1. Dzisiaj (22.XII): 4 niedziela Adwentu, Sianko na stół wigilijny rozprowadza młodzież KSM.
 2. Za tydzień niedziela świętej Rodziny, Jutrznia za zmarłych o godz. 8.30 a o godz. 18.00 Msza za zm. Polecanych w wypominkach.
 3. We wtorek Wigilia Narodzenia Pańskiego, zachęcam do zachowania tradycyjnego postu i wstrzemięźliwości od mięsa i przygotowania postnego posiłku czyli Wigilii, bez alkoholu. Czytamy Pismo święte, modlimy się i dopiero składamy sobie życzenia (schemat na opłatku). Śpiewajmy wspólnie kolędy po Wigilii. Niech nikt nie pozostanie samotny. Pasterka o godz. 24.00 a wcześniej zapraszamy od godz. 23.20 do uczestniczenia w Godzinie Czytań, czyli modlitwie psalmami, oczekiwaniu na narodzenie Zbawiciela.
 4. W tym tygodniu w liturgii przeżywamy: Pierwszy Dzień Świąt Bożego Narodzenia (25 XII) – Msza Święta o Północy i potem jak w każdą niedzielę ale bez Mszy Świętej o godz. 7.00, Drugi Dzień Świąt (26.XII) święto św. Szczepana, pierwszego męczennika: Msze Święte jak w każdą Niedzielę, Taca na Caritas diecezjalną. A następnie oktawę uroczystości: w piątek święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, w sobotę święto św. Młodzianków, Męczenników.
 5. W tym tygodniu kancelaria czynna w poniedziałek od 16.30; od soboty w porządku kolędowym czyli od 8.00 do 8.45. Pozostałe dni nieczynna.
 6. Proszę też pojednać się z Bogiem w sakramencie pokuty. Okazja do spowiedzi u nas w kaplicy będzie w Wigilię od godz. 7.30 do 8.30, oraz od 23.30 do 24.00
 7. Wizyta Kolędowa Rozpoczynamy w sobotę (28 XII). W tym roku odwiedzamy parafian w składzie ks. Proboszcz, ks. Mariusz, ks. Przemysław, ks. Mateusz i ks. Bogumił. Na stole przygotowujemy krzyż, świece, kropidło z wodą święconą, zeszyty od religii, indeksy katechezy studenckiej, Pismo Święte. Prosimy, aby odprowadzać księdza do następnego mieszkania, które powinien odwiedzić, a w miarę możliwości oczekiwać też przed domem czy mieszkaniem na kapłana. Ksiądz udaje się z modlitwą, błogosławieństwem do naszych domów, zapoznaje parafian i sytuację rodziny, to także okazja do deklaracji i wsparcia budowy kościoła. W tym roku ofiary przeznaczone będą na fundamenty kościoła oraz opłaty projektowe. Szczegóły wizyty w dostarczonej z opłatkiem ulotce albo przy wyjściu z kaplicy, oraz na naszej stronie internetowej i profilu Facebooka.
 8. Opłatek parafialny dla wszystkich i wspólne kolędowanie wszystkich wspólnot i grup parafialnych: będzie miało miejsce 6 stycznia po Mszy Świętej o godz. 18.00. Prosimy o kontakt odpowiedzialnych za Grupy.
 9. Dziękujemy wszystkim, którzy brali udział w Roratach i przyprowadzali swoje dzieci i wnuki.
 10. „Chronić każde życie ludzkie” pod takim hasłem już po raz XXII w Siedlcach w sobotę 28 grudnia 2019 r. przejdzie Marsz Młodzianków. Marsz rozpocznie się o godz. 12.00 w kościele katedralnym Mszą Świętą w intencji ochrony życia ludzkiego. Następnie przejdziemy ulicami: B-pa I. Świrskiego, Wojskową, Sokołowską z modlitwą różańcową do kościoła św. Józefa Zapraszamy do udziału mieszkańców Siedlec i okolic, Zapraszamy rodziny z dziećmi. Na zakończenie spotkania odbędzie się obrzęd błogosławieństwa dzieci i kobiet oczekujących potomstwa. Prosimy o zabranie ze sobą lampionów.
 11. Bóg zapłać za ofiary w sumie zł. 2980 zł, opłacamy dokumentację powykonawczą i częściowo projekty kościoła.
 12. Obraz MB Różańcowej zakończył odwiedziny na ul. Czerwonego Kapturka, i dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 12.00, wierni z ul Cytrynowej, Morelowej, Bananowej i Kokosowej oraz Daktylowej przeprowadzą go na swój teren. Msza Święta za mieszkańców ul. Kopciuszka będzie sprawowana 29 XII o godz. 7.00. Bóg zapłać wszystkim mieszkańcom z odwiedzanych ulic za ofiary.
 13. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy podjęli się zrobienia paczki w akcji Rodzina-Rodzinie.
 14. Nasz chór młodzieży nagrał płytę z kolędami; do nabycia w zakrystii, dochód przeznaczany na fundamenty kościoła. Ks. Mariusz jest z płytą w par. Chrystusa Króla w Międzyrzecu Podl. a ks. Proboszcz na rekolekcjach w Łukowie.
 15. Przez cały okres Adwentu formą wsparcia potrzebujących są świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, które możemy zapalić potem podczas Wieczerzy. Ofiary minimalne to 7, 13, 20 zł.
 16. Radni duszpasterscy zakończyli roznoszenie opłatków. Jeśli do kogoś nie dotarł opłatek, może pobrać go w zakrystii.
 17. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy, a w nim: Zachęcamy do czytania.
 18. Z naszej wspólnoty odeszli do Pana śp. Waldemar Niedziółka, l. 75, z ul. Zielnej, pogrzeb w poniedziałek o godz. 12.00 i śp. Ireneusz Pawlik, l. 80 z ul. Łukowskiej, pogrzeb 27.XII o godz. 10.00 Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.