1. Dzisiaj (25. IX), 26 niedz. zw., ostatnia miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.35, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. I spotkanie przygotowania do I Komunii Świętej dla uczniów z kl. III SP i ich rodziców dzisiaj o godz. 12.00.
 2. W poniedziałek (26.IX) wspomn. NMP Leśniańskiej; we wtorek (27.IX) wspomn.św. Wincentego a Paulo, kapłana; w środę (28.IX) św. Wacława, męczennika; w czwartek (29.IX) ŚWIĘTO ŚWIĘTYCH ARCHANIOŁÓW MICHAŁA, GABRIELA I RAFAŁA; w piątek (30.IX) św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę (1.X) św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i dra Kościoła; Pierwsza sobota miesiąca. Adoracja i różaniec od godz. 17.00, nabożeństwo przed Mszą Świętą o godz. 18.00.
 3. W czwartek (29.IX) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 4. Od 1 X (sobota) rozpoczynają się nabożeństwa Różańcowe, każdego dnia o godz. 17.15. Prosimy, aby w tym tygodniu liderzy poszczególnych Grup i Kół Różańcowych zapisali się jeszcze na prowadzenie Różańca św. w październiku. Jeśli nie możemy być w kaplicy, odmawiajmy w domu, aby zapraszać Maryję do swojego życia i umieć bardziej być człowiekiem według jedynego wzoru Jezusa Chrystusa.
 5. Za tydzień (2. X), 27 niedz. zw., niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich. Uwaga ZMIANA GODZINY: Zmianka Kółek Różańcowych o godz. 17.00.
 6. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586
 7. Książka intencji mszalnych na 2023 r. będzie dostępna od października w kancelarii.
 8. Katechezy chrzcielne odbędą się 8.X godz. 19.00 i 9.X godz. 16.30. Prowadzi ks. Paweł. Prosimy odbywać je na zapas. Pierwsza katecheza przedmałżeńska odbędzie się w sobotę 8 X o godz. 19.00 – prowadzi ks. Krzysztof. Młode małżeństwa zapraszany do formowania się w Domowym Kościele.
 9. Kochani studenci – Duszpasterstwo Akademickie organizuje tzw. Kodeńskie Wieczerniki Akademickie – informacje na plakacie. Zaprasza też studentów na spotkania, na ul. Kościuszki 10, aby swoje życie opierali na wielkiej mocy Ducha Świętego
 10. Ostanie zapisy na pielgrzymkę do Medjugorie 1-9.X koszt 650 zł i 220 Euro zwiedzamy Medjugorie, Tihalinę, Mostar, Górę Objawień i Kriżevac, Surmanci.
 11. Pielgrzymka śladami kard Wyszyńskiego 14-16.X, program i zapisy w zakrystii. 600 zł.
 12. Zapraszamy na Pielgrzymkę Mężczyzn do grobów bł. Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Wyjazd spod katedry dn. 2 X o godz. 8.00, zapisy u nas w zakrystii do jutra (26.IX) , opł. 35 zł.
 13. Męski różaniec 2.X godz. 7.00 w katedrze Msza Święta, następnie procesja różańcowa. Wszystkich, którzy pragną nauczyć się odmawiania Różańca, bardzo pomocnej do życia modlitwy oraz zaprzyjaźnić się z Maryją, Matką Boską, oraz członków Kół Żywego Różańca zapraszamy na odnowę duchową i spotkanie rejonowe dnia 8 X o godz. 10.00 w sanktuarium św. Józefa w Siedlcach. Spotkanie zakończy się Agapą, bez opłat; tradycyjnie będzie zbierana taca podczas Mszy Świętej.
 14. Pielgrzymka Apostolatu Margaretek do Krakowa – informacje na plakacie.
 15. Biegowa Pielgrzymka Łosicka, pod przewodnictwem ks. Pawła z Łosic do Sanktuarium w Leśnej, 26 IX. Informacja na plakacie.
 16. W Echu katolickim: Bóg nie jest wrogiem człowieka, ale grzechu i tego, co nas niszczy i zniewala.; “To nie jest tylko obrona Ukrainy, ale walka dobra ze złem” – wojna oczami pochodzącej z naszej diecezji siostry albertynki; Rodzice mają dziś w procesie wychowawczym ogromną konkurencję. Jak nie stracić więzi z dzieckiem? Materiały formacyjne dla Kół Żywego Różańca Zachęcamy do czytania.
 17. Zapowiedzi przedślubne: Cezary Dariusz Mitura, kaw. i Karolina Paulina Solska, panna, oboje z ul. Południowej par tut., zapow III; Michał Mirończuk, kaw. i Anna Zając, panna, oboje z ul. Rakowieckiej par. Tut., zapow. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 18. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.