1. Dzisiaj (23.I) niedziela Słowa Bożego, w tym kontekście przypominamy o Kręgu Biblijnym istniejącym w naszej parafii. Serdecznie zapraszamy Rodziców i dzieci klas I Szkoły Podstawowej Przygotowujących się do I Komunii Świętej na Mszę Świętą i spotkanie o godz. 16.00. Jak zapowiadaliśmy zbiórka do puszek na Caritas po Mszach Świętych. Nasza Caritas parafialna pomaga ponad 160 osobom, z których każda jest zweryfikowana i skierowana przez Ośrodek Pomocy Rodzinie. To także ogromna praca, aby się nie marnowała żywność, którą pracownicy-wolontariusze Caritas rozdzielają.
  2. Dzisiaj odpust w Pratulinie, z racji wspomnienia bł. Wincentego Lewoniuka i towarzyszy męczenników. Babciom i Dziadkom składamy najlepsze życzenia z racji ich święta w ubiegłym tygodniu oraz życzymy sił do przekazywania tradycji wiary i historii.
  3. W poniedziałek (24.I) wspomn. św. Franciszka Salezego, bpa i dra Kościoła; we wtorek (25.I) święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, w środę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa; w piątek (28.I) wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła,
  4. Za tydzień (30.I) IV niedziela zwykła. Ostatnia niedziela miesiąca poświęcona modlitwie za zmarłych poleconych w wypominkach: Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30, Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy.
  5. Spotkanie kolędowe dla tych, którzy chcą odbyć je w kościele: w poniedziałek (24 I) o godz. 19.00 – Msza Święta i adoracja. Dzięki Bogu za siły i za bezpieczeństwo podczas kolędy, bardzo dziękujemy za przyjmowanie nas w Waszych moi drodzy domach. Mamy nadzieję, że to spotkanie i modlitwa będzie przynosiła owoce już niedługo. Podsumowanie kolędy po feriach.
  6. Kancelaria: na tydzień wraca do porządku zwykłego, czyli wt-pt po południu, sobota rano.
  7. Uwaga dzieci klas III przygotowujące się do I Komunii Świętej: zapraszamy was z rodzicami na spotkanie z panią krawcową i zbieranie miar.  Klasy 3 c i 3d we wtorek 25 I godz. 17.00 a kl. 3 a i 3 b w czwartek 27 I godz. 17.00.
  8. Dzieci klas II w ramach przygotowań do I Komunii Świętej będą miały spotkanie zaraz po feriach (II połowa lutego).
  9. Mimo upływu lat trwa żywa pamięć o ks. Stanisławie Brzósce. Powstanie filmu fabularny poświęcony jego Osobie. Dzieła tego podjął się Pan Tadeusz Syka, reżyser i scenarzysta m. in. filmu „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Do współpracy w tworzeniu filmu- z racji na fakt, że ks. Stanisław Brzóska był kapłanem naszej diecezji i działał na Podlasiu, a szczególnie w Łukowie – została również zaproszona Diecezja Siedlecka. Po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Kapłańskiej i Księży Dziekanów postanowiłem o włączeniu się naszej Diecezji w realizację tego dzieła, zarówno w wymiarze merytorycznym, jak również finansowym, o które zwracali się pomysłodawcy tego przedsięwzięcia. W związku z powyższym – bardzo proszę Was Drodzy Diecezjanie– o solidarne wsparcie tego dzieła poprzez złożenie ofiar na tacę w niedzielę 30 stycznia br.
  10. Zapowiedzi przedślubne: Łukasz Krzysztof Moskal, kaw. i Martyna Maria Sieczkiewicz, oboje par. tut. zapow I
  11. Echo Katolickie a w nim – Zachęcamy do czytania.
  12. Wszystkim przeżywającym imieniny, urodziny, rocznice niech Bóg błogosławi.