1. Dzisiaj (24 grudnia), IV niedziela Adwentu, Wigilia Narodzenia Pańskiego, Zachęcam do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od mięsa mimo niedzieli i przygotowania postnego posiłku czyli Wigilii, bez alkoholu. Czytamy Pismo święte, modlimy się i dopiero składamy sobie życzenia (schemat na opłatku). Śpiewajmy wspólnie kolędy po Wigilii. Niech nikt nie pozostanie samotny. Pasterka o godz. 24.00 a wcześniej zapraszamy od godz. 23.15 do uczestniczenia w Godzinie Czytań, czyli modlitwie psalmami, oczekiwaniu na narodzenie Zbawiciela..

2. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 XII) – Msza Święta o Północy i potem jak w każdą niedzielę, Drugi Dzień Świąt (26.XII) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze Święte jak w każdą Niedzielę, Taca na Caritas diecezjalną. A następnie oktawę uroczystości: w środę święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w czwartek święto św. Młodzianków, Męczenników.

3. W czwartek nabożeństwo przez przyczynę św. Jana Pawła II po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań oraz składania intencji na Mszę Świętą w podanych przez wiernych intencjach.

4. W tym tygodniu kancelaria czynna w porządku kolędowym, czyli rano od godz. 8.00 do 8.45, tylko od czwartku do soboty.

5. W środę adoracja Najświętszego. Sakramentu od 7.30 do 18.00.

6. „Otoczmy Różańcem Życie”, pod takim hasłem już po raz dwudziesty w Siedlcach w czwartek 28 grudnia 2017 r. przejdzie Marsz dla Życia w Święto Młodzianków. Rozpocznie się on w kościele Bożego Ciała w Siedlcach Mszą świętą w intencji ochrony życia ludzkiego pod przewodnictwem Księdza Biskupa Piotra Sawczuka o godz. 18.00. Następnie przejdziemy z modlitwą różańcową  do Katedry siedleckiej. Zapraszamy rodziny do poparcia życia i modlitwy w tej intencji.

7. Za tydzień w niedzielę Nieszpory za zmarłych o godz 17.30 a po Mszy Świętej o godz. 18.00 Nabożeństwo na Zakończenie Roku. Zapraszamy na Mszę Świętą Dziękczynną na zakończenie Roku oraz na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne przed Najświętszym Sakramentem.

8. Wizyta Kolędowa Rozpoczynamy w czwartek (28 XII). W tym roku odwiedzamy parafian w składzie ks. Proboszcz, ks. Mariusz, ks. Przemysław, ks. Mateusz i ks. Bogumił. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, kropidło z wodą święconą, zeszyty od religii, indeksy katechezy studenckiej, Pismo Święte. Prosimy, aby odprowadzać księdza do następnego mieszkania, które powinien odwiedzić, a w miarę możliwości oczekiwać też przed domem czy mieszkaniem na kapłana. Ksiądz udaje się z modlitwą, błogosławieństwem do naszych domów, zapoznaje parafian i sytuację rodziny, to także okazja do deklaracji i wsparcia budowy kościoła. W tym roku ofiary przeznaczone będą na spłatę wykonanych robót, elewację obecnego budynku i projekty przyszłego kościoła. Szczegóły wizyty w gazetce Pielgrzym (przy wyjściu) oraz na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka.

9. Opłatek parafialny i wspólne kolędowanie, wszystkich wspólnot i grup parafialnych: będzie miało miejsce 6 stycznia o godz. 16.30. Prosimy o kontakt odpowiedzialnych za Grupy.

10. Bóg zapłać wszystkim za złożone przy okazji opłatka ofiary: taca budowlana z 17 XII wyniosła 6277 zł.

11. Błogosławieństwo i posłanie kolędników misyjnych, 26 XII godz. 10.30.

12. Bóg zapłać wszystkim, którzy przygotowali paczki w ramach akcji Rodzina-Rodzinie, bardzo z serca i obfite. Caritas Parafialnej za ich dystrybucję W intencji ofiarodawców, została zamówiona przez potrzebujących Msza Św. dnia: 28 XII o godz. 7.00.

13. Są jeszcze świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom przy wyjściu a także sianko na stół wigilijny, a w zakrystii opłatek.

14. Nowy nr Echa Katolickiego z kalendarzem a w nim:    Zachęcamy do czytania.

15. Zapowiedzi przedślubne: Sebastian Smoliński, kaw. zam ul. Partyzantów i Anna Wasilczuk, panna zam. ul. Jasna, par. tut. zap. III. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.

16. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Renard Ogrodniczuk, l. 68 z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.