1. Dzisiaj (24.IV) Niedziela Miłosierdzia Bożego, rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia, taca na Caritas Diecezjalną, o godz. 15.00 rozpocznie się Koronka do Miłosierdzia Bożego, do godz. 16.00 można będzie modlić się podczas Godziny Miłosierdzia. Nowenna do sługi Bożej Pauliny Jaricot po godz. 15.00. Dzisiaj też niedziela modlitw za kierowców, oraz ich wdzięczności za bezpiecznie przejechane kilometry, za jazdę bez wypadku jako pomoc polskim misjonarzom w zakupie środków transportu w ramach akcji MIVA Polska – składając jako podziękowanie 1 grosz za 1 kilometr, bowiem samochód na misjach jest pierwszym narzędziem ewangelizacji. Uczestniczący w akcji MIVA Polska niech mają świadomość wielkości swego zaangażowania, bo wielka to sprawa pomagać nieść innym Chrystusa. (więcej na miva.pl) Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej.
 2. A) w poniedziałek święto św. Marka, Ewangelisty, Krąg Biblijny po Mszy o godz. 18.00 (18.45);
 3. B) we wtorek przeniesiona Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, gł. Patrona Polski;
 4. C) w środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończy się o 00 z racji prób przed I Komunią Świętą. Podobnie nie będzie różańca świętego w poniedziałek i środę przed Mszą Świętą. Także z tej racji zawieszamy codzienną adorację od godz. 16.30.
 5. D) w czwartek wspomn. dowolne św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – praktyka pobożności maryjnej W czwartek (28 IV) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową;
 6. E) w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy.
 7. Za tydzień (1.V): III niedz Wielkanocy, niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych. Za tydzień gościć będziemy ks. Pawła Siedlanowskiego Inicjatora Siedleckiego Hospicjum Domowego dla Dzieci, który poinformuje o dziele i zbierze ofiary do puszek na ten cel.
 8. 1 V rozpoczynają się nabożeństwa majowe, które będą miały odbywać się każdego dnia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Zapraszamy szczególnie dzieci, aby przybliżyły się do Pana Jezusa przez poznanie Maryi i Jej miłości. Dla chętnych nabożeństwa majowe będą odprawianę także przy kapliczce na ul. Bajkowej, o godz. 19.00 w niedziele.
 9. Serdecznie zapraszam Radę Ekonomiczną w sobotę 7 maja na godz. 19.15.
 10. Msze Święte z racji dnia patronalnego za ks. proboszcza w poniedziałek o godz. 18.00.
 11. Rodzice i Dzieci z klas I zapraszamy na spotkanie w ramach przygotowań do I Komunii dnia 8 V na godz. 12.00.
 12. Modlitwie wspólnoty parafialnej polecam dzieci, które 3 maja przyjmą po raz I Komunię Świętą oraz ich rodziny, o utwierdzenie w wierze.
 13. W tym tygodniu kancelaria czynna w porządku zwykłym.
 14. Poprzyjmy projekt obywatelski odnośnie odnowienia boiska przy SP 5, które służy dzieciom i naszej młodzieży, można zagłosować elektronicznie, informacje na stronie parafii oraz na profilu Parafii na FB.
 15. Zapowiedzi przedślubne: Damian Czapski, kaw z os. Dreszera par. tut., i Milena Kubajewska, panna ze Starej Dąbrówki, par. Skórzec, zapow III., Piotr Konasiuk, kaw. par. tut., i Anna Łuniewska, panna z par. św. Stanisława w Siedlcach, zap. II; Jarosław Borkowski, kaw. z par. św. Stanisława w Siedlcach, i Natalia Gasiuk, panna z par. tut., zap. I; Karol Budzikur, kaw. z par tut., i Aleksandra Zając, panna z par. Domanice, zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 16. W Echu katolickim o fenomenie Bożego Miłosierdzia i sposobie przebaczenia.
 17. Do Pana odeszła śp. Sylwia Ładak z os. Dreszera, i za wszystkich, którzy zginęli w nagłych wypadkach oraz zginęli w tej wojnie – Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.
 18. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.