1. Dzisiaj: (16.IV) III niedz. Wielkanocny; zbiórka do puszek wesprzemy Marysię Tchórzewską z Siedlec, która zbiera na operację stopy oraz zabiegi wydłużenia kości, które w ostatnim czasie nie były zrefundowane przez Państwo. Potrzebne suma to 262 tyś zł. Dzieci i rodziców z klas I i II zapraszam na godzinę 12.00 na kolejne spotkanie przed I Komunią Świętą.
 2. Rozpoczyna się Tydzień Biblijny – przy drzwiach są sigla, malutkie karteczki z oznaczeniami fragmentów Pisma Świętego – zachęcamy do wspólnej lektury domowej.
 3. A) w poniedziałek przeniesiona Uroczystość św. Wojciecha, bpa i męczennika, gł. Patrona Polski; Krąg Biblijny po Mszy Świętej o godz. 18.00
 4. B) we wtorek święto św. Marka, Ewangelisty,
 5. C) W środę całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, a po Mszy Świętej o godz. 18.00 Nowenna do MB Szkaplerznej.
 6. D) W czwartek (27 IV) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową;
 7. E) w piątek wspomn. dowolne św. Ludwika Marii Grignion de Montfort – warto przeczytać dzieła: „O doskonałym nabożeństwie do NMP” – „Prawdziwy sekret Różańca Świętego”
 8. F) w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy.
 9. Za tydzień: (30.IV) IV niedz. Wielkanocny; taca na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego.
 10. Bóg zapłać za napełnione Torby Miłosierdzia; młodzieży męskiej spośród kandydatów do Sakramentu Bierzmowania za wykonane przy placu prace;
 11. Komitet budowy kościoła zapraszam na spotkanie w czwartek 18 V na godz. 19.00.
 12. Rekolekcje dla młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym odbędą się 23-25 czerwca – dla każdego chcącego rozeznać swoje powołanie a rekrutacja do Seminarium 8 VII i 2 IX br.
 13. Katolicka Szkoła Podstawowa ma jeszcze kilka wolnych miejsc dla uczniów w nowych oddziałach klasy czwartej i klasy piątej na rok szkolny 2023/24.
 14. Zapowiedzi przedślubne: Radosław Kamiński, kaw. z ul. Poznańskiej, par. Bożego Ciała i Marta Katarzyna Niedziółka, panna, zam. ul. Kokosowa, par. tut., zapow II; Arkadiusz Drabarek, kaw., zam. ul. Rakowiecka, par. tut., i Natalia Izdebska, pana z Wołyniec-Kolonii, par. Wołyńce, zapow. II. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 15. Na tablicy ogłoszeń: O filmie „Prawdziwe życie aniołów” – w Nove Kono;
 16. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice, niech Bóg błogosławi.