1. Dzisiaj (23.V), Niedziela Zesłania Ducha Świętego, zakończenie Okresu Wielkanocnego; możliwość zyskania odpustu zupełnego za odśpiewanie publiczne: „O Stworzycielu Duchu Przyjdź”, Puszka na ubogich zbierana przez Caritas parafialną. Zgodnie z Rokiem św. Józefa i Rodziny zachęcamy rodziców, aby wprowadzili systematyczną, wspólną modlitwę w rodzinie: po Mszach Świętych (9, 10.30, 12) można będzie porozmawiać z zelatorami Róż Ojców i Matek za dzieci, proszę o zabranie ulotek informacynych.
 2. Uwaga kandydaci do bierzmowania z klas 8 i ich rodzice: Ks. Mariusz zaprasza na Mszę Świętą o godz. 18.00 i spotkanie dzisisaj (23.05). Udział w kaplicy lub on-line jest obowiązkowy dla młodzieży i rodziców.
 3. W poniedziałek (24.V) obchodzimy święto NMP Matki Kościoła, tzw. drugi dzień Zielonych Świątek, dodatkowa Msza Święta o godz. 9.00; Krąg Biblijny po Mszy wieczornej i nabożeństwie; rocznica ingresu bpa siedleckiego do katedry – módlmy się za bpa Kazimierza i za diecezję siedlecką; Od poniedziałku rozpoczyna się w liturgii okres zwykły, W środę (26.V) św. Filipa Nereusza, kapłana i dzień Matki – pamiętajmy o naszych Mamach dziękując im za ich miłość; w czwartek (27.V) święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i wiecznego kapłana; w sobotę (29.V) wspomn. św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
 4. Adoracja w środę przez cały dzień.
 5. Za tydzień (30.V), Uroczystość Najświętszej Trójcy, zakończenie czasu obowiązkowej, rocznej spowiedzi.
 6. 30 maja będzie gościła w naszej kaplicy figura Matki Bożej Różańcowej z Sanktuarium Fatimskiego na Krzeptówkach. Myśl przewodnia tej wyjątkowej pielgrzymki, brzmi: „Matko Boża zjednocz serca Polaków, abyś była bardziej znana i kochana, aby przesłanie z Fatimy poznał i wypełnił świat”. Zapraszamy na 4 części różańca tego dnia połączonego z adoracją : po Mszy Świętej o godz. 7.00 prowadzi Apostolat Złotej Róży; o godz. 15.00 Apostolat Fatimski i członkowie Wspólnoty Miłości Ukrzyżowanej; o godz. 16.00 siostry i bracia z Róż Ojców za dzieci, Matek za dzieci oraz Rodziców za dzieci – zapraszamy też całe, młode rodziny z dziećmi ; o godz. 17.00 Koła Różańcowe. Po Mszy o godz. 18.00 Nabożeństwo majowe i Adoracja do godz. 21.00 przy świętych znakach. Od 15.00 do 21.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament.
 7. W tym tygodniu kancelaria nieczynna w poniedziałek.
 8. Trwają nabożeństwa majowe, które będą sprawowane po Mszy Świętej wieczorowej, czyli ok godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy, by uczestniczyć rodzinnie, z dziećmi, przez transmisję internetową a kto da radę w kaplicy. W niedziele to nabożeństwo będzie odbywać się także przy kapliczce na ul. Bajkowej o godz. 19.00.
 9. Rocznica I Komunii Świętej odbędzie się 6.06 2021 r. o godz. 12.00.
 10. Msza Święta z racji nawiedzenia rodzin parafii przez Obraz MB Różańcowej za mieszkańców ul. Korczaka w piątek o godz. 18.00 a za mieszkańców ul Morcinka dnia 30 V o godz. 12.00. Po tej mszy Obraz rozpocznie nawiedzenie rodzin w bloku Łukowska 4, potem: Łukowska jednorodzinne, Radzyńska, Pomarańczowa, Południowa, Zielna i przyległe, Tulipanowa.
 11. Wyjazd na Kongres Kół Różańcowych na Jasną Górę: w dniach 4.06 godz. 8.00 – 5 czerwca, cena 130 zł; zapisy u zelatorów.
 12. Zachęcamy Kobiety aby udały się indywidualnymi środkami komunikacji, z całymi rodzinami na pielgrzymkę Kobiet do Pratulina, tam jest obraz MB Pratulińśkiej i bł. Męczennicy, dnia 30 maja początek od godz. 10.00.  
 13. Zapowiedzi przedślubne: Kamil Kowalczyk, kaw. Z ul. Dreszera, par. tut., i Angelika Ostojska, panna z par. Miłosierdzia Bożego w Siedlcach, zapow. III; Michał Ksionek, kawaler z par tut., i Karina Chybowska, panna z par. Wołyńce zapow. I; Diana Brzezińska, panna i Arkadiusz Tomasik, kaw. oboje par. tut., zapow. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 14. Echo Katolickie a w nim: jak skorzystać z modlitwy o udrowienie, dlaczego warto zostać żołnierzem batalionu zmechanizowanego w Białej Podlaskiej oraz że obmowa jest gorsza nić koronawirus. Zachęcamy do czytania.
 15. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana śp. Kazimierz Daraż, l. 93, z ul. Grabianowskiej, Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie.