Floriańskiej, dn 7.III. Pozostałe informacje na tablicy.
 18. W Echu Katolickim: Czy tęsknie za Bogiem- o postanowieniach wielkopostnych; Czy nie zobojętnieliśmy na wojnę, którą toczy się od roku? Kościół to pałac w porównaniu z szopą ateizmu – świadectwo wdowy konsekrowanej. Zachęcamy do czytania.
 19. Zapowiedzi przedślubne: Piotr Ryżkowski, kaw z ul. Wodniaków par. św. Teresy i Daria Agnieszka Głuszczak, panna z ul. Żwirowej par. tut., zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 20. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Łucja Lewczuk, l. 86 z ul. Morcinka. Pogrzeb w poniedziałek: Msza Święta o godz. 12.00, różaniec godz. 11.20.
 21. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie. Także odszedł do Pana: śp. Marcin Sadowski, l. 40  z ul. Miłej. Pogrzeb w piątek o godz. 9.00: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.
 22. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.