1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Kościelnego, Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. – po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i akt poświęcenia; – taca na Światowe Dni Młodzieży a po Mszy Świętej zbiórka do puszek na kościół prześladowany; – kolejna katecheza dla narzeczonych na plebanii o godz. 17.00. – Comiesięczna katecheza dla bierzmowanych dzisiaj w kaplicy-namiocie o godz. 16.30. Dzisiaj także składamy życzenia Panu Organiście i wszystkim naszym młodym śpiewakom ze scholi z racji dnia ich patronki, św. Cecylii. Spotkanie popielgrzymkowe grupy 3 odbędzie się dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy przy par. św. Stanisława. Wszystkich pielgrzymów, także przyszłych zapraszamy. Ks. Proboszcz głosi kazania i zbiera ofiary na kościół w parafii Krzesk.
 2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedz św. Klemensa I, pap. i męcz., we wtorek. św. Męczenników Wietnamskich, w środę św. Katarzynę Aleksandryjską, patronkę kolejarzy, w czwartek Bł. Jakuba Alberionego, kapłana
 3. W poniedziałek krótkie spotkanie wszystkich członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w namiocie-kaplicy, o godz. 18.45 po Mszy Świętej. Skład naszych Radnych Parafialnych (odróżnić od Rady Ekonomiczno- Budowlanej), których wybraliśmy podczas wiosennych wyborów ODCZYTAĆ będzie wywieszona także na tablicy ogłoszeń i dostępna na Internecie.
 4. W czwartek, ostatni miesiąca, nabożeństwo przez przyczynę św. Jana Pawła II po Mszy Świętej o godz. 18.00 retransmitowane o godz. 21.00 przez Katolickie Radio Podlasie. Zachęcamy do pisania próśb i podziękowań oraz uczestnictwa.
 5. W piątek w parafii Miłosierdzia Bożego (przy cmentarzu na Janowskiej) czuwanie dla młodzieży przed ŚDM w 2016. Młodzież nasza a szczególnie kandydaci do bierzmowana, których zapraszamy, zbiera się o godz. 18.50 przed tamtejszym kościołem.
 6. Katecheza o sposobie przekazu wiary w sobotę o godz. 9.00. Próba scholii w sobotę o godz. 10.30.
 7. W najbliższą sobotę o godz. 16.00 w katedrze siedleckiej Ksiądz. Biskup Kazimierz Gurda będzie sprawował Mszę Świętą na rozpoczęcie jubileuszu 1050-lecia Chrztu Polski. Z naszej parafii udadzą się przedstawiciele. Zapraszamy do uczestnictwa.
 8. Niedziela przyszła – I Adwentu: podczas Mszy Świętej o godz. 9.00 poświęcenie opłatków, które Radni Parafialni rozniosą nam do domów. Podczas Mszy Świętej o godz. 12.00 nastąpi parafialne rozpoczęcie jubileuszu Chrztu Polski, a także peregrynacji świętych znaków: obrazu Jana Pawła II i figurki MB Fatimskiej po rodzinach naszej parafii. Kolejność ustalą Radni Parafialni. Po Mszy Świętej o godz. 18.00 czuwanie modlitewne z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Modlimy się za zmarłych polecanych w wypominkach w niedziele przed Mszą św. o godz. 9.00 i o godz. 12.00. Za tydzień: Caritas Parafialna będzie zbierać przed kościołem do puszek ofiary na paczki świąteczne dla ubogich rodzin naszej parafii. Dostępne będą już świece Caritas.
 9. Trwa budowa naszej kaplicy i budynku duszpasterskiego. Został zalany ostatni strop, trwają prace przy kryciu dachu i wykończeniu wnętrza kaplicy m. in. wstawienie okien.
 10. Bóg zapłać za ofiary na budowę: 5000 bezimienna; po 1000 zł z ul. Żwirowej i bezimienna, 550 zł Koło Różańcowe MB Kodeńskiej na chorągiew; po 500 z ul. Smoczej, Bajkowej, Balbinki, Zielonej, Jasnej i Żwirowej; po 400 zł z ul. Tulipanowej i Dreszera, po 300zł z ul. Rakowieckiej 2x, Śmiałej, Zielonej i Daktylowej; po 200 zł z ul. Kapturka, Zielnej, Porazińskiej, Grabianowskiej i Południowej; 150 zł z ul. Kopciuszka, po 100 zł z ul. Dreszera 2x i Zielnej. Bóg zapłać.
 11. Popularne Andrzejki proponuję przenieść na najbliższą sobotę, gdyż w poniedziałek 30 XI będzie już Adwent – czas radosnego ale jednak czuwania na przyjście Pana Jezusa. Chrześcijanin nie wróży, nawet w zabawie – a swoją drogę uzgadnia z Bogiem.
 12. Nowy numer „Echa katolickiego”, w którym m.in. Jak nasza diecezja przygotowuje się do 1050 rocznicy Chrztu Polski oraz Roku Miłosierdzia? Jaka Francja, Europa, Kościół i świat po zamachach w Paryżu? Czy chrześcijanie powinni się bać? oraz ile powinna trwać żałoba, jak długo nosić czarny strój, czy częste wizyty na cmentarzu po śmierci bliskiej osoby są czymś naturalnym? . Zachęcamy do czytania.
 13. Na stronie parafialnej o filmie „Apostoł” w ramach rekolekcji filmowych i konferencji na UPH o biskupie Szelążku.
 14. Odeszli do Pana śp. Alfred Staszałek, z ul. Zielnej l. 85; i Stanisław Czarnocki z ul Smoczej, l. 68 Pg śp. Stanisława we wtorek o godz. 12.00 w kościele św Teresy, a w niedz i poniedz różaniec tutaj w kaplicy. Wieczny Odpoczynek.