Dzisiaj przeżywamy uroczystość św. Szczepana I Męczennika, 2 dzień Świąt Bożego Narodzenia, taca na Caritas diecezjalną.

  1. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: oktawę uroczystości Narodzenia Pańskiego a we wtorek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w środę święto św. Młodzianków, Męczenników, w piątek święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa, jest udzielona dyspensa pod zwykłym warunkiem wykonania dobrego uczynku. Trwajmy w śpiewaniu kolęd.
  2. W czwartek nabożeństwo przez przyczynę św. Jana Pawła II po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań.
  3. W sobotę Zakończenie Roku. Zapraszamy na Mszę Świętą Dziękczynną na zakończenie Roku o godz. 18.00 oraz na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.
  4. Za tydzień 1 stycznia, I niedziela miesiąca. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Pokoju. Odpust zupełny za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu przyjdź”. Spotkanie Kółek Różańcowych przenosimy na 8 stycznia po sumie.
  5. Wizyta Kolędowa Rozpoczynamy w środę (28 XII). W tym roku odwiedzamy parafian w składzie ks. Proboszcz, ks. Jakub, ks. Mateusz i ks. Bogumił, ks. Kanonik oraz częściowo ks. Grzegorz. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, kropidło z wodą święconą, zeszyty od religii, indeksy katechezy studenckiej, Pismo Święte. Prosimy, aby odprowadzać księdza do następnego mieszkania, które powinien odwiedzić, a w miarę możliwości oczekiwać też przed domem czy mieszkaniem na kapłana. Ksiądz udaje się z modlitwą, błogosławieństwem do naszych domów, zapoznaje parafian i sytuację rodziny, to także okazja do deklaracji i wsparcia budowy kościoła. W tym roku ofiary przeznaczone będą na spłatę wykonanych robót (salki i ich wyposażenie; wikariaty, piwnice) a także na na przyszły kościół. Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym (przy wyjściu) oraz na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka.
  6. Opłatek parafialny i wspólne kolędowanie, wszystkich wspólnot i grup parafialnych: będzie miało miejsce 7 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prosimy o kontakt odpowiedzialnych za Grupy.
  7. Marsz dla Życia pod hasłem „Słowo dla życia” przejdzie z katedry do św. Stanisława w dniu 28.XII (środa). Poprzedzi go Msza Święta sprawowana o godz. 18.00 w siedleckiej katedrze pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka.
  8. Bóg zapłać wszystkim, którzy wzięli udział w akcji Rodzina-Rodzinie, za przygotowanie paczek, a Caritas Parafialnej za ich dystrybucję. Bóg zapłać Parafianinowi za ufundowanie i wykonanie obłożeń ołtarza, p. Wyszomierskiemu i innym osobom za ofiarowanie choinek, Grupie dekoracyjnej (p. Mariola, p. Ania, p. Kościelny, p. Janusz) pod wodzą Księdza Jakuba za pomysł i wykonanie szopki i dekoracji świątecznych; młodzieży na czele z ks. Jakubem za przygotowanie spotkań z młodzieżą po roratach, wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie liturgii świątecznej: p. Organiście, ministrantom, chórowi, scholii za jej uświetnienie.
  9. Zachęcamy młodzież do tworzenia grup kolędników, którzy przygotują, choć ze 2 kolędy z pięknymi życzeniami, odpowiednie stroje, odwiedzą nas w Święta i jeśli zechcą mogą wesprzeć dobrowolnie cele misyjne. Szefów takich grup proszę o skontaktowanie się z parafią.
  10. Zapowiedzi przedślubne: Mariusz Wedziuk, kaw. zam. w Żerocinie, par. Drelów i Monika Wojda, panna zam. na ul. Orlicz-Dreszera par. tutejszej, zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.