1. Dzisiaj przeżywamy 21 niedzielę zwykłą, Słowo Boże przypomina, że wszyscy wierzący w Chrystusa otrzymują od Niego nowe życie: potrafią bronić prawdy, miłować Boga i bliźniego, mają nadzieję na niebo. Takie życie zawiera w sobie Eucharystia.Podczas Mszy Świętych (oprócz godz. 18.00) świadectwo głosi znany propagator abstynencji i trzeźwości Lech Zakrzewski AA.Wiele nam bliskich osób ma problem z alkoholem, nawet jeśli się do tego nie przyznaje. Jak im pomóc? Osoby, które chciałyby porozmawiać na te tematy zapraszamy do kontaktu po Eucharystii.
 2. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: – w poniedziałek święto św. Bartłomieja Apostoła; w środę urocz. NMP Częstochowskiej – 1 rocznica powstania naszej parafii; w czwartek św. Moniki, w piątek św. Augustyna, bpa i doktora Kościoła; w sobotę wspomn. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
 3. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. 26 Sierpnia, w I rocznicę powstania parafii odbędzie się wmurowanie i poświęcenie kamienia węgielnego w budynku kaplicy, której uroczystości będzie przewodniczył o godz. 18.00 ksiądz biskup Piotr Sawczuk. Serdecznie zapraszamy wszystkich naszych parafian i gości. Festyn z racji I rocznicy odbędzie się 29 sierpnia (sobota) w godz. od 10.00 do 13.30). Przewidziano: dmuchańce dla dzieci, loterię fantową, symulator policyjny, wóz strażacki, konkursy sportowe i rysunkowe , kiełbaski, coś słodkiego itd. Prosimy o drobne przedmioty na fanty. Zapraszamy całe rodziny. Także poszukujemy osoby chętne do upieczenia tortu urodzinowego parafii, i ciasta. Prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Prosimy o pomoc organizacyjną Koło Różańcowe Ojców za dzieci, i Służbę Porządkową.
 4. Bóg zapłać za ofiary KR MB Różańcowej – 1000; bezimienna 5800 i 500, Grabianowska 300; Południowa 100, Rakowiecka 2×200; Zielona 250;
 5. Dziękuję za prace w środę przewożenie materiałów i sprzątanie wokoło namiotu, wcześniejsze także przygotowanie wjazdu.
 6. Bóg zapłać za napełnienie tornistrów przyborami szkolnymi dla potrzebujących dzieci oraz za ofiary do puszek na Caritas w sumie 570 zł.
 7. W związku z suszą proszę, aby w modlitwach codziennych odmawiać suplikacje – Święty Boże Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny zmiłuj się nad nami.
 8. We wrześniu odbędzie się w naszej parafii cykl katechez chrzcielnych, w pażdzierniku i listopadzie cykl katechez przedmałżeńskich, we wrześniu rozpocznie się także cykl katechez pogłębiajacych prawdy wiary i tradycji katolickiej.
 9. Trwa sierpień – miesiąc abstynencji. Bardzo zachęcamy do abstynencji i wyrzeczenia się alkoholu, jako wynagrodzenia za grzechy pijaństwa, jak również wsparcia wszystkich pragnących wytrwać w abstynencji i trzeźwości. W kancelarii można się również wpisywać do Księgi Trzeźwości.
 10. 9 i 10 września wyruszy z naszej parafii pielgrzymka do Częstochowy, na Górę św. Anny i Piekar Śląskich. Cena 200 zł. Chętni proszeni są o zgłaszanie się do zakrystii. Osoby zgłoszone proszę o szczegółowe dane i wpłatę zaliczki. Tworzymy listę dodatkową.
 11. Zapraszamy na Pielgrzymkę Żywego Różańca do Leśnej Podlaskiej. Jeśli zbiorą się osoby chętne urządzimy wyjazd autokarowy. Proszę o pozostanie członków Kół Żywego Różańca po Mszy Świętej.
 12. KSM Diecezji Siedleckiej zaprasza na kolejny Hosanna Festiwal, który odbędzie się w 29 – 30 sierpnia br. Szczegóły na plakacie.
 13. Społeczny Komitet Obchodów 35. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych i powstania „Solidarności” zaprasza 30 sierpnia do kościoła św. Stanisława na uroczystą Mszę św. o godz. 18.00. Szczegóły na plakacie.
 14. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in.: O cudach na Jasnej Górze; dlaczego społeczeństwo jest straszone Kościołem i religią? jak psychicznie przygotować dziecko na pójście do szkoły? gdzie szukać pomocy w uzależnieniu od alkoholu? Zachęcamy do czytania.