1. Dzisiaj (26 lutego) przeżywamy 8 niedzielę zwykłą, przeżywamy niedzielę synodalną poświęconą misji i powołaniu wiernych świeckich; spotkanie Rady Ekonomicznej o godz. 15.00 na plebanii, Po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie otwarte Odnowy w Duchu Świętym.
 2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: w sobotę święto św. Kazimierza, królewicza. Imieniny bpa Kazimierza Gurdy, Msza Święta w katedrze siedleckiej 4 III o godz. 12.00, pamiętajmy o jego osobie w modlitwie.
 3. Środę Popielcowąrozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 00 i 18.00. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły (3 posiłki bezmięsne: w tym jeden do syta). *w czasie całego okresu Wielkiego Postu obowiązuje również powstrzymywanie się od udziału w zabawach. * zachęcamy w okresie Wielkiego Postu do szczególnej modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach, do składania i odnawiania przyrzeczeń trzeźwościowych, które ofiarować można także za innych, mających problemy z trzeźwością. Księga przyrzeczeń znajduje się w zakrystii.
 4. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.00 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży.Będzie ona prowadzona (oprócz pierwszej)  o godz. 17.00, przez kolejne grupy parafialne, Grafik na drzwiach zakrystii. Proszę zgłaszać się do zakrystii po teksty rozważań. Przez cały Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Kancelaria w piątki w okresie Wielkiego Postu będzie nieczynna.
 5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia. Poprowadzi je Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego Kurii Biskupiej Siedleckiej ks. Jerzy Duda.
 6. Pierwszy czwartek miesiąca, nabożeństwo po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 18.00) a następnie adoracja i modlitwa różańcowa w intencji kapłanów prowadzona przez Apostolat Złotej Róży.
 7. Pierwszy piątek miesiąca spowiedź od godz. 17.15 a nabożeństwo po Mszy Świętej.
 8. Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 9. Za tydzień (5. III), pierwsza niedziela Wielkiego Postu i miesiąca, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; Adoracja i spotkanie Kółek Różańcowych po sumie; taca na obchody jubileuszu 200-lecia diecezji; o godz. 15.30 spotkanie pierwszokomunijne dla dzieci i rodziców o godz. 15.30.
 10. Święte znaki powoli kończą swoje pielgrzymowanie: przyjmujemy zgłoszenia rodzin, które poza kolejnością chciałyby jeszcze przyjąć Maryję i Jana Pawła II do swoich domów. Zapisy w zakrystii do Środy Popielcowej.
 11. Kandydaci do sakramentu bierzmowania – w piątek na salkach o godz. 17.00 katecheza i egzamin ze znajomości Ewangelii wg św. Łukasza.
 12. Trwają prace przy wykańczaniu klatki schodowej. Bóg zapłać za ofiary na budowę: z racji nawiedzenia Świętych Znaków: ul. Czerwonego Kapturka – 600 zł; Msza Święta za mieszkańców ul. Czerwonego Kapturka z racji nawiedzenia będzie sprawowana 12 III o godz. 12.00.
 13. Katechezy przedmałżeńskie dla planujących powołanie małżeńskie od najbliższej niedzieli (5.III) o godz. 17.00 na salkach przez cały marzec.
 14. Osoby pragnące skorzystać z bezpłatnej porady prawnej, mogą to uczynić w każdy 1 i 3 wtorek miesiąca od godz. 17.30 do 18.00 na salkach nad kaplicą.
 15. Organizujemy wyjazd wszystkich braci i sióstr Różańcowych na Kongres Różańcowy w Radzyniu Podlaskim w dniu 11 marca. Zapisy w zakrystii lub u swoich delatorów – zgłoszenia najpóźniej do przyszłej niedzieli (5 marca).
 16. Zachęcamy do czuwania modlitewnego intencji kapłanów w Częstochowie z Apostolatem Złotej Róży: wyjazd w dniu 4 marca o godz. 7.30 a powrót ok. południa w niedzielę. 70 zł zapisy w zakrystii do Środy Popielcowej
 17. Dla pragnących pogłębić znajomość Ewangelii w życiu i przekazu wiary: Kurs Nowego Życia, 10 III godz. 17.00 – 12 III godz. 15.00, Parafia św. Józefa Siedlce, Prowadzi Szkoła Nowej Ewangelizacji z Otwocka, 120 zł z wyżywieniem bez noclegów, Zapisy Krzysztof +48 518 784 762, Ostatnie wolne miejsca.
 18. Strona internetowa parafii czynna, Znajdziemy na niej informację o pielgrzymce do Warszawy, Częstochowy, Gidli, Wadowic i Kalwarii Zebrzydowskiej w terminie 26-28 IV, informacja w zakrystii; wartym obejrzenia Filmie „Zerwany Kłos”, Weekendzie małżeńskim dla odnowienia relacji Małżonków
 19. Przy wyjściach z kościoła nowy numer „Echa katolickiego” W nim m.in. Sanktuarium w Medjugorje budzi wiele kontrowersji. Jakim regułami kieruje się Kościół rozeznając takie sytuacje?; dlaczego modlimy się o trzeźwość? jaka jest prawda o żołnierzach wyklętych? Zachęcamy do czytania.