1. Dzisiaj, (23.X) u nas uroczystość odpustowa czyli możliwość uzyskania darowania kary za grzechy po śmierci, odbędzie się o godz. 12.00; kazania będzie głosił ks. dr Marcin Bider. Proszę o przygotowanie baldachimu i procesji, Taca budowlana. O godz. 19.00 serdecznie zapraszamy na Śpiewnik Papieski (utwory Karola Wojtyły śpiewane) przez artystów Chóru Miasta Siedlce i Teatru „ES” Rozpoczyna się tydzień misyjny. Zachęcamy do włączenia się w Żywy Różaniec, jako nasz dar dla Ojca Świętego.
 2. W poniedziałek Krąg Biblijny, W czwartek (27 X) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 3. W piątek (28 X) uroczystość św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza, głównych patronów diecezji, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W sobotę o godz. 21.00 z siedleckiej katedry wyruszy kolejna piesza pielgrzymka do Mokobód – MB Budzieszyńskiej – zachęcamy.
 5. Za tydzień (30. X) Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Nie będzie comiesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu wieczorem. Taca na misje, po Mszach świętych puszka na rzecz ubogich i potrzebujących zbierana przez Caritas parafialną, z materiałami dotyczącymi czyśćca.
 6. Kartki wypominkowe możemy zabrać ze sobą wychodząc z kaplicy lub pobrać ze strony internetowej w parafii. Zachęcamy do wcześniejszego składania kartek. 
 7. Na tablicy ogłoszeń wywieszona jest rozpiska z modlitwą różańcową za zmarłych z ubiegłorocznych wypominek. Na różańcu za zmarłych modlimy się od jutra (24 X) do końca miesiąca. Zapraszamy do kaplicy na godz. 17.15 do wspólnej modlitwy wg. wyznaczonych ulic.
 8. Wstępnie podajemy, że w dniach 1 i 2 listopada Msze Święte o godz. 7.00, 9.00, 18.00.
 9. W piątek i sobotę będzie więcej spowiedników od 17.30 do 18.00. Zapraszamy by się wyspowiadać i móc przyjąć Komunię Świętą w int. zmarłych.
 10. Dzieci klas III SP zapraszamy w środę na godz. 17.15 na kolejne spotkanie przed przyjęciem I Komunii Świętej.
 11. Książka intencji mszalnych na 2023 r. jest dostępna tylko w kancelarii.
 12. Informujemy iż parafia w Żelechowie wraz z Gminą Żelechów organizują Żelechowski Festiwal Muzyczny MUSICA ET SACRUM. W najbliższe niedziele: 23 i 30 października o godzinie 19 w żelechowskiej świątyni odbywać się będą koncerty. Wśród wykonawców są wybitni organiści, sopranistka oraz trębacz. Festiwal zainauguruje koncert z racji Dnia Papieskiego – za organami zasiądzie Błażej Musiałczyk (na codzień organista archikatedry w Gdańsku Oliwie), któremu towarzyszyć będzie sopranistka Małgorzata Priebe. W ich wykonaniu usłyszeć będzie można najpiękniejsze kompozycje ku czci Matki Bożej. Wstęp na festiwal jest wolny, a więcej informacji można znaleźć na plakacie. (Zaprasza Proboszcz par. Żelechów i ks. Mariusz Rompa)
 13. Echo Katolickie a w nim: Jakie są największe potrzeby naszych misjonarzy? Papież bardzo chciał słuchać zwykłych historii. Przegrywamy codzienność choć wygrywamy bitwy – o potrzebie stałej formacji w parafii. Pragnę przeżyć jeden dzień dłużej niż moje dziecko – pragnienie matki wychowującej dziecko z zespołem Downa. Zachęcamy do czytania.
 14. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Roman Tarkowski, l. 67 z ul. Smoczej, Hieronima Boguszewska, l.77 z ul. Dreszera, pogrzeb w czwartek o godz. 13.30. oraz  Marianna Ługowska, pogrzeb w środę o godz. 11.00. Wieczny odpoczynek racz  im dać Panie.