1. Dzisiaj (23 kwietnia) przeżywamy II Niedzielę Wielkanocy, czyli Miłosierdzia Bożego, rozpocznie Tydzień Miłosierdzia. Taca na Caritas diecezjalną a puszka po Mszy Świętej na Syrię. Katechezy 1 i 2 dla Rodziców i Rodziców chrzestnych odbędą się dzisiaj o godz. 17.00 na salkach. Spotkanie reaktywującej się Trójeczki Pielgrzymkowej na Jasną Górę dzisiaj o godz. 16.00 Msza Święta z udziałem scholii Pielgrzymkowej w par. Ducha Świętego i po niej spotkanie Serdecznie zapraszamy wszystkich byłych i chętnych pielgrzymów Trójeczki.
  1. W poniedz. Urocz. św. Wojciecha bpa i Męczennika; we wtorek święto św. Marka, Ewangelisty, dzień patronalny księdza Proboszcza; w sobotę święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i dra Kościoła, patronki Europy
  2. Spotkanie Kręgu Biblijnego w poniedziałek po Mszy Świętej wieczorowej (godz. 19.00 na salkach).
  3. Do chorych z Najświętszym Sakramentem, udamy się w czwartek od godz. 8.00, można jeszcze zgłaszać potrzebujących.
 2. W czwartek (27 IV) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do św. Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
  1. Parafialną Radę Ekonomiczną zapraszam na nadzwyczajne spotkanie w sobotę o godz. 19.00
  2. Niedziela przyszła: Katechezy dla Rodziców i Rodziców chrzestnych nr 3 i 4 odbędą się 30 kwietnia o godz. 17.00 na salkach; Rozpoczyna się Tydzień Biblijny: (stąd podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 czytania będą opatrzone komentarzami – które poprowadzą członkowie nowej w naszej parafii wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.); po Mszy Świętej wieczorowej otwarte spotkanie Odnowy w Duchu Świętym.
  3. W niedzielę, 30 kwietnia, w Katedrze Siedleckiej podczas Mszy św. o godz. 13.00 zostanie powitana figura Matki Bożej Fatimskiej, która w ramach roku maryjnego z Fatimy przez Siedlce oraz inne miasta w Polsce trafi do polskich parafii w Rosji na Syberii. Po Mszy św. figura Matki Bożej będzie niesiona w procesji różańcowej ulicami miasta. Więcej informacji na stronie www.
 3. Rajd szlakiem Unitów Podlaskich na trasie: Siedlce, Drelów, Kodeń, Pratulin, Siedlce w dniach od 30 IV do 2 maja, zgłoszenia w zakrystii lub u ks Bogumiła Lempkowskiego Tel. 507090032.
 4. Bractwo św. Judy Tadeusza zaprasza na kolejne spotkanie w ramach przygotowania do Jubileuszu 200-lecia Diecezji. Odbędzie się ono w czwartek, 27 kwietnia br. o godz. 19.00, w auli I Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Siedlcach (ul. Bpa Świrskiego 54). Wykład pt.: „Diecezja Podlaska – od utworzenia do kasaty” wygłosi ks. prałat Bernard Błoński.
 5. W niedzielę 7 maja w Parczewie będziemy przeżywali Diecezjalny Dzień Rodziny pod hasłem: „Miłość wszystko przetrzyma”. Proszę o zachęcenie wiernych, szczególnie młodych małżonków do udziału w tym ważnym spotkaniu. Z Siedlec wyjazd autokarem organizuje ks. Tomasz Koprianiuk z parkingu przy katedrze o godz. 7.45. Kontakt z ks. Tomaszem: tel. 504-894-489;
 6. Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda – w trosce o ochronę życia ludzkiego od poczęcia, jak również w trosce o poszanowanie klauzuli sumienia w pracy lekarzy, w obliczu działań zmierzających do pozbawienia Pana profesora Bogdana Chazana prawa wykonywania zawodu – wyraził zgodę na przeprowadzenie przed kościołami parafii siedleckich,  akcji związanej ze zbieraniem podpisów pod petycją w obronie dobrego imienia prof. Bogdana Chazana. Sugerowaną datą zbiórki podpisów będzie przyszła niedziela (30 kwietnia 2017 r.) 
 7. Zapowiedzi przedślubne: Tomasz Wolszczak, kaw. zam. w Oblinie par. Maciejowice, oraz Edyta Celińska – Spodar, panna zam. w Siedlcach, ul. Bajkowa par. tut. zap. III; Tomasz Talacha, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Żwirowa, par. tut., i Monika Więckowska, panna, zam. w Siedlcach, ul. Ogińskich, par. katedralnej, zap. II; Piotr Wyrębek, kaw. zam. w Siedlcach, ul. Janiny Porazińskiej, par. tut., i Agnieszka Zalewska, panna z Krasewa, par. Ulan zap. I. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących między tymi osobami jest zobowiązany powiadomić kancelarię parafialną.
 8. Z naszej wspólnoty odeszła do Pana śp. Krystyna Wróbel, l. 79 z ul. Dreszera. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.