1. Dzisiaj, (23.II) niedziela modlitwy za zmarłych polecanych w wypominkach, zapraszamy na jutrznię o godz. 8.35; spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Spowiedzi i Komunii św. o godz. 13.00; puszka dla ubogich zbierana przez Caritas po Mszach Świętych; Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 na salkach (Katechezy 1 i 2). Po Mszy przed kaplicą możemy nabyć od ministrantów Zdrapkę Wielkopostną w cenie 3 zł. Zachęcamy do podjęcia tego wysiłku. Może to dobry pomysł na postanowienie Wielkopostne.
 2. Dzisiaj początek Tygodnia Modlitw o Trzeźwość Narodu – zachęcamy do składania przyrzeczeń trzeźwościowych w intencji osób mających problemy oraz modlitwy i postu w tych intencjach przez cały Wielki Post.
 3. Środę Popielcową rozpoczyna się Wielki Post. Msze Święte z posypaniem głów popiołem na znak wewnętrznego oczyszczenia o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 20.00. Tego dnia obowiązuje katolika post ścisły wg prawa obowiązujący od 18 do 60 r życia. Wstrzemięźliwość od mięsa obowiązuje od 14 r życia do śmierci.  Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 11.30 i potrwa do godz. 18.00. Spowiedź 15minut przed Mszą św.
 4. W czwartek (27 II) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 5. Za tydzień (1.03), I niedz Wielkiego Postu; niedziela miesięcznej Adoracji Najświętszego Sakramentu, o godz. 8.40 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP; po sumie Adoracja dla wszystkich i spotkanie Kółek Różańcowych;  o godz. 16.40 rozpoczynamy katechezy przedmałżeńskie w salkach nad kaplicą Nauki chrzcielne dla rodziców i chrzestnych o godz. 17.00 na salkach (Katechezy 3 i 4); taca na cele diecezjalne;
 6. Ogólnopolskie Stowarzyszenie Internowanych i Represjonowanych organizuje w Siedlcach marsz  poświęcony pamięci Żołnierzy Niezłomnych. Uroczystość rozpocznie 1 marca br. się Mszą Świętą o godz. 10.15 w parafii św. Stanisława . Następnie zgromadzeni na skwerze T.Kościuszki wyruszą ulicami: Floriańską, Piłsudskiego, Armii Krajowej,  3 Maja i Floriańską udając się na Skwer Wileński, gdzie zakończy się uroczystość
 7. W naszej parafii nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z nauką pasyjną będzie się odbywać w niedziele o godz. 17.15, a Droga Krzyżowa w piątki: o godz. 16.30 dla dzieci; o godz. 17.15 dla dorosłych; o godz. 19.00 dla młodzieży. Puszka na kwiaty do Grobu Bożego po Drogach Krzyżowych. Wielki Post będzie wystawiona puszka na dary na rzecz ubogich. Najbliższy piątek będzie dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich.
 8. Kancelaria nieczynna w środę Popielcową oraz przez cały Wielki Post w piątki.
 9. Przygotowujący się do poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Msza Święta o godz. 18.00 i spotkanie dla tej grupy w sobotę (29 II).
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę od końca Adwentu w wysokości 18800 zł.
 11. Apostolat Złota Róża i Margaretki wyjazd na czuwanie do Częstochowy z 7 na 8 III zapisy w zakrystii.
 12. Koła Różańcowe: zapisy na jednodniowy wyjazd na Kongres Różańcowy do Gończyc (dnia 14 III) w zakrystii i u zelatorów.
 13. Osoby, które zgłosiły chęć wyjazdu na pielgrzymkę do Włoch proszę o zgłoszenie się do zakrystii.
 14. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy a w nim: Jak nie trafić do sekty oraz wyjść z każdego uzależnienia. Zachęcamy do czytania.
 15. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana w ostatnim czasie powierzamy z ostatniego miesiąca nieczytanych z powodu błędu systemu: Marian Bujalski, l. 98 z ul. Grabianowskiej, Janusz Haliniak, l. 61, z ul. Morcinka oraz w ostatnim tygodniu Jan Joński, z ul. Radzyńskiej, pg. środa godz. 10.30. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.