1. Dzisiaj 17 niedziela zwykła. O 10.30 będzie sprawowana Msza Święta w intencji młodzieży, która w tym roku przystąpiła do sakramentu bierzmowania. Od 16.00 do 20.00 Festyn Parafialny, na który zapraszamy wszystkich. NIE będzie MSZY Świętej o godz. 18.00. O godz. 18.00 przekazanie figury MB Królowej Arabii naszej parafii i spotkanie z młodzieżą z zagranicy. Przybądźmy, aby dzielić się swoją wiarą.
  2. W poniedziałek święto św. Jakuba, Apostoła, dzień patronalny naszego księdza Jakuba. Msza święta w jego intencji o godz. 18.00. Poświęcenie pojazdów po każdej Mszy Świętej w najbliższą niedzielę. We wtorek wspomn. św. Joachima i Anny, rodziców NMP dzień wdzięczności dziadkom i babciom; W piątek wspomn. św. Marty – patronki wszystkich gospodyń – czyli gotujących w domach i „wszystkich Michałowych” Msza święta za gospodynie w sobotę o godz. 7.00
  3. Bóg zapłać za ofiary na budowę: taca z 3 VI wyniosła 4550 zł, ofiary z konta z marca: 1700 zł z Rakowieckiej, po 1000 zł z Hozera, Rakowieckiej, Januszewskiej, 600 zł z ul. Januszewskiej, 500 zł z ul. Miłej, 400 zł z ul. Daszyńskiego, po 300 zł z ul. Smoczej, Żwirowej, po 200 zł z ul. Krakówki, Zielnej, Dreszera, Żwirowa, Porazińskiej 2x, Miłej, Łukowskiej, po 150 zł z ul. Krakówki 2x, Jordana, Bananowej, Rakowieckiej, po 100 zł z ul. Krakówki, Południowej, Hozera, Bananowej, po 50 zł z ul. Dreszera, Hozera, Składowej, 20 zł z ul. Żwirowej,  Bóg zapłać.
  4. Młodzież wybierającą się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym zapraszamy na Msze Święte i krótkie spotkania we wtorek, środę i czwartek na godz. 18.00
  5. Pielgrzymów wybierających się do Częstochowy w dniu 28 lipca 2016 r. na Mszę Świętą z Ojcem Świętym Franciszkiem informuję, że wyjazd będzie o godz. 23.30 w środę 27 VII z powodu konieczności wejścia do sektorów przed 7.00. Osoby, wg kolejności zapisu, dostaną odpowiednie sektory: pierwszych 50 osób (jadących pierwszym autobusem – zamieszczę na stronie we wtorek) – sektor biały, pozostałe zielone i czerwone (wolnego wstępu)Pozostałe informacje na stronie parafialnej w dziale pielgrzymki.
  6. Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym czynna: w dni zwykłe rano od godz. 8.00 do 9.00; a pozostałe sprawy załatwiamy po Mszy świętej wieczorowej. Przypominamy, że wakacje to czas odnowy duchowej i fizycznej: także czas rekolekcji, pielgrzymki – zachęcamy do pielgrzymowania na Jasną Górę od 2 VIII z grupą III, naszą macierzystą, której przewodnikiem będzie ksiądz Proboszcz z ks. Marcinem. Zapisy w zakrystii a zdawanie bagażu 1 sierpnia przy św. Stanisławie w godz. 17.00-19.00. Karty duchowego pielgrzymowania dostępne na stoliku, można składać intencje na pielgrzymkę i dobrowolne ofiary.
  7. Jednodniowa pielgrzymka do Pratulina, Leśnej, Janowa, Kostomłotów i Kodnia 24 sierpnia. Informacje na tablicy ogłoszeń.
  8. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Polowczyk, kaw. zam. Gdańsk, ul. Szopy, par. św. Barbary w Gdańsku i Anna Pieńkosz, panna, zam. w Siedlcach, ul. Zielona, par. tut., zap. III; Kamil Nowosielski, kaw. zam. w Siedlcach, ul. H. Januszewskiej, par. tut., i Magdalena Rojek, panna z Żeliszewa Dużego, par. Żeliszew, zap. II; Kamil Skwarek, kaw. zam. w Siedlcach ul. Grabianowska, par. tut., i Katarzyna Biarda, panna zam. w Kaczorach par. Wiśniew zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami zobowiązany jest powiadomić kancelarię parafialną.
  9. Echo katolickie a w nim: niezwykłe i autentyczne historie ukazujące, na czym polega miłosierdzie i jaka tajemnica tkwi w niezawinionym cierpieniu; jak nie dać się naciągnąć oszustom na telemedycynę. Zachęcamy do czytania.