1. Dzisiaj Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata; po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia Chrystusowi. Najlepsze życzenia, przez przyczynę św. Cecylii panu Organiście Robertowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej oraz naszemu chórowi, oraz by jak najprędzej zaśpiewali w kaplicy.
 2. We wtorek wspomn. św. męcz. Andrzeja Dunglac kapłana i towarzyszy; w środę. św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i Męczennicy – patronki kolejarzy; ponieważ imieniny Andrzeja wypadają w Adwencie, to w sobotę (28.XI) proponuję urządzić tradycyjne Andrzejki. Zabawy kończymy o północy.
 3. W czwartek (26 XI) po Mszy Świętej o godz. 18.00 comiesięczne nabożeństwo do Jana Pawła II, które będzie transmitowane tego samego dnia w Katolickim Radiu Podlasie o godz. 21.00. W intencji uczestników i omadlanych intencji będzie sprawowana Msza Święta. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz pisania próśb i podziękowań, także przez stronę internetową.
 4. Za tydzień (29.XI) pierwsza niedziela Adwentu. Ostatnia miesiąca, czuwanie Adoracyjne z modlitwą o uzdrowienie po Mszy Świętej wieczorowej. Poświęcenie opłatków na stół wigilijny podczas każdej Mszy Świętej, będą dostępne po Mszach Świętych, oraz w zakrystii i kancelarii. Za tydzień puszka na potrzebujący zbierana przez Caritas.
 5. Przez listopad można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. (realizujemy wskutek edyktu Stolicy Apostolskiej do końca listopada w ilości 8 razy). Odpust ten można ofiarować tylko za zmarłych.
 6. Katechezy przedmałżeńskie rozpoczną się 28.XI (sobota). Prosimy jednak o wcześniejsze telefoniczne (Tel 534 496 254 – sms-y) zgłoszenie chętnych na podany na stronie i FB nr telefonu.
 7. Kancelaria: nieczynna w poniedziałek.
 8. W środę wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień, zachęcam osoby pozostające w domu aby nawiedzały w ciągu dnia Pana Jezusa; czeka na Was z wielkimi łaskami; od godz. 15.30 do 16.30 możliwość przyjęcia Komunii Świętej i odbycia spowiedzi oraz przyjęcia Sakramentu namaszczenia (dokładnie o godz. 15.30 i 16.15).
 9. Nawiedzenie Obrazu MB Różańcowej na ul. Ganiewskiego, rozpocznie się 29 listopada podczas Mszy Świętej o godz. 12.00, Początek od ul. Południowej.
 10. Ojcom Oblatom w Kodniu spaliła się część dachu na nowej części klasztoru. Ks. Biskup zachęca, aby wesprzeć dzieło odbudowy dachu, przekazy wyłożone przy wejściu.
 11. Do chorych udamy się 3 grudnia (to będzie ostatnia wizyta przed świętami), prosimy o wcześniejsze zgłaszanie nowych wizyt.
 12. Biblioteka czynna pod numerem telefonu: 515-700-586.
 13. Ogłaszamy wcześniej, że organizujemy akcję „Rodzina rodzinie” na paczkę świąteczną, dane o rodzinach do odebrania w zakrystii, a dla tych, którzy dowolnym datkiem trwałych produktów żywnościowych chcą wesprzeć potrzebujących, mogą wziąć Torby Miłosierdzia wyłożone przy drzwiach i przynieść napełnione do zakrystii lub kancelarii. Na zewnątrz są rozprowadzane świece na stół wigilijny cenie 7, 13, i 20 zł
 14. Inicjatywa „Fundacji Małych Stópek”, możemy wziąć „bombkę” z choinki, gdzie są szczegóły wsparcia dzieci w Domach Samotnej Matki, Domach Dziecka oraz niepełnosprawnych środkami higienicznymi. Można także złożyć dobrowolną ofiarę na te cele, biorąc sobie znaczek „Stópek” do wpięcia w ubranie.
 15. Jeśli zostajemy w domu zachowujmy program pracy, modlitwy, odpoczynku, spotkań z bliskimi. W leczeniu się z chorób pamiętajmy o kontakcie z lekarzem i pokornym chorowaniu wspartym tradycyjnymi metodami.
 16. Echo katolickie przy drzwiach kaplicy.
 17. Z naszej wspólnoty odszedł do Pana, zaopatrzony świętymi sakramentami śp. Bronisław Orszak, l. 84, z os. Dreszera, śp. Irena Zaunar, z ul. Grabianowskiej przeżywszy 101 lat, pogrzeb w sobotę o godz. 9.00,  im i zmarłym polecanym w wypominkach: wieczny odpoczynek racz im dać Panie.