1. Dzisiaj (23 VIII) XXI niedz. zwykła; przełożona zbiórka na pomoc w Libanie po wybuchu w Bejrucie.
 2. W poniedziałek święto. św. Bartłomieja, Apostoła; w czwartek wspomn. św. Moniki; w piątek. św. Augustyna; w sobotę męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. W środę uroczystość NMP Częstochowskiej, 6 rocznica utworzenia naszej parafii. Dziękczynna Eucharystia o godz. 9.00; adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00, ze spowiedzią od godz. 17.00 do 18.00.Pozostałe Msze Święte o godz. 7.00 i 18.00.
 4. W tym roku święto rocznicy powstania parafii (już 6) obejdziemy w czwartek 27 sierpnia. Zapraszamy do kina w plenerze na film „Bezcenny dar”, z dodatkowymi atrakcjami. Bezpośrednio po Mszy Świętej o godz. 18.00 i nabożeństwie do św. Jana Pawła II, realnie o godz. 19.30.
 5. Za tydzień (30 VIII) XXII niedz. zwykła; Adoracja z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczorowej.
 6. Bóg zapłać za ofiary na budowę kościoła: z ofiar indywidualnych 1700 zł. Bóg zapłać.
 7. Pielgrzymka do Leśnej Podlaskiej dla wszystkich członków Kół Różańcowych oraz dla wszystkich chętnych: 29 sierpnia: godz. 8.00, powrót po południu, zaopatrzenie własne – kanapki; zapisy w zakrystii. Korzystajmy i nie bójmy się pojechać, dopóki można.
 8. Najbliższe katechezy dla rodziców i chrzestnych będą miały miejsce w naszej parafii dn. 5 września o godz. 19.00 i 6 września o godz. 16.30.
 9. Rozpoczęcie roku szkolnego 1 września: zapraszamy na Mszę Świętą wszystkie dzieci i młodzież z parafii o godz. 11.00. proszę rodziców aby dopilnowali obecności po spotkaniach z wychowawcami. Wierzę, że Bóg obecnym na Mszy Świętej, pobłogosławi. Proszę dopilnować spowiedzi powakacyjnej, może ona być odbyta i z racji I piątku września trochę wcześniej (do tygodnia).
 10. I Komunia św., termin powakacyjny to 19.09 (sobota) o godz. 11.00. Pierwsze spotkanie przygotowujące odbędzie się w środę 02.09 o godz. 19.00. Serdecznie zapraszamy zainteresowanych. W razie wątpliwości prosimy o kontakt z ks. Przemysławem.
 11. W środę kancelaria nieczynna z racji uroczystości. Wakacyjny system działania kancelarii: czynna w pracujące dni tygodnia od 8.00 do 9.00, oprócz środy gdy będzie czynna od 16.00 do 17.00.
 12. Na Msze Święte zapraszamy do kaplicy. Transmisje internetowe Mszy Świętej w niedziele (godz. 12.00) i święta o godz. 18.00 oraz w dzień zwykły (czwartek) o godz. 18.00
 13. W naszym mieście trwa kolejna edycja głosowania na projekty w ramach budżetu obywatelskiego. W ubiegłym roku dzięki dużemu zaangażowaniu udało się ułożyć chodnik wzdłuż ulicy Rakowieckiej. Przy drzwiach są karty do głosowania – możemy wziąć i zdecydować co miasto może dla nas wykonać. Państwa jako Parafian i mieszkańców osiedla może zainteresować projekt wymiany oświetlenia na osiedlu ulic tzw. bajkowych. Szczegóły u organisty. 
 14. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.
 15. Informacja o domu dziennego pobytu  dla chorych z Alzheimerem na tablicy ogłoszeń.
 16. W związku z pogrzebami we wtorek proszę na ten dzień wszystkich parkujących aby zabrali samochody z parkingu.
 17. Zapowiedzi przedmałżeńskie: Mateusz Mościski, kaw z Mościsk, par. Mostów, i Paulina Kacprzak, panna z ul. Rakowieckiej par. tut., zapow. III. Kamil Marek Warnowski, kawaler i Natalia Walent, panna oboje par. tut zap. I; Marcin Jakimiak, kawaler par. tut i Katarzyna Czabaj, panna z par. św. Zygmunta w Łosicach, zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 18. We wtorek wypada rocznica śmierci bpa Wacława Skomoruchy, a z naszej parafii odeszli do Pana: Wanda Łyskawa, l. 89 z os. Dreszera; Marian Mańkowski, l. 79 z ul. Kopciuszka, Marcin Szpyruk, l. 31, z ul. Rakowieckiej – różaniec w poniedz. po Mszy Św. o godz. 18.00; pogrzeb we wtorek o godz. 10.00; Władysław Wielgórski, l. 78 z ul. Grabianowskiej – różaniec dzisiaj (23.VII) po Mszy Św. wieczorowej a pogrzeb we wtorek o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.

Wszystkim solenizantkom i solenizantom, jubilatom niech Bóg błogosławi.