• 1. Dzisiaj (24 września) przeżywamy 25 niedzielę zwykłą, Spotkanie z kandydatami do bierzmowania o godz. 17.15 w kaplicy, ostatnie 2 z katechez przedmałżeńskich o godz. 17.00 na salkach. Po Mszy Świętej wieczorowej otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.

  • 2. W poniedziałek (25.IX) przeżywamy wspomn. Bł. Władysława z Gielniowa; we wtorek (26.09) NMP Leśniańskiej, roczn. śm. Bpa Jana Mazura; w środę (27.09) św. Wincentego a Paula, kapłana; w czwartek (28.09), św. Wacława, męcz; w piątek (29.09) święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w sobotę (30.09) św. Hieronima, kapłana i dra Kościoła.
  • 3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej spotkanie lektorów i kantorów.
  • 4. W czwartek (28 IX) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
  • 5. Nabożeństwo Różańcowe od 1 X o godz. 17.15 każdego dnia, na które serdecznie zapraszamy przez cały październik zarówno starszych jak i dzieci. Apeluję, aby rodzice i dziadkowie przyprowadzili dzieci, co będzie wypełnianiem obowiązku przekazu wiary. Spotkanie Kół Różańcowych w następną niedzielę o godz. 17.00 nabożeństwo I niedzieli miesiąca przed Mszą Świętą o godz. 18.00. Do odmawiania różańca Świętego zapraszamy wszystkie grupy parafialne: rozważania przygotują księża, Grafik znajdzie się w zakrystii i na stronie internetowej.
  • 6. Proszę o zapisywanie dzieci do I Komunii na deklaracjach, były rozdane w szkole, można je jeszcze pobrać z zakrystii. Spotkanie przed I Komunią Świętą: 1 X o godz. 16.00.
  • 7. W piątek i sobotę (29 i 30.09) odbędą się zbiórki żywności pod sklepami. Prosimy młodzież chętną do pomocy w tym dziele na zebranie organizacyjne w czwartek (28.09) na salki o godz. 17.00 a nie jak podawaliśmy po wieczorówce Serdecznie zapraszamy.
  • 8. Zapraszamy na 2 wyjazdy do Pratulina: na pielgrzymkę mężczyzn, szczególnie młodych ojców z synami 1 X o godz. 8.30, oraz członków Kół różańcowych i wszystkich zainteresowanych losem ojczyzny 7 X na opasanie różańcem granic Polski wyjazd o godz. 8.30. Zapisy w zakrystii. Cena po ok. 30 zł.
  • 9. Bractwo św. Judy Tadeusza, Wydział Duszpasterski Kurii Diecezjalnej Siedleckiej oraz I KLO im. Świętej Rodziny w Siedlcach zapraszają na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Jubileuszu 200-lecia Diecezji. Odbędzie się ono w czwartek, 28 września br. o godz. 19.00, w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (ul. Bpa Świrskiego 54). Wykład pt.: „Losy Unitów na zesłaniu” wygłosi dr Andrzej Szabaciuk, pracownik naukowy KUL.
  • 10. Możliwość bezpłatnego szkolenia Internet i komputer dla seniora, od 9 do 11 października w szkole w Ekonomiku, informacje na tablicy ogłoszeń.
  • 11. Zapowiedzi przedślubne: Bartosz Śledź, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Rakowiecka par. tut., i Agnieszka Borek, panna zam. w Siedlcach, ul. Wojska Polskiego, par. garnizonowej zap. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
  • 12. Nowy nr Echa Katolickiego Zachęcamy do czytania.
  • 13. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Marianna Dembowska, z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.